• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Bezledy Nie dajmy sie

faomi - poczytaj sobie starsze wpisy - nabory były, chętni tez, ale nie spełniali wymagań albo nie przeszli procedur - po naborze pozostały nieobsadzone etaty - widocznie nie jest tak lekko - o ile dobrze pamiętam to na 5 wakatów obsadzono tylko 3
 
Rafał m

RAFAŁ M nie daj sie to co zrobili przenosząc cię do Olsztyna świadczy tylko o tym że boja sie bardzo i że protest bedzię sie wzmagał. Wygrałeś a dyrekcja okazała swoja słabość i niemoc. Funkcjonariusze z Bezled i nie tylko, NIE DAJMY SIE I PROTESTUJMY WYKONUJĄC SWOJE OBOWIĄZKI SKRUPULATNIE I DOKŁADNIE.
 
Zgadza się. Niech nie myślą, że się przestraszymy, to co zrobili jest tylko dowodem jak bardzo nasza walka jest skuteczna i jak bardzo się boją. Głowa do góry i rób swoje, jesteśmy z Tobą!
 
Zarząd Główny ZZ Celnicy PL już podjął działania w tej sprawie
Jeszcze zapiszcie sie do Ligi Ochrony Przyrody.Jak znam zycie to z za biurka ida polecenia,a celasy na przejsciach robia za sile robocza.Cos mi sie wydaje ze na koniec po garbie nie dostanie ten siedzacy na krzeselku.Mlody,nie doswiadczony to i latwo takim manipulowac.
 
Eyo obejrzyj sobie!

Oczywiście parę fotek. Może wreszcie pojmiesz, co się dzieje.

pap_krakow_marsz_rownosci_6.jpeg


http://wiadomosci.wp.pl/gid,1450089...,title,Marsz-Rownosci-w-Krakowie,galeria.html

4fb7be32cfd87_p.jpg


4fb7bd487edaf_p.jpg


4fb7be97e94bb_p.jpg


http://www.gazetakrakowska.pl/artyk...-nop-zdjecia,43,id,t,sg.html#galeria-material
 
Sorry,znow czegos nie rozumiem.Co ma Palikot do Waszej pracy?Chodzilo mi o to ze w bardzo duzym stopniu obsada na przejsciach to mlodzi ludzie, ktorzy jeszcze malo przezyli i bardzo latwo takimi manipulowac siedzac za biurkiem z kilkunastoletnim stazem ,a obrywaja za to ludzie czekajac w kolejkach.Choc w pewnym stopniu musze przyznac Wam racje,bo nie moge sobie wyobrazic dziadka ktory na pasie kladzie sie pod auto zeby postukac w zbiornik.
 
Panie Przewodniczący jestem ciekawy co powiesz tym wszystkim , ktorzy poprzez wrodzoną gorliwość (a nawolywani przez Ciebie do protestu) naruszą nieświadomie obowiązki służbowe i zgodnie z prawem zostaną negatywnie ocenieni przez oficerów. Sam doskonale wiesz , że nasza akcja już nic nie da i idziemy w nieznanym kierunku , który może każdego z nas drogo kosztować. Zastanów się nad tym i podejmij właściwą decyzję - osobiście serdecznie Ci współczuję bo każda decyzja będzie dla Ciebie bolesna ale na szczęscie jedna z nich będzie honorowa.
 
Złoty chamie miałeś ...

W tony honorowe,
Jejku dziś uderzył,
Oficer jest po to,
By gnębić żołnierzy?

Czy więc historia,
O nich tak napisze,
Złoty chamie miałeś,
A teraz klawisze?

I nie instrumentu,
Bardzo szlachetnego,
Innej proweniencji,
Bo środka karnego?
 
Ostatnia edycja:
Panie Przewodniczący jestem ciekawy co powiesz tym wszystkim , ktorzy poprzez wrodzoną gorliwość (a nawolywani przez Ciebie do protestu) naruszą nieświadomie obowiązki służbowe i zgodnie z prawem zostaną negatywnie ocenieni przez oficerów. Sam doskonale wiesz , że nasza akcja już nic nie da i idziemy w nieznanym kierunku , który może każdego z nas drogo kosztować. Zastanów się nad tym i podejmij właściwą decyzję - osobiście serdecznie Ci współczuję bo każda decyzja będzie dla Ciebie bolesna ale na szczęscie jedna z nich będzie honorowa.
I wlasnie do tego zmierzalem,zza biurka lepiej sie kieruje wszystkim.
 
nie siać defetyzmu, walka trwa, a jak ktoś chce marudzić to niech układa plan pracy do 67rok.Więcej wiary!
 
jejku - następny defetysta aktywista - 1 post

jakie naruszanie - gorliwe wykonywanie obowiązków
 
Tak tylko dla przypomnienia
"Celem Naszym jest skuteczniejsza walka z przemytem i ochrona naszego Kraju przed zorganizowanymi grupami przestępczymi, przed napływem nielegalnego towaru, przed nieuczciwymi przedsiębiorcami, a ku temu ma służyć dokładne i rzetelne wypełnianie swoich obowiązków, bez presji, pośpiechu i nacisku kierownictwa. I bardzo wszyscy chcemy, żeby nam tego nie utrudniano, a wręcz prosimy o POMOC zarówno część koleżanek i kolegów oficerów pracujących w urzędach jak i część kadry kierowniczej, która po półtora tygodnia protestu wciąż tego nie zrozumiała, albo nie chce zrozumieć."


 
edykt pana dyrektora

nie dziwi.
pan dyrektor odwalił znowu kawał nikomu niepotrzebnej roboty i zapobiegł ujawnieniu prawdziwej " kondycji SC".
plusa złapał i tyle.
potem jakiegoś naszego kolegę w trybie nagłej potrzeby kadrowej powołał do uc i co z tego niby wynika.

nic, tak jak z całego tego komunikatu.
łubu dubu ...
więc czas na

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Do :
Tele echo - w Twoim przypadku chyba konieczna zmiana forum na "początkujących literatów" , sprawy celne są za trudne dla Ciebie
bmw5 - należy czytać ze zrozumieniem , jaka walka ? o co ?
bolo1999 - jako aktywista od 02.2008 roku powinieneś mieć więcej rozsądku chyba że czteroletni okres w SC to za krótki czas na zrozumienie świata. I jeszcze jedno, nie liczy się ilość (postów) ale jakość
Slawomir.siwy - podobna uwaga jak do bmw5 i chciałbym żeby Pan odniósł się do mojego pytania bo większość ma te same wątpliwości tylko boją się zapytać
 
Trzeba czytać ze zrozumieniem.
To co zacytowałem to od Funkcjonariuszy usłyszałem.
Co w takiej sytuacji TY byś im powiedział?
Działajcie wbrew własnemu sumieniu, godności i honorowi?

Ps. Prymitywne formy zastraszania pojawiają się coraz częściej na tym forum. To oznaka strachu i słabości części "oficerów". Będziemy musieli sobie z tym jakoś radzić. Jak mamy powstrzymać tych "oficerów"? Już jest kilka pozwów w Polsce o to. Sam będę wnosił taki pozew w związku m.in. z zaniżoną ocenę okresową przez DIC. To żaden problem, nasi prawnicy tylko na to czekają.
 
Jeszcze jedno, bo słyszałem o ankietach przeprowadzanych przez "oficerów" polegających na tym, że pytano przed rozpoczęciem służby kto protestuje a kto jest przeciwko.

Funkcjonariusze, oto moja rada.
NIKT NIE PROTESTUJE. Pisałem to wielokrotnie na forum i mówiłem w spotkaniach z Wami.
Celem jest to co w tym poście na wczesniejszej stronie napisałem, co notabene usłyszałem w znacznej części od Was.

jeżeli "oficer" będzie pytał dlaczego protestujesz? Odpowiadasz absolutnie nie protestuję panie kierowniku.
jeżeli "oficer" będzie pytał dlaczego podejmujesz inicjatywę własną?
Mówisz mu o powodach podjęcia tej inicjatywy.
jeżeli "oficer" będzie dalej straszył i nakazywał szybciej, pobieżniej odprawić, albo zwolnić samochód. Stosujesz tryb określony w art.127 ustawy o Służbie Celnej.

Po służbie piszcie notatki ale nie do "oficerów" ale do mnie o przebiegu danej służby.
Piszcie, że "oficerowie" utrudniali Wam nalezyte wykonywanie obowiązków, że podejmowali działania mogące sprzyjać przemytowi.

Jak potem Was nisko ocenią, my wtedy razem ocenimy ich jeszcze niżej.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ.
 
Pan Przewodniczący pisze :
"Trzeba czytać ze zrozumieniem.
To co zacytowałem to od Funkcjonariuszy usłyszałem.
Co w takiej sytuacji TY byś im powiedział?
Działajcie wbrew własnemu sumieniu, godności i honorowi?" . Wcześniej dużo więcej tego typu wypowiedzi, które ociekają patosem.
Tak dla przypomnienia , czym jest patos :
.....Od czasów romantyzmu (patos) został uznany za środek staroświecki, przesadzony i sztuczny, wrócił jednak do łask w pewnych odmianach neoklasycyzmu, w ekspresjonizmie, a także twórczości patriotycznej i polityczno-agitacyjnej, np. w totalitarnych hitlerowskich Niemczech i w ZSRR..... --- wnioski nasuwają się same, niech Pan pisze do ludzi a nie do przygłupów
 
Jejku, kolejna ofca

Jejku się nazywa,
Na forum ożywa,
Udaje fachofca,
Prosta czarna ofca.
 
Ostatnia edycja:
jejku. Nie będę już powtarzał celu działania Funkcjonariuszy, którym wstydzisz się spojrzeć w oczy.
Jeżeli wg ciebie walka o godność i honor Funkcjonariusza to zwrot ociekający patosem, nie jesteś godzien munduru.
Przeczytaj kilka razy ślubowanie, które składałeś, choć wątpię żeby pomogło
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry