• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co dalej Federacjo ?

N

nie_celnik

Gość
Co dalej Federacjo ?

Stanowisko Rady Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ w/s posiedzenia Komisji Finansów Publicznych

Stanowisko Rady Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ

Zwołane w wyniku starań Rady Sekcji Krajowej NSZZ „Solidarność" posiedzenie Komisji, skończyło się fiaskiem dla pracowników i funkcjonariuszy. Spotkanie zostało zwołane, aby poprzeć nasze starania o zwiększenie nakładów na wynagrodzenia funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej. Domagaliśmy się między innymi zwiększenia przyznanej na podwyżki kwoty o świadczenia pochodne.
Oczekiwaliśmy, że obietnica Premiera, iż otrzymamy 500 zł podwyżki oznaczać będzie rzeczywistą podwyżkę 500 złotych, nie zaś 500 złotych, minus pochodne. Warto przypomnieć, że wobec wieloletniego braku wzrostu płac protestujący w styczniu br. celnicy domagali się podwyżki w wysokości 1500 złotych, a w „jednostronnym porozumieniu" Premier zaakceptował kwotę 500 zł.
Po przedstawieniu stanowiska rządu, a następnie stanowiska związków (które do tej chwili było jednolite w kwestii podziału), przedstawiciel Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej Pan Jacek Staniszewski zaprezentował ... stanowisko odmienne - popierające nierówny podział forsowany przez Szefa Służby Celnej. Wywołało to zdumienie i konsternację nie tylko pozostałych związkowców, ale i obecnych na sali posłów.
Ponieważ takie oświadczenie uczyniło posiedzenie Komisji bezprzedmiotowym, odnieśliśmy się do wystąpienia Pana Jacka Staniszewskiego, stwierdzając, że zajął on stanowisko niezgodne z tym, co prezentował na ostatnim spotkaniu z Ministrem Kapicą. Oto fragment komunikatu MF:
„Przedstawiciele organizacji związkowych opowiedzieli się za rozdzieleniem kwoty podwyżki po 500 złotych na etat każdego funkcjonariusza celnego i pracownika Służby Celnej, wskazując jednocześnie, że ww. cele powinny zostać zrealizowane w ramach ustawy o ustanowieniu programu modernizacji Służby Celnej w latach 2009-2011.
Szef Służby Celnej poinformował, że kwota musi uwzględniać odpis na 3% fundusz nagród za szczególne osiągnięcia w służbie lub w pracy oraz 20 % na sfinansowanie dodatku za wysługę lat.
Wobec tak rozbieżnych stanowisk Ministerstwa Finansów i organizacji związkowych, Szef Służby Celnej musi skonsultować z dyrektorami izb celnych kwestię podziału środków przeznaczonych na podwyżki. Spotkanie z dyrektorami izb celnych zaplanowano na przyszły tydzień....Warszawa, dnia 11 marca 2008 r.
Podsekretarz Stanu, Szef Służby Celnej_ Jacek Kapica"

Minister Kapica potwierdził także podczas obrad komisji, iż przyjął do wiadomości stanowisko związków w kwestii równego podziału, po przeprowadzeniu rozmów z dyrektorami izb celnych. Wskazują na to także sukcesywnie docierające do nas propozycje podziału podwyżek jakie przedstawiają dyrektorzy (po równo na pracownika i funkcjonariusza)
Pan Jacek Staniszewski, mimo to, zajął zdanie odmienne od zdania innych związków zawodowych, a także od większości organizacji członkowskich wchodzących w skład Federacji. To bowiem przedstawiciele Federacji, na spotkaniu 11 marca, w Ministerstwie Finansów sami podali, iż większość organizacji federacyjnych opowiedziała się za równym podziałem podwyżki.

Wobec zaistniałej sytuacji pytamy zatem:
Czy Wiceprzewodniczący Federacji nie powinien w spotkaniach oficjalnych reprezentować zdania większości organizacji, które reprezentuje?
Czy ma prawo do oficjalnego zajmowania stanowiska przeciwstawnego woli większości podległych mu organizacji i wbrew ich oczekiwaniom?
Nadmieniamy, że wyrażona niespodziewanie publicznie odrębność stanowiska (Federacji czy Pana Jacka Staniszewskiego - tego do końca nie wiemy) w sprawie przecież już uzgodnionej pomiędzy związkami, postawiła przedstawicieli funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej w procesie negocjacji na pozycji z góry przegranej. Pokazała także, że nie można nas traktować, jako poważnego partnera społecznego, skoro w trakcie starań o posiedzenie komisji prezentowaliśmy inne stanowisko, niż następnie zostało zaprezentowane przez przedstawiciela jednego ze związków zawodowych...

Warto także zauważyć, że po raz pierwszy byliśmy świadkami „widowiska" gdzie przedstawiciel związku nie przyjechał, aby cokolwiek „wywalczyć" dla osób, które reprezentuje, lecz aby wyrazić "podziękowania za tak „dużą" podwyżkę od wielu lat", oraz przedstawić "wyrazy poparcia i zrozumienia dla działań rządu" (mamy nadzieję, że zostanie to odnotowane w stenogramie z posiedzenia Komisji Sejmowych i będziemy mogli to upowszechnić).
Wielka szkoda, że tak się stało, gdyż według informacji przekazanej nam przez jednego z posłów był on gotów, powołując się na jednomyślność związków zawodowych, do złożenia na dzisiejszym posiedzeniu wniosku o zwiększenie nakładów na nasze wynagrodzenia o pochodne wynikające z podwyżki. Stało się to jednak bezzasadne i bezprzedmiotowe wobec kuriozalnego i szkodliwego dla pracowników oraz funkcjonariuszy wystąpienia Pana Jacka Staniszewskiego.

W tych okolicznościach jedynym pozytywnym skutkiem dzisiejszego posiedzenia było to, że strona rządowa pod presją tłumaczenia się posłom, wycofała się z promowanego przez Ministra Kapicę algorytmu.

Artur Ciesielski 2008-03-27

Źródło WWW>SKARBOWCY.PL
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pamietacie?

Powtarzam od 3 lat: FZZSC zdelegalizować, sztandar wyprowadzić i spalić, członków KW eksportować na Białoruś! Federacja to chory twór, toczony czerwonym rakiem wiernopoddaństwa wobec każdej władzy, w imię partykularnych interesów wierchuszki. Wybitna Wielka Przewodnicząca zyskała godnego następcę /-/ :D
 
Nie często zgadzam się w pełni ze swoimi przedmówcami ale tym razem czynię wyjątek i podpisuje się rękoma i nogami pod tym co tak otwarcie napisał nie_celnik - cała prawda,tylko prawda i żywa prawda:)Niestety nie jest to dla nas powód do radości bo istnieje obawa ,że powtórzą się sytuacje cytowane kilka wpisów wyżej dot. sprzedajnych decyzji przedstawicieli federacji, które najbardziej uderzają w nas,zwykłych zolli.
 
Juz wczesniej Podatnik( forum dla nie zarejestrowanych) ostrzegal przed dzialaczami zwiazkowymi z Rzepina, a w szczegolnosci przed Staniszewskim i Gajda.
Jednak historia sie powtarza.
 
Wyjaśnienie

Właśnie skumałem, że V-ce przewodniczący FZZSC - Jacek Staniszewski, nabierał doświadczenia zwiazkowego w Rzepinie. Haryzmatyczna osobowość Przewodniczącego ZZ SNPiA, Ryszrda A. odcisnęła widocznie traumatyczne piętno na kregosłupie ideologicznym i moralnym nowej gwiazdy Federacji /-/ :D
 
To nie zadna gwiazda, po prostu jeden z wielu, a prawdziwe "doswiadczenie" "pobieral "na Swiecku.
Szkoda, ze malo pamietacie z poprzednich doswiadczen negocjacyjnych. Moglibyscie uniknac kompromitacji( to do Federacji).
 
TEN ZŁY CZŁOWIEK ZDRADZIŁ NAS JUŻ RAZ W CZASIE PROTESTU, W PIĄTEK PODCZAS NEGOCJACJI.
W ŚWIDRZE NAGRAM KAŻDE JEGO SŁOWO. NIE POZWOLĘ TAKIM "DZIAŁACZOM" NA PSUCIE SC, NA PSUCIE NASZYCH STARAŃ O NADANIE SC PRZYWILEJÓW SŁUŻB MUNDUROWYCH.


ZAŁĄCZAM CYTATY Z INNEJ STRONY W NECIE:

HAŃBA - 2008-03-28 11:40:55</B>Kim jest Jacek Staniszewski i dlaczego jeszcze jest ? Na taczki z nim, no chyba, że awansował lub awansuje wkrótce. Kiedyś takie mendy jak on wbijano na pal ku przestrodze autor: ~ZollCo dalej Federacjo - 2008-03-28 11:49:30</B>Zaobserwowałem pewną regułę -w latach 90 owczesne władze związków sprzedały funkconariuszy -w 2003 (W katowickiej Izbie) władze związku sprzedały funkcjonariuszy w ramach zgody na alokację -teraz jest następny przykładautor: ~starykto to jest?.... - 2008-03-28 12:43:55</B>Ten JS nigdy nic dla dobra funkcjonariusz a nie zrobił i już nie zrobi .Wraz z cała banda zwiazkowców rzepińskich tylko swoje dupy przed alokacja uchronili ,wielu z nich powinno w pierwszej kolejnosci iść do alokacji !!!A teraz jeszcze chca spić pianke z protestu do którego palca nie dołożyli!!!SSC czas wziac sie i zrobić porządek w tej izbie.!!!autor: ~alokers
zgłupiał do reszty - 2008-03-28 14:14:33</B>Beton zgłupial do reszty. tych czerwonych trzeba zwalniac albo na rente posyłać. autor: ~kruszyć beton
co dalej Federacjo - 2008-03-28 15:03:36</B>wstyd, hańba, żenada, skandal i lizod.....stwoautor: ~ocean12_08
żenada - 2008-03-28 15:16:20</B>ten gość zawsze sprawiał wrażenie nieobliczalnego, żeby nie określic tego bardziej dosadnie...autor: ~pies cslny
Powtarzam od 3 lat: - 2008-03-28 15:45:41</B>FZZSC zdelegalizować, sztandar wyprowadzić i spalić, członków KW eksportować na Białoruś! Federacja to chory twór, toczony czerwonym rakiem wiernopoddaństwa wobec każdej władzy, w imię partykularnych interesów wierchuszki. Wybitna Wielka Przewodnicząca zyskała godnego następcę /-/autor: ~nie_celnikGratulacje - 2008-03-28 18:36:37</B>Ktoś wybrał takiego dupowłaza,tylko kogo on reprezentuje.autor: ~LLL

I jeszcze innego wątku:
"Jeśli pan JS reprezentował faktycznie swoje stanowisko (bo na pewno nie związków zawodowych, ani pewnie wielu funkcjonariuszy i pracowników) to pojawia się pytanie, czy było to jego stanowisko (jeśli tak, dlaczego nie zrezygnował z funkcji związkowych ?), czy też było to stanowisko kogoś usłużnego, kto wlezie każdej władzy do 4 liter i znalazł sobie przyjaciela królika ?

Możliwa odpowiedź padła na forum skarbowców - post supersapera:
"Postawa wymienionego w notce Liz... D...a jest typowym przykładem działań dywersyjnych zwierzchników. Tworzy sie zależne od siebie tzw. "Związki Zawodowe" lub metodą kija i marchewki (druga skuteczniejsza) pozyskuje współpracę lidera (liderów). Taka piata kolumna jest znacznie skuteczniejsza, niż grupa negocjatorów, rzeczowe prowadzenie rozmów itp. Bez znaczenia jaki związek kontroluje szef, ważne że jest. W najgorszym wypadku można go wykorzystać do ośmieszenia innych związków lub zerwania negocjacji. Z tego powodu powstały zapisy o reprezentatywnych organizacjach związkowych. Cóż z tego, jeśli najmniejszy nawet związek może być wykorzystany jako argument szefa "no przecież pracownikom odpowiada to co robię"."
 
Ostatnia edycja:
Pan JS zostawiony na lodzie?

Widocznie z-ca Przewodniczacego Federacji ZZ SC, zgubił druga część wytycznych i wskazówek z Warszawy, pt. "Jak się wytłumaczyć przed związkowcami". Co na to Przewodniczący - Janusz Krysiak :mad:
 
Cieśielski - 2008-03-28 22:09:42</B>Jest pan osoba niewiarygodną, uzależnioną od własnego wybujałego ego, żenującą w swych poczynaniach, przekazującą nieprawdziwe do końca informacje, przekręcającą fakty, uzależnioną od dyktatu swoich "przyjaciółmi z jednej partii z którymi pan zasiadał", szkodzącą służbie celnej, posiadającą krótką pamięć -KAS, zasłaniająca się cytatami religijnymi a diabła "posiadającego za koszulą", strojącą się w chwili obecnej w "pawie piórka", zrzucającą swoją nieporadność lub bardziej żałośnie poszukującą "kozła ofiarnego" dla efektów swoich nieporadnych poczynań, można by tak bez liku wymieniać pana efekty. Pisze pan w swych komunikatach bzdury, wprowadzająca świadomie celników w błąd przekazując niepełne informacje lub raczej półprawdy. Gdyby nie "fora" internetowe założyłby pan z pewnością nowy "związek pełnej prawdy" i to zapewne w telewizji by mógł się pan samorealizować. Myśli pan zapewne, że w ten ohydny sposób przysporzy sobie zwolenników jak też to czyni panu podobny. Pan dokładnie wie, ze pieniądze zeszły na Izby i tam będą dzielone i jest to podparte prawem. Boli pana zapewne to, iż na ten fakt nie ma pan wpływu. Panu marzy się posiadać wpływ na wszystko co się dzieje w poszczególnych Izbach, bo w chwili obecne pełne "0". Przypomnę panu że Federacja jest złożona z autonomicznych organizacji izbowych i jak wespół z innymi związkami uzgodnią tak to podzielą i będą to ich autonomiczne decyzje- ja nie uzurpuję sobie prawa do wtrącania się w ich działania . Federacja nie jest, nie była i nie będzie podbudówką, czy "ramieniem zbrojnym' jakiejkolwiek partii politycznej, która będąc u władzy "oszwabiła nas" z pieniędzy panie "Trybunie Ludowy". Niech się pan zapyta jak są dzielone pieniądze w poszczególnych Izbach i przestanie moim nazwiskiem "wycierać gębę". Pan chyba zapomniał o podstawowej zasadzie, iż to pan służy związkowcom a nie związkowcy mają być narzędziem dla zaspokojenie własnych ambicji. Wszystkich odsyłam do stenogramu z obrad komisji. Proszę o przeczytanie wszystkich wypowiedzi. W swych poczynaniach jest pan "ślepy jak kret". Taka jest moja ocena pańskiej działalności, gdyż zarówno pan jak i ja w chwili obecnej jesteśmy osobami publicznymi. Niech mnie pan tylko nie straszy Sądami bo się tego nie boję.autor: ~Jacek Staniszewski


JS - 2008-03-28 22:44:24</B>Pan Ciesielski podał konkretne FAKTY- a Ty człowieku nie odpowiedziałeś na nie!!!autor: ~zdegustowany
</B>
Pan Staniszewski - 2008-03-29 00:25:50</B>Nie zamierzam Pana straszyć sądami - skąd u Pana takie lęki ?
smile.gif
Czyżby sumienie się w Panu odezwało ?Chyba trochę za późno. Zrobił Pan jak Pan zrobił - wstyd to i stracona szansa, na podniesienie naszych uposażeń, która jak Pan wie była realna.(Chyba, że jest Pan w stanie udowodnić, że takiej szansy nie było?) Taki też był cel tej zwołania Komisji. To posłowie (z PiSu , PO. LiD itd itd) mogli przyznać celnikom większe kwoty i co ma do rzeczy to gdzie (na jakim szczeblu) dzielona ma być podwyżka? (Być może znacznie większa niż jest gdyby nie Pana działanie).Jednak chcąc zachować obiektywizm nawet wobec Pana i pańskich inwektyw muszę stwierdzić, że nie wiem jaki byłby przebieg głosowania choć wszystko mogło wskazywać, że korzystny dla funkcjonariuszy biorąc pod uwagę fakt. iż pierwsze głosowanie posłów w sprawie udzielania nam swobodnie głosu zakończyło się chyba stosunkiem głosów 38: 18 na "naszą korzyść" Obrażając mnie publicznie inwektywami, nie odpowiadając na konkretne argumenty tylko zwyczajnie atakując na oślep - pokazuje Pan jedynie swoje oblicze. Jednak oceną Pana niech zajmie się pański związek. Nie jest to moim zadaniem ani celem. Wolę pisać o tym co widziałem i słyszałem. O jakie bowiem złe zamiary wobec kogokolwiek mnie pan pomawia? Co i komu mogłem złego uczynić wnosząc do uzasadnienia zwołania komisji min.: " Obiecane przez Premiera 500 zł ma stanowić 500 zł natomiast pochodne (stażowe czy 3 % fundusz nagród mają faktycznie stanowić pochodne od podwyżki nie zaś potrącenia z tej podwyżki)" Jaki miał Pan cel pośrednio przeciwstawiając się takiemu postulatowi i popierając rząd aby to jednak potrącić nie dodać te pochodne walcząc o nie na Komisji? Ale ponieważ zamiast skłonić się do refleksji, powiedzieć samemu sobie np. trudno - palnąłem głupstwo, przeprosić publicznie funkcjonariuszy i pracowników (Ja osobiście jak Panu wczoraj powiedziałem po Komisji mam bardzo konkretny stosunek do Pana osoby ale w przeciwieństwie do Pana nie zamierzam publicznie używać inwektyw ani nie oczekuję Pana przeprosin nawet za to co Pan napisał) odpowiem: 1. To na nasze prośby a nie na prośby takiej czy innej partii posłowie złożyli wniosek o zwołanie posiedzenia komisji. Zwołanie Komisji było w naszym interesie nie posłów czy rządu. 2.Wniosek o dodatkowe kwoty na nasze wynagrodzenia choćby i "diabeł w przy krótkiej koszuli" miał składać powinien Pan był go poprzeć a nie działać na możliwą szkodę funkcjonariuszy stwierdzając za rząd i w imieniu rządu - że podwyżka jest i tak duża (po co Pan tam przyjechał poza oddaniem tego swoistego "hołdu pruskiego" władzy?) 3.Wniosek o dodatkowe pieniądze na nasze uposażenia miał złożyć poseł akurat nie PiSu, który, który tak Pan atakuje, jednak przez Pana wystąpienie nie mógł go złożyć.(Słyszeli to także przedstawiciele innych związków zawodowych). Zwracaliśmy się bowiem o pomoc do przedstawicieli wszystkich opcji politycznych. 4.Powtarza Pan wciąż, że "federacja jest złożona z autonomicznych organizacji" co wszyscy dawno wiemy ale pytanie brzmi: zdanie, których organizacji Pan zaprezentował, wyrażając upokarzającą wręcz wdzięczność " za to że w ogóle coś nam dali"?Czy też to Pana zdanie? 5.Czy swoje podziękowania za tę w Pana ocenie "dużą" podwyżkę należało złożyć rządowi jak Pan to uczynił, czy raczej funkcjonariuszom, którzy nadstawiali głowy protestując?(Przypomnę, że walczyli Oni o 1500 zł a Premier w "jednostronnym porozumieniu" - abstrahując na chwilę to dla mnie nowy twór polityczno-prawny
smile.gif
przyznał 500 zł . 6.To ich głównie Pan upokorzył nie zaś mnie i moje jak Pan przecenia chęci wpływu na to czy owo. 7.Co do mojej "poradności" czy nieporadności, zadam Panu tylko jedno Pytanie : czy był Pan związkowcem, gdy w Izbie Celnej w Rzepinie łamano rażąco prawa pracowników funkcjonariuszy w latach 2004-2005 i to ja osobiście podjąłem działania prawne w IC Rzepin aby temu przeciwdziałać?(nie pytam o wcześniejsze okresy bo nie było nas w Służbie Celnej ? Jeśli Pan nie był - rozumiem, że obraża mnie Pan jedynie na podstawie wczorajszego komunikatu i stwierdzonych w nim faktów. Jeśli natomiast w tym czasie był Pan związkowcem, to dalsza dyskusja mija się z celem, gdyż mamy potwierdzone przez organa prawa dowody, mogące świadczyć o tolerowaniu przez związki w Rzepinie łamania prawa i zwykłego deptania godności we wspomnianym okresie. Tak więc dalszą polemikę o ile Pan ją podejmie, zamiast przeprosić będziemy kontynuoawali już popierając ją konkretnymi dokumentami. Nie posunę się do obrażania Pana, jak Pan to czyni ale zasugeruję aby wobec oczywistych Pana działań, mogących mieć negatywny wpływ na całe środowisko celnicze, niewykluczone także, że mogących mieć wpływ na skutkujące na lata mniejsze uposażenia funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej, ograniczył Pan jednak swoje wypowiedzi i zakończył polemikę choć Pana obraźliwą wypowiedź trudno polemiką nazwać.
autor: ~artur ciesielski
 
Przypomnę, że Staniszewski na spotkaniu z SSC - drugim spotkaniu w sprawie podwyżek, mówił, że to naturalne i zrozumiałe, ze 500zł zawiera pochodne 3% i 20%.
Powyższe ma potwierdzenie w stanowisku Federacji rozsyłanym do Organizacji Czonkowskich, gdzie także o tym wspomniano tym razem już w formie pisemnej.

Słowem, w tej kwestii Federacja broni stanowiska MF i Rządu od samego początku.

A była szansa na większą podwyżkę, która notabene wynika z rozdysponowania należnej nam części rezerwy celowej nr 60, liczonej wg. proporcji.
 
Ostatnia edycja:
Pan JS zostawiony na lodzie?

nie_celnik napisał:
...Kolego Siwy, od 2006 roku przekonuję, że FZZSC jest niereformowalna. Prawda? ...

PRAWDA.
Przekonałem się o tym już parę tygodni po wyborach w Federacji, kiedy przyszedł czas na pierwsze skromne działania, tzn. akcja w Sejmie i Senacie.
Wcześniej miałem jeszcze jakąś nadzieję na to, że można zreformować tę organizację. Niestety wspomniany J.Krysiak jest bezwolnym wykonawcą wytycznych Staniszewskiego, a KW praktycznie jest już rozbite.
Jeden członek KW został niedawno z-cą Dyrektora, drugi wiceprzewodniczący, mimo moich próśb, aby został i jeszcze próbował coś zmienić, chce lada dzień zrezygnować.

Sławomir Siwy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Szanownego foromowicza nie_celnik przepraszam, ale przez pomyłkę wyedytowałem Twój post. Nie zapoznałem sie jeszcze w pełni z nowym panelem i popełniłem w tym momencie drugi tego typu błąd. Przepraszam.
Na czerwono jest mój wpis, a część wpisu nie_celnika chciałem użyć jako cytatu.
 
Czy ten Staniszewski to gościu z kulami, który jak był nasz protest to wymieniał się przy kamerach z Bonim wizytówkami?
 
a parę godzin wcześniej podczas piątkowych negocjacji wyprosił jeszcze wizytówkę od SSC. Później faktycznie w błyskach fleszy od samego Min. Boniego.
 
Ostatnia edycja:
Black Jack

Kurcze - ja też bym chciał parę takich wizytówek :D
Możecie chłopaki jakiś skan czy kolorowe ksero puścić? Wnukom będę pokazywał :)
Mnie tam żaden dotąd SSC nie dał wizytówki - i jest mi poprostu przykro :(
No ale co się dziwić - ja dotąd nie posiadam wizytówki ani nawet pieczątki (naprawdę) więc co miałbym wymieniać?. :)
pozdrawiam
 
Apel do Federacji

Przedruk z WSSC:

Apel do Federacji - 2008-03-30 00:14:30
Tak sobie czytam i czytam i aż się dziwię, bo Staniszewski narozrabiał (delikatnie mówiąc) a co niektórzy atakują Ciesielskiego. Czy takie zachowanie naprawdę jest konieczne. Obrzucanie się błotem? Czemu to ma służyc?. To prawda, że związki pokazały, iż nie umią mówic jednym głosem, ale tutaj ludzie też nieźle obrzucają się tym, co wpadnie pod rękę. Co do Staniszewskiego, to powiem tylko tyle, że to co było pisane na jego temat powyżej, to wszystko prawda. Ten pan reprezentował zawsze tylko takie stanowisko, które było korzystne dla niego. Tak było zawsze. Wykazał, że interesy, tych których powinien rzeczywiście reprezentowac, to ma w "głębokim poszanowaniu". Tak więc łuny nad Rzepinem na pewno nie będzie, bo takie uczucie jak wstyd jest mu nieznane. To co zrobił Jacek Staniszewski jest niewybaczalne(tym bardziej, że takie zachowania jak ktoś tu słusznie zauważył nie są nowością) i sądzę, że Federacja powinna podjąc stanowcze wobec tego pana kroki, czyli pozbyc się go raz na zawsze.
autor: ~Melka


FZZSC zdelegalizować. Sztandar wyprowadzić i spalić. Członków KW eksportować na Białoruś! Powtarzam po raz enty... enty...enty...
 
Black Jack. Jeżeli Ty tego nie rozumiesz, że to co zrobił Staniszewski to jest po prostu zbrodnia związkowa, to faktycznie powinniście zostać wyeksportowani tam gdzie skierował Was nie_celnik i to jaknajszybciej, aby nie szkodzić więcej SC.
Od jutra rozmowy w sprawie reformy. Zapewne Staniszewski zrobi coś podobnego, ale wtedy pogadamy już po męsku. Juz słyszałem bowiem jego hasła, że to jest szansa dla nas, tymczasem projekt zaostrza rygory wobec funkcjonariuszy w zamian za parę groszy w ustawie modernizacyjnej, które i tak byśmy dostali, albo nawet wyższe, nie dając jednocześnie nic a nic z przywilejów służb mundurowych. Ten Wasz góru jednak już to wychwala na różnych spotkaniach z SSC.
Z Fołtą był ten problem, że nie mogłem pogadać z nią po męsku, tym razem jednak nie pozwolę paru chłopaczkom na psucie SC.

Dobre pytanie na wssc zadał user ARO:
do kolegi celnika J.Staniszewskiego - 2008-03-30 11:09:38</B>SZANOWNY PANIE KOLEGO.BARDZO PROSZĘ O WYJAŚNIENIE NAM DLACZEGO TAK POSTĄPIŁEŚ POZBAWIAJĄC NAS DODOATKOWYCH PIENIĘDZY.MOŻE JEST COŚ CZEGO MY ZWYKLI CELNICY Z ODDZIAŁOW WEWNĘTRZNYCH I GRANICY NADSTAWIAJĄCY KARKÓW W PROTEŚCIE NIE WIEMY I POTĘPIAMY CIĘ NIESPRAWIEDLIWIE.PROSZĘ O WYJAŚNIENIE NA TYM FORUM LUB PISEMNIE NA POCZTĘ KAŻDEJ IZBY.MAM NADZIEJĘ ŻE MA KOLEGA NA TYLE ODWAGI! autor: ~ARO

CZEKAMY PANIE STANISZEWSKI
 
Ostatnia edycja:
realne negocjacje

Żadnych ustępstw w kierunku pogorszenia statusu choćby jednego funkcjonariusza służby celnej być nie może. Nie może być zgody na reformy manipulacyjne:
nie ma zgody na ucywilnienie obecnych funkcjonariuszy - przyjmujcie cywili
nie ma zgody na stopnie nie później niż po 5 latach - wydłuża w realiach okres awansowy i pozostawia nadal "furtkę". Po dwóch latach oblig bez podpadki albo wyraźnego sprzeciwu (pisemnego do akt) przełożonego.
nie ma zgody na urlopy dodatkowe po nowemu - jaki to ma cel ?
nie ma zgody na korpusy z egzaminami - paranoja?
nie ma zgody na brak służby mundurowej emerytur (choćby za 3 lata).


Należy zreformować:

odwrócić proces alokacji
zasady awansowania
oceny okresowe
płace (mnożnik, dodatki, kominy, dodatek urlopowy, kwoty nagród...)
powoływanie i odwoływanie na stanowiska kierownicze dla "dobra służby"
uprawnienia funkcjonariuszy (to jedyne dobre założenia w projekcie ustawy choć do poprawki ).
 
Back
Do góry