• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

żałosne to są Twoje wpisy, -
http://celnicy.pl/search.php?searchid=354653
gdzie byłeś od września 2014 , dopiero teraz zabierasz głos, Żałosne te Twoje wpisy i rozważania , pozdrawiam i życzę innych przemyśleń
jeżeli taki skrupulatny jesteś w historii nicka to pogrzeb w swojej, pełno tan inwektyw, bluzgów na innych celników i SC i nie pozdrawiam i niczego nie życzę:) ( myślisz, ze jesteś taki wyrafinowany z tymi pozdrowieniami?)
 
jeżeli taki skrupulatny jesteś w historii nicka to pogrzeb w swojej, pełno tan inwektyw, bluzgów na innych celników i SC i nie pozdrawiam i niczego nie życzę:) ( myślisz, ze jesteś taki wyrafinowany z tymi pozdrowieniami?)

ten poprzedni wpis może dotyczyć również Twojej osoby, jestem już emerytem i wyrażam tylko swe zdanie w tym temacie widząc niektórych bezradność i brak zdecydowania
 
A jednak znalazł się fakt - powód, do zalogowania na tym forum ... a właściwie, to dwa.


Panie Sławomirze.
Z dzisiejszej okazji, słów moich marnych, wobec innych wielu - Panu tu nie potrzeba.
Myśli czy przekonania i tak Pan zna, więc pozostaje mi życzyć Panu, większych jeszcze zasobów sił i wytrwałości, szczególnie przed tym dalszym, trudniejszym etapem.

Wszystkim zaś bezmyślnym malkontentom, którzy swymi móżdżkami nie ogarniają np. kwestii wskazanych w TK do konkretnych terminów obowiązywania przepisów, ktoś niech spróbuje wbić do łbów, że przez swoje dywagacje nt. emerytur, podpowiadają jedynie; jak ich nam nie dać.

Może ktoś jeszcze pamięta, jak X wykorzystał wątek "dialogu..."

Wskazanie TK - ustawa zaopatrzeniowa z 1994r - pozwala wrócić nawet (w argumentacji) do podpisów z 1989r...
 
ten poprzedni wpis może dotyczyć również Twojej osoby, jestem już emerytem i wyrażam tylko swe zdanie w tym temacie widząc niektórych bezradność i brak zdecydowania

A może tak wyciszmy emocje i dajmy dojść do głosu naszemu Przewodniczącemu. Najistotniejsze jest, co w praktyce ten wyrok dla nas oznacza. Czy władza będzie zmuszona do respektowania tego orzeczenia?
 
Sławek zobacz jaki poważny ból dupy będzie miał MF. :rolleyes:

Zgodnie z wyrokiem TK emerytury muszą być na takich samych warunkach jakie mają pozostałe służby.
Oznacza to dla nas, że osoby otrzymujące emki nie podlegają ZUS, nie są odprowadzane składki. Wejście w system mundurowych emek oznacza , że takie osoby nie mogą być przeniesione na zwykłego zolla, bowiem trzeba uiścić zaległe składki (tak to funkcjonuje).
 
Ostatnia edycja:
A ja tak sobie myślę, że w MF dojdą do wniosku, że nie może być tak, że jakaś część plebsu na dole ma emki mundurowe a oni nie? Myślę, że nagle okaże się, że można dać emki mundurowe wszystkim celnikom, żeby celnicy z MF też się załapali na czele z generalicją.
No bo przecież jak by to wyglądało, że kapral ma a generał nie???
Myślę że niemożliwe okaże się możliwe i dla własnych korzyści generały i inne oficery z MF zaczną wykorzystywać sukces S. Siwego i forsować, żeby wszystkich celników objąć emkami mundurowymi a nie tylko tych którzy realizują zadania z art. 2 UoSC.
 
względy "polityczne" z jednej strony. oczywista perspektywa utraty twarzy z drugiej. więc czy tk w tym składzie mógł orzec inaczej?

funkcjonariusze komendy głównej policji z całym zapleczem posiadają uprawnienia mundurowe? odpowiedzcie sobie sami. nie zapominając o powszechnym złożeniu deklaracji członkowskich do ZZ Celnicy PL.
 
A jednak znalazł się fakt - powód, do zalogowania na tym forum ... a właściwie, to dwa...

Wszystkim zaś bezmyślnym malkontentom, którzy swymi móżdżkami nie ogarniają np. kwestii wskazanych w TK do konkretnych terminów obowiązywania przepisów, ktoś niech spróbuje wbić do łbów, że przez swoje dywagacje nt. emerytur, podpowiadają jedynie; jak ich nam nie dać.
Rybko, loguj się częściej.

Pierwszy raz od wielu lat miałem wraz z koleżankami i kolegami odczucie spełnienia i sprawiedliwości.
Dlaczego dopiero po wyroku TK?
 
Ostatnia edycja:
Taki sukces powinien nas zjednoczyć a nie podzielić. Jeżeli emki będą to dla wszystkich w mundurach (jak ktoś zauważył podział "zaproponowany" wg TK eliminuje z emek dużą część wyższej kadry oficerskiej. Ten wyrok wystawia bardzo dobre świadectwo ZZ Celnicy PL. Tak na prawdę tylko ten związek działał w tej sprawie. Dziękuję Sławkowi i innym.
 
względy "polityczne" z jednej strony. oczywista perspektywa utraty twarzy z drugiej. więc czy tk w tym składzie mógł orzec inaczej?

funkcjonariusze komendy głównej policji z całym zapleczem posiadają uprawnienia mundurowe? odpowiedzcie sobie sami. nie zapominając o powszechnym złożeniu deklaracji członkowskich do ZZ Celnicy PL.
No tak ale czy funkcjonariusze KGP nie zaczynali na ulicy? Po przejsciu komisji lekarskiej okresleniu ich zdolnosci do pelnienia sluzby i sluzbie przygotowawczej czy kandydackiej na ulicy? Skoro kazdy celnik ma dostac emeryture... To moze kazdy przejdzie okregowa komisje lekarska i odwali to co powinien w terenie? Odpadnie 1/3 niezdolnych? Tu wszystko musi miec rece i nogi. Pozdrawiam... Przed druga zmiana, ktora nie wiem o ktorej sie dzis skonczy... 😁
 
A ja tak sobie myślę, że w MF dojdą do wniosku, że nie może być tak, że jakaś część plebsu na dole ma emki mundurowe a oni nie? Myślę, że nagle okaże się, że można dać emki mundurowe wszystkim celnikom, żeby celnicy z MF też się załapali na czele z generalicją.
No bo przecież jak by to wyglądało, że kapral ma a generał nie???
Myślę że niemożliwe okaże się możliwe i dla własnych korzyści generały i inne oficery z MF zaczną wykorzystywać sukces S. Siwego i forsować, żeby wszystkich celników objąć emkami mundurowymi a nie tylko tych którzy realizują zadania z art. 2 UoSC.

mimo że pierwszy ale za to bardzo celny post ;)
 
NIKT NIE ZROBIŁ AŻ TYLE DLA SZEREGOWYCH CELNIKÓW.
POKAZAŁEŚ WSZYSTKIM innym związkowcom - ŻE JESTEŚ NAJLEPSZY.
 
Kgp

no tak ale czy funkcjonariusze kgp nie zaczynali na ulicy? Po przejsciu komisji lekarskiej okresleniu ich zdolnosci do pelnienia sluzby i sluzbie przygotowawczej czy kandydackiej na ulicy? Skoro kazdy celnik ma dostac emeryture... To moze kazdy przejdzie okregowa komisje lekarska i odwali to co powinien w terenie? Odpadnie 1/3 niezdolnych? Tu wszystko musi miec rece i nogi. Pozdrawiam... Przed druga zmiana, ktora nie wiem o ktorej sie dzis skonczy... 😁

po pierwsze wielu z nas zaczynało od granicy(czasami w trudniejszych sytuacjach) i wówczas spełnialiśmy wszystkie kryteria zdrowotne - licytowanie jest bez sensu
po drugie jeszcze tak naprawdę nic nie wiadomo w jaki sposób pracodawca będzie chciał wdrożyć postanowienia tk - np. Wyrok odnosi się również okresu przed 1999 r.
I na koniec życzę dużo zdrowia mój sąsiad w ubiegłym tygodniu brał udział w maratonie a dzisiaj leży na oim
 
Kochani.
Udało nam się dorowadzić do stwierdzenia niekonstytucyjności przepisów o zaopatrzeniowym systemie emerytalnym służb mundurowych. To jest to o czym mówi się w SC stale odkąd weszła w życie ta ustawa, a więc wielka sprawa.
Wyrok TK potwierdza, że funkc. celni powinni być równo traktowani z funkc. innych służb mundurowych. Potwierdza, że do tej pory funkc. celni, jako jedyna służba mundurowa, byli dyskryminowani, gdyż nie byli objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym, tak jak wszyscy pozostali funkcjonariusze służb mundurowych. Wyrok oznacza także, że Sejm będzie musiał tę sprawę uregulować.
Wyrok otwiera nam ogromne możliwości działania i jestem przekonany o dalszej skuteczności naszych wspólnych działań.
Ja jestem zadowolony z tego wyroku.
Potrzebujemy Waszego wsparcia

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!

Ps. Niebawem napiszemy szczegółowy Komunikat Zarządu.
Oglądajcie proszę Konferencję w Sejmie na ten temat - godz. 12-a
 
Ostatnia edycja:
Tylko nie dajmy się teraz podzielić, jak to się udało z podziałem na specjalistów i ekspertów. Zagrożenie duże, już po wpisach na tym forum da się to zauważyć.
 
...
Dlaczego dopiero po wyroku TK?

Jeśli jest to dla Ciebie naprawdę ważne, to powinieneś raczej spytać; - dlaczego się nie logowałeś?
Natomiast - ponieważ dajesz sobie radę z czytaniem ze zrozumieniem - na takie pytanie odpowiedzi nie potrzebujesz...
 
To co? Teraz czas na Straże Miejskie i Gminne, Nadleśnictwo i Inspektorat Transportu Drogowego!!! Przecież to jawna dyskryminacja i niesprawiedliwość społeczna że też nie mają ŻADNYCH przywilejów!!!!
 
Back
Do góry