• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Mnie nie znasz i nie poznasz ale zapewne znasz kogoś z emerytów ,,otrzymujących emeryturę średnio https://magazynprzedsiebiorcy.pl/srednia-emerytura-w-polsce
mniejszą zapewne niż ci odchodzący f.c wg przepisów art.41 nad którymi się tak użalasz..Nie tak dawno jeszcze mało kto wierzył w emerytury mundurowe dla f.c. a dzisiaj już mało kto pamięta komu je zawdzięcza..
Co do szacunku to większy mam wobec szeregowych f.c. zatrzymywanych i skazywanych nie za realizację pomysłodawców i nadzorców ale za w miarę godne przyjmowanie kary w stosunku do tego kierownika zmiany ,który nawet wobec policjantów udawał obcego..
Pisząc o zdarzeniach z poprzednich lat nie mam zamiaru okazywanie komukolwiek z pomysłodawców szacunku ,ale raczej przestrzeganie przed uleganiem i gorliwością w realizacji co może mieć po latach bolesne konsekwencje.

To, że inni mają mniej nie oznacza, że ten co ma trochę więcej, ma z tego powodu rezygnować z walki gdy mu odbierają jego prawa.
A co do aresztowanych byli zarówno za jednej jak i drugiej władzy i nie zawsze moim zdaniem ( i nie tylko moim) słusznie.
 
Ostatnia edycja:
Komisja Finansów Publicznych procedowała nowy projekt rządowy ustawy okołobudżetowej ( druk 142), który nie zawiera zapisu o przesunięciu podwyżek na marzec.
Jeżeli zostanie ustawa zostanie ustanowiona zyska się dodatkowy argument na dyskryminację funkcjonariuszy emerytów z 2023 r., jednak czy sądy wezmą to pod uwagę to wielka niewiadoma.
wiesz moze jak z tym projektem?
 
Ustawa okołobudżetowa uchwalona. Jak PAD nie zawetuje to wejdzie z kwotą bazową z ustawy budżetowej od 1 stycznia. Dodatkowy argument przed sądami.
 
Pytanie zasadnicze mam do Przewodniczącego ZZ Celnicy Pl, czy adwokat przygotował już nowy wzór apelacji z uwzględnieniem ustawy okołobudżetowej na rok 2024, przewidującej podwyżki od dnia 1.01??? Wiem, że zbieranie podpisów po projektem obywatelskim było najważniejsze, ale dla ubiegłorocznych emerytów ta kwestia jest bardzo ważna i czas do niej wrócić , zwłaszcza, że część emerytów na dniach musi wnieść apelację.
 
Pytanie zasadnicze mam do Przewodniczącego ZZ Celnicy Pl, czy adwokat przygotował już nowy wzór apelacji z uwzględnieniem ustawy okołobudżetowej na rok 2024, przewidującej podwyżki od dnia 1.01??? Wiem, że zbieranie podpisów po projektem obywatelskim było najważniejsze, ale dla ubiegłorocznych emerytów ta kwestia jest bardzo ważna i czas do niej wrócić , zwłaszcza, że część emerytów na dniach musi wnieść apelację.
A co z Tymi którzy już złożyli apelację na wczesniejszych wzorach i czekają na termin rozprawy???
 
Ustawa okołobudżetowa uchwalona. Jak PAD nie zawetuje to wejdzie z kwotą bazową z ustawy budżetowej od 1 stycznia. Dodatkowy argument przed sądami.
Ustawa nie jest jeszcze uchwalona przez Sejm. W Komisji FP było II czytanie. Wszystko na to wskazuje, że zostanie uchwalona i że nie będzie zmian w zakresie nas interesującym.
 
Pytanie zasadnicze mam do Przewodniczącego ZZ Celnicy Pl, czy adwokat przygotował już nowy wzór apelacji z uwzględnieniem ustawy okołobudżetowej na rok 2024, przewidującej podwyżki od dnia 1.01??? Wiem, że zbieranie podpisów po projektem obywatelskim było najważniejsze, ale dla ubiegłorocznych emerytów ta kwestia jest bardzo ważna i czas do niej wrócić , zwłaszcza, że część emerytów na dniach musi wnieść apelację.
Ponawiam pytanie bo to bardzo ważna i pilna dla nas rzecz
 
Rano wysłałam zapytanie do Przewodniczącego oraz Z-cy Marii Mrugała. Na chwilę obecną brak odpowiedzi.
Wklejam odpowiedź Przewodniczącego Sławka Siwego:
Witam. Po uchwaleniu jest to argument. Można samemu to ująć jeśli chcecie, ale prawnik mówi, że teraz to nie jest prawo i nie jest w związku z tym argumentem dla sądu. Można oczywiście samemu podnieść. Zresztą to już wiem, że robią ludzie.
Pozdrawiam
 
Ja bym proponował poczekać aż będzie prawo uchwalone w końcu sąd w uzasadnieniu wskazywał na projekty. Nie idźmy z ich retoryka. Uzupełnić zawsze można o wniosek dowodowy. Ale musi być dowod
 
No to czas na jakieś d,opalania zz w naszej sprawie na
Ciekawe, mam wrażenie, i już o tym pisałam, że z odwołaniami od decyzji ZER powinna być równolegle prowadzona inna ścieżka zaskarżania rządu.
Bo czy sąd może orzec, że decyzja ZER jest niezgodna z przepisami, skoro takie były w 2023 roku? Na chacie MSWiA ktoś wstawił odpowiedź obecnego MSWiA i narracja jest identyczna z uzasadnienieniami sądów.
 
Ciekawe, mam wrażenie, i już o tym pisałam, że z odwołaniami od decyzji ZER powinna być równolegle prowadzona inna ścieżka zaskarżania rządu.
Bo czy sąd może orzec, że decyzja ZER jest niezgodna z przepisami, skoro takie były w 2023 roku? Na chacie MSWiA ktoś wstawił odpowiedź obecnego MSWiA i narracja jest identyczna z uzasadnienieniami sądów.
Istotą odwołania od decyzji emerytalnej jest wykazanie niekonstytucyjności przepisów, w oparciu o które wydane zostały decyzje.
 
Back
Do góry