• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co dalej Federacjo ?

Panie Sławku niech pan przypomni sobie mój post z początku lutego , w odpowiedzi na niego zapewniał pan że projekt nowej ustawy daje nam powody do optymizmu. Dalej pan jest tak optymistycznie nastawiony ? Napiszę jeszcze raz : zero wcześniejszych emerytur, godziwa miesięczna płaca i ochrona prawna , tylko tyle albo aż tyle
 
Funkcjonariusze i pracownicy SC, opamiętajcie się!

Właśnie wróciłem z WSSC (topic: -Co dalej Federacjo?) i jestem zdruzgotany!

Poczułem nieodpartą potrzebę przypomnienia autorom ostatnich postów, czego dotyczy topic /-/

Po końcowym i skutecznym spuszczeniu I. Fołty, u większości funkcjonariuszy i pracowników SC pojawiła się nadzieja na gruntowna reformę ruchu zwiazkowego. Po odejściu I. Fołty, utraciła bowiem rację bytu tz. Banda Trojga, czyli koalicja FZZSC-ZZZSC RP i ZZSNPiA. Wielokrotnie powtarzałem od 3 lat, że FZZSC należy zdelegalizować, sztandar wyprowadzić i spalić, a członków KW eksportować na Białoruś, ponieważ Federacja to sztuczny twór, toczony czerwonym rakiem wiernopoddaństwa wobec każdej władzy, w imię partykularnych interesów wierchuszki. W końcu przekonał się o tym nawet Sławek Siwy, potwierdzając na forum Celnicy.pl niereformowalność FZZSC, cyt: "PRAWDA. Przekonałem się o tym już parę tygodni po wyborach w Federacji, kiedy przyszedł czas na pierwsze skromne działania, tzn. akcja w Sejmie i Senacie. Wcześniej miałem jeszcze jakąś nadzieję na to, że można zreformować tę organizację. Niestety wspomniany J.Krysiak /Przewodniczacy FZZSC/ jest bezwolnym wykonawcą wytycznych J. Staniszewskiego, a KW praktycznie jest już rozbite. Jeden członek KW został niedawno z-cą Dyrektora, drugi wiceprzewodniczący, mimo moich próśb, aby został i jeszcze próbował coś zmienić, chce lada dzień zrezygnować. /Sławomir Siwy/" Przypominam różnej maści adwersarzom, że topic dotyczy z-cy Przewodniczacego FZZSC, Jacka Staniszewskiego, który jednym wystapieniem zasłużył sobie na wszystkie odznaki i medale, na które I. Fołta pracowała ciężko przez 2 kadencje. Jakie to odznaczenia i medale spytacie? Już wymieniam: Wybitny Szkodnik Związkowy, Wielki Hamulcowy Oddolnych Inicjatyw Zwiazkowych, Zasłużony dla Władz SC, Medal za wybitne zasługi dla SSC, Ulubiony Związkowiec MF i wiele innych. Wymieniłem tylko te, które przepuści cenzura /-/ Powtarzam: -Ludzie, opamiętajcie się, bo wyżej wymieniony właśnie spija śmietanę za za swoją krecią robotę i śmieje wam się w oczy! Biorąc pod uwage ostatnie posty na WSSC... ma sporo racji /-/ :(
 
HTML:
nie ma zgody na korpusy z egzaminami - paranoja?

JEST ZGODA NA KORPUSY Z EGZAMINAMI!!!!

I tylko dwa warunki: pierwszy po egzaminie (egzaminach) obligtoryjnie zapisane w ustawie podwyżka np. 1000zł jak ja mam w siebie inwestować i uczyć się na poważnie musze wiedziec, że mi sie opłaci. Każdy będzie miał prawpo zdać egzamin i być lepiej opłacanym.

drugi warunek: egzamin robi firma zewnętrzna - ostatecznie ten warunek do dyskusji żeby nie było wałków. albo przepis o odpowiedzialnosci karnej ciążącej na przygotowujących egzamin za wyciek pytan lub tematów.
 
Komentarz do wątku: -Co dalej Federacjo?, na WSSC

Znany i zasłużony dla ludzi, a nie władz SC związkowiec, opublikował na WSSC Stanowisko Rady Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ "S" w/s posiedzenia Komisji Finansów Publicznych i na tym powinien był poprzestać. Wszyscy natychmiast poznali prawdziwe oblicze liderów FZZSC i nie zostawili suchej nitki na z-cy Przewodniczącego FZZSC, Jacku Staniszewskim. O to przecież chodziło? Jak było do przewidzenia, wystawił się tą publikacja na zmasowany atak sierot po I. Fołcie, poplecznkików obecnego KW FZZSC. Wdawanie się w jałowe i niegodne prawdziwego działacza związkowego, pyskówki z niedorozwiniętymi miernotami, uważam za stratę czasu i energii. Jak powszechnie wiadomo, są ludzie i taborety /-/ Przecież Przewodniczący KW FZZSC, J.Krysiak i jego z-ca Jacek Staniszewski, nie wybrali się sami na stanowiska?

P.S.
Koń? A żeby cię koń kopnął! To nie ten topic. Spadaj galopem :D
 
??

" W dniu dzisiejszym Premier powołał Pana Artura Ciesielskiego, na pełnomocnika rządu w randze podsekretarza stanu ds. społecznych w służbach podległych Ministerstwu Finansów. Stąd nieobecność Pana Ciesielskiego na naradzie w Świdrze. Pierwszą sprawą, którą zajmie sie nowo mianowany wiceminister będzie sprawdzenie stosunku dyrektorów izb skarbowych i celnych do podległych pracowników i określenie szczegółowego trybu okazywania wzajemnego szacunku w relacjach pracodawca-pracownik. Ciesielski nie chciał podać więcej szczegółów. "PAP 01.04.2008
 
Ciężka dola Leadera ZZ

Przedruk z WSSC

Fuc. internet - 2008-04-02 22:51:32
Czytając niektóre posty, przypomniałam sobie zdanie wypowiedziane przez ex-Wielką Przewodniczacą FZZSC, Iwone Fołte, na spotkaniu z W. Czyżowiczem i S. Pichorem w Min. Fin. cyt: "Internet jest niewiarygodny, a ludzie nie dorośli do zdobyczy demokracji!" Jak tu przewodniczyć ZZ, jeśli o każdym haniebnym postępku ważnego związkowca, ludzie natychmiast się dowiadują?
autor: ~wredna
 
Smutna prawda

Na WSSC Kol. kiejstut napisał: cyt: "nie mogą nas reprezentować ludzie typu Jacusia S."

Informuje Kol. kiejstuta, że ludzie pokroju Jacka Staniszewskiego, mogli,mogą i będą nas reprezentować, ponieważ byli i są demokratycznie wybranymi członkami władz, legalnie działających organizacji zwiazkowych w SC.

I nawet gdyby wszyscy akcyźnicy staneli na stemplach, a celnicy
pogryźli plombownice, to i tak ich przedstawicielami będą usłużni, pozbawini kregosłupa przytakiwacze, którzy otrzymane legitymacje swoich związków zawodowych, wykorzystują wyłącznie dla własnych, szemranych interesów.

Alternatywą jest choćby inicjatywa Kol. Sławka Siwego. Uważam, że należy dać mu szansę na stworzenie silnej organizacji zwiazkowej, skupiajacej wiekszośc funkcjonariuszy i pracowników SC w ZZ Celnicy PL. W końcu nie mamy już nic do stracenia, a czasu pozostało niewiele.
 
Back
Do góry