• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

No cóż, osiągnęliśmy sukces nie przekraczając wymaganego progu 🙂 .
Pozostawię ta retorykę bez komentarza.

Wzięcie udziału w projekcie na rzecz standardów w formacji w dobrym tego słowa znaczeniu, jakim jest wieloletnie członkostwo w zz celnicy pl, to dla mnie zaszczyt. Nawet na emce.

Ale Kolego Siwy, nie tłumacz się referendami i mailami w sprawie udostępnienia pro bono pozwów funkcjonariuszom innych formacji.

W stosunku do nas, zobowiązanych do członkostwa 5letnimi umowami, wyszło to co najmniej kiepściutko, delikatnie rzecz ujmując.

Bez odbioru.
To nie jest post dotyczący zbierania podpisów, lecz art. 41 ubiegłorocznej ustawy ,,okołobudżetowej,,. Bardzo proszę nie robić zamieszania i trzymać się tematu.
 
To nie jest post dotyczący zbierania podpisów, lecz art. 41 ubiegłorocznej ustawy ,,okołobudżetowej,,. Bardzo proszę nie robić zamieszania i trzymać się tematu.
Przeniosłem tutaj posty, które zainicjował kol. echo w niewłaściwym temacie dot. projektu obywatelskiego, ale w kontekście art.41, stąd zamieszanie.
 
Należy liczyć się ze skierowaniem ustawy budżetowej, więc i ustawy o szczególnych, do TK . Nie mniej dystrybucja środków ma się odbywać na podstawie niepodpisanego projektu. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

Myślę, że apelacja nie będzie czekać 2 miesiące.

Jutro się dowiemy, jak jest.
 
Ustawa budżetowa podpisana i skierowana do trybunału, a co z okołobudżetową wiadomo już coś?!
 
To teraz Dziennik Ustaw czy jeszcze nie, dopiero po TK?

Nie mniej kolejny krok do przodu.
 
Jestem za wskazaniem apelacji nowych okoliczności w sprawie naruszeń konstytucji i dyskryminacji emerytów 2023 w dostępie na jednakowych warunkach do emek mundurowych.

Zaskarżenie do TK i ewentualnie Bundestagu 😀 dotyczy wyłącznie procedury uchwalania przepisów, tak przynajmniej wynika z dostępnych informacji prasowych

Zatem Panie i Panowie, wszyscy ręce na pokład.
 

Attachments

  • IMG_20240131_095820.jpg
    IMG_20240131_095820.jpg
    646 KB · Wyświetleń: 134
Back
Do góry