• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZZ Celnicy PL w IC Olsztyn

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
Pozdrawiam serdecznie wszystkich funkcjonariuszy IC Olsztyn.
Piszę ponieważ pragnę Wam podziękować za bardzo życzliwe przyjęcie w ostatnich dniach w jednostkach, w których mogłem być obecny.

Z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogłem być w OC Gronowo, Grzechotki i Gołdap ale także innych, za co przepraszam. Bardzo chciałem zobaczyć nowe przejście w Grzechotkach i porozmawiać tam z funkcjonariuszami, chciałem być w OC gronowo i innych miejscach, ale nie było mi to tym razem dane.

Usłyszałem od oficerów, w co nie wierzę, że funkcjonariusze tam zatrudnieni z racji stażu w Służbie, nie są zainteresowani zrównaniem praw funkcjonariuszy SC z funkcjonariuszami innych służb mundurowych?

Brzmiało to mniej więcej tak:
"Tam są sami młodzi i oni nie myślą na razie o emeryturze"

Zweryfikujcie to proszę.

Jeszcze raz dziękuję za dobre słowo, które od Was usłyszałem i wyrażone wsparcie działań naszego Związku.

W IC Olsztyn zawiązała się już struktura ZZ Celnicy PL i jestem przekonany, że będzie się rozwijać.
Osobą kontaktową jest Przewodniczący Koła w OC Bezledy, którego wspierałem podczas wizyty na wysłuchaniu w prowadzonym postępowaniu dyscyplinarnym.
Na dalszym etapie, o ile zwróci się z wnioskiem, bo tego wymaga Statut, otrzyma profesjonalną pomoc prawną i zawsze może liczyć, jak każdy członek ZZ Celnicy PL, na moje osobiste zaangażowanie lub innych członków Zarządu oraz na pomoc prawną.

Proszę wszystkich o czynne wsparcie naszego Związku, rozwijanie struktur Związku i w efekcie zawiązanie Organizacji izbowej.

Z celniczym pozdrowieniem
Sławek
 
Witam Panie Sławku. To nieprawda, że funkcjonariusze na przejściach są niezainteresowani. Następne kłamstwo. Tak się bali, że był nawet zakaz oprowadzania Pana po przejściu, a już broń Boże rozmowy z pracownikami. Wszyscy są zainteresowani emeryturami celnymi. Czekamy tylko na sygnał przed Euro a nasi oficerowie dopiero się zdziwią. Pozdrawiam.
 
To prawda, po raz kolejny posłużono się metodą zastraszania. Dobrze, że udało się Panu porozmawiać z celnikami z innych komórek, którzy przekazali nam przebieg spotkania. Dziękujemy za wsparcie i czekamy na sygnał.
 
Sławek - zapraszamy częściej do IC Olsztyn!

Witam,
Odnośnie spotkania w UC Elbląg - duże brawa i jednocześnie podziękowania należą się moim zdaniem Panu Naczelnikowi za elegancką postawę wobec Przewodniczącego Celnicy PL i pomoc w zorganizowaniu spotkania z załogą. Wyjątkowo zgrany i świetnie zorganizowany zespół funkcjonariuszy z OC Braniewo - to już "trwająca legenda" na długo zapisana w kartach dziejów IC Olsztyn z uwagi na spektakularną wygraną w Sądzie - aczkolwiek dla nich również Big Szacun za spotkanie ze Sławkiem. Sypią się kolejne deklaracje! Brawo!!!
Niestety znacznie mniej przyjemnie było w OC Bezledy, gdzie zdegustowany Zastępca Naczelnika, nastawiony pseudo "pro-związkowo" postanowił niedługo po rozpoczęciu wyprosić z sali szkoleniowej licznie zgromadzonych obecnych na spotkaniu ze Sławkiem funkcjonariuszy. To była żenująca scena, która zakrawa na spory skandal. Szkoda słów teraz. Wrócimy do tego jednak bez 2 zdań.
Jestem przekonany, iż wiele osób zdało sobie sprawę, że istotnie można na naszego Przewodniczącego liczyć na każdym etapie i warto aby inne oddziały i urzędy czy izby zaprosiły Sławka Siwego i pozostałych członków Zarządu Głównego do swoich miejscowości.
Teraz nadejdzie kolej na OC graniczne - G.G.G. czekają następnym razem!!!
Można sobie uświadomić znacznie bardziej gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. WSPÓLNIE.
Pozdrawiam serdecznie Zadeklarowanych i Skłaniających się ku temu - aby być RAZEM!
 
Na Grzechotkach nikt nie raczył nas poinformować o spotkaniu. Dowiedzieliśmy się po fakcie
 
Witaj Falkland,
Pierwsza i zasadnicza kwestia to komunikacja, kontaktowanie się z innymi członkami ZZ Celnicy PL. Uwierz mi, że bez tego są znacznie mniejsze szanse na "złapanie" takich chwil jakie mieli fc z Elbląga, Braniewa czy Bezled. IC Olsztyn to bardzo specyficzna Izba i zapewne dawno się o tym przekonałeś, niemniej bardzo ważne jest aby chcieć coś zrobić, by to zmienić i "deczko"unormować. Inna sprawa, że faktycznie dostęp do Grzechotek i Gronowa był dla Przewodniczącego ogromnie ograniczony, jakkolwiek kolejny raz to się już nie powinno powtórzyć. Wiele zależy np. od Ciebie i Twoich współpracowników na przejściu. Do Was należy inicjatywa i oby była przejęta jak najsprawniej, bo idę o zakład że zawiedzionych ludzi na przejściach granicznych jest znacznie więcej. Zawiedzionych nie tylko stylem zarządzania przez kadrę kierownicza jak i brakiem obecności Sławka.
Podstawa- to 3mać się razem. RAZEM:cool:
Pozdrawiam ZADEKLAROWANYCH fc przejmujących inicjatywę w Waszych oddziałach!
 
Na Grzechotkach nikt nie raczył nas poinformować o spotkaniu. Dowiedzieliśmy się po fakcie

To miej już pretensje do swojego kierownika zmiany.

Szkoda Sławku, że nie mogłes przyjechać na granicę, ale pewnie i tak nie mielibyśmy szansy porozmawiać z Tobą, bo bali by się że za dużo się dowiesz o tym obozie pracy...
Czas się zadeklarować :)
 
Witam,
Odnośnie spotkania w UC Elbląg - duże brawa i jednocześnie podziękowania należą się moim zdaniem Panu Naczelnikowi za elegancką postawę wobec Przewodniczącego Celnicy PL i pomoc w zorganizowaniu spotkania z załogą. Wyjątkowo zgrany i świetnie zorganizowany zespół funkcjonariuszy z OC Braniewo - to już "trwająca legenda" na długo zapisana w kartach dziejów IC Olsztyn z uwagi na spektakularną wygraną w Sądzie - aczkolwiek dla nich również Big Szacun za spotkanie ze Sławkiem. Sypią się kolejne deklaracje! Brawo!!!
Niestety znacznie mniej przyjemnie było w OC Bezledy, gdzie zdegustowany Zastępca Naczelnika, nastawiony pseudo "pro-związkowo" postanowił niedługo po rozpoczęciu wyprosić z sali szkoleniowej licznie zgromadzonych obecnych na spotkaniu ze Sławkiem funkcjonariuszy. To była żenująca scena, która zakrawa na spory skandal. Szkoda słów teraz. Wrócimy do tego jednak bez 2 zdań.
Jestem przekonany, iż wiele osób zdało sobie sprawę, że istotnie można na naszego Przewodniczącego liczyć na każdym etapie i warto aby inne oddziały i urzędy czy izby zaprosiły Sławka Siwego i pozostałych członków Zarządu Głównego do swoich miejscowości.
Teraz nadejdzie kolej na OC graniczne - G.G.G. czekają następnym razem!!!
Można sobie uświadomić znacznie bardziej gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. WSPÓLNIE.
Pozdrawiam serdecznie Zadeklarowanych i Skłaniających się ku temu - aby być RAZEM!

"Marchewa"- trochę obiektywizmu i samokrytycyzmu by Ci się przydało!!!!
 
cd

No właśnie miałem się nie udzielać, bo jeśli my gryziemy się między sobą wiadomo kto się cieszy ale...
Jacy są nasi bossowie wiadomo, ale ty wcale nie jesteś lepszy. Gdy byłeś kierownikiem (a był taki krótki czas :eek:) mówiłeś podobnie tylko zamiast "Przewodniczący" mówiłeś "Kierownik". I tyle jeśli chodzi o twoją wiarygodność... Może da ci coś do myślenia, że z Bezled gdzie jest ponad 100 osób na twoje zaproszenie przyszło 6 ze zmiany kończącej pracę i osoby z biura, proponuję więc trochę pokory:confused:
 
Witam,

Najnowsza informacja dotycząca funkcjonowania ZZ Celnicy PL przy Izbie Celnej w Olsztynie obiegła dziś świat drogą poczty elektronicznej. Nie sposób nie podzielić się tą radosną nowiną z Wami Wszystkimi za pomocą naszej strony internetowej, co niniejszym czynię. Równocześnie trzeba stwierdzić, że niedawna wizyta Sławka przynosi obfity owoc w postaci powstania kolejnej jednostki organizacyjnej, natomiast niewykluczone jest powołanie w najbliższych dniach kolejnych struktur, czego należy się spodziewać bardzo realnie.
Smaczku sprawie dodaje fakt, że nowe Koło powstało w oparciu o obsadę jednego zaledwie Referatu (prawie 90 % fc należy do tego Koła!!!). Tym bardziej cieszy, że ogromna większość funkcjonariuszy świetnie zdaje sobie sprawę z tego jak olbrzymią machiną jest ZZ Celnicy PL i do czego wraz z wszystkimi członkami w Polsce jesteśmy zdolni. Dość powiedzieć, że zainteresowanie kadry kierowniczej tym co się dzieje i co będzie miało niebawem miejsce (...) - sięga obecnie zenitu.

Oto więc przedruk korespondencji mailowej otrzymanej w dniu dzisiejszym:



"Informujemy, że w dniu dzisiejszym zawiązane zostało Koło Związku Zawodowego CELNICY PL przy Urzędzie Celnym w Elblągu.

Każdy z nas, obserwujący historię obietnic obecnego Rządu, związanych z wyrównaniem naszych przywilejów, na podobieństwo innych służb mundurowych, z narastającą irytacją stwierdza, że raz po raz jesteśmy oszukiwani. Dzieje się to z jednoczesnym nakładaniem na Naszą Służbę coraz to nowych obowiązków i ograniczeniem praw.

Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy służbą i w związku z tym godzimy się na ograniczenia pewnych praw i swobód. Tym bardziej żądamy zrównania naszych przywilejów z pozostałymi służbami mundurowymi. Nie trzeba tego uzasadniać, zwłaszcza Wszystkim Funkcjonariuszom z przejść granicznych, którzy na co dzień mają kontakt służbowy z funkcjonariuszami SG.

Koło ZZ Celnicy PL zawiązane zostało z inicjatywy funkcjonariuszy Referatu Dochodzeniowo Śledczego tutejszego Urzędu.
Niemniej chcemy zapewnić, że służymy pomocą KAŻDEMU Członkowi Związku, niezależnie od aktualnego miejsca pełnienia służby w strukturach IC Olsztyn. Statut ZZ zapewnia Wszystkim Członkom szeroko rozumianą pomoc, w tym prawną (w postępowaniach dyscyplinarnych, cywilnych, karnych oraz sporach z Pracodawcą), gwarantowaną przez Zarząd ZZ.

Deklarujemy również chęć współpracy ze Wszystkimi Związkami Zawodowymi działającymi w Izbie Celnej w Olsztynie.

Zapraszamy Wszystkich Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych do przystąpienia do Związku, który powstał na fali niezadowolenia funkcjonariuszy celnych w styczniu 2008 roku - wtedy Funkcjonariusze pełniący służbę w komórkach podległych IC Olsztyn wykazali pełną solidarność, podejmując akcję protestacyjną. Ta solidarność może być niebawem potrzebna.

Namawiamy również do oddolnego tworzenia Kół w pozostałych komórkach organizacyjnych. Służymy radą i pomocą w kwestiach prawno - organizacyjnych. Pamiętajmy, że jednocząc się możemy więcej osiągnąć!

W załączeniu przesyłamy druk deklaracji członkowskiej.

Każdy, kto wyraża chęć zjednoczenia się w walce o Nasze prawa, zarówno te ogólnopolskie jak i te lokalne - izbowe, urzędowe, oddziałowe, wypełnioną deklarację może przesłać do naszego Koła - na adres:

Koło ZZ Celnicy.PL, Urząd Celny, ul. Warszawska 129a, 82-300 Elbląg, lub

bezpośrednio na adres siedziby Związku - Oddział Celny w Nysie, ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa.


W imieniu Członków ZZ Celnicy PL Koła przy UC Elbląg:

Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Koła Celnicy PL przy UC Elbląg"
 
Wyjazd 1: Braniewo5.00,Elbląg5.40,Ostróda6.30, Wyjazd 2: Bartoszyce5.30,Olsztyn7.00

Informuję, że wyjazd jutro na Kolumnę Milczenia odbędzie się:

Wyjazd 1:
Braniewo (Katedra) 5.00,
Elbląg (UC Olsztyn) 5.40,
Ostróda (Mc Donald) 6.30.

Wyjazd 2:
Bartoszyce 5.30,
Olsztyn 7.00.

Do zobaczenia!
 
Dziwi tylko, że pomimo takiego zainteresowania oddziały graniczne z ic olsztyn na kolumnie milczenia reprezentowała garstka osób. Czy naprawdę wyobrażacie sobie prace na pasie do 67 roku życia? Bród, smród, bez przerwy na jedzenie i w strachu przed wyjściem do kibla? Dobrze już ktoś tu napisał, że to są obozy pracy. Zastraszanie, szantażowanie przeniesieniem czy dyscyplinarką lub wyzywanie od najgorszych to chleb powszechdni ze strony kierownictwa. I tak chcecie pracować jeszcze przez 30-40 lat? Niedługo każdy z nas będzie dostawał na rozpoczęcie zmiany pieluchomajtki, chociaż to też będzie za duży wydatek dla izby więc każą nam kupywać je sobie samym. Obudźcie się w końcu i zawalczcie o swoją przyszłość a przede wzystkim o swoją godność. Tylko granica jest w stanie "przekonać" rząd do naszych racji.
 
Ale żeby miało to sens to musi stanąć cała granica, CAŁA ! Czyli wszystkie 4 zmiany na każdej granicy.... a wiadomo, że tak nie będzie bo ten to jest przydupasem kierownika, drugi z trzecim dostają co kwartał nagrody, czwarty i piąty dostaje awans co roku, a reszta się po prostu boi no bo jak to tak, przecież kierownik mówił, że....
 
głupoty piszesz udało sie w 2008 uda się i teraz, coprawda zawsze znajdzie się łami...jk,ale nie siej zamętu..
 
Ale żeby miało to sens to musi stanąć cała granica, CAŁA ! Czyli wszystkie 4 zmiany

O czym Wy piszecie? A kogo to będzie obchodzić, że przestaniecie pracować?? No chyba tylko "turystów", bo będą na Was psy wieszać i to wszystko. Przecież "góra" się nie przejmie że "turyści" będą stać a Wy nie będziecie pracować. Ja rozumiem, że pracę macie CZASAMI trochę ciężką ale moim zdaniem na przywileje to trzeba sobie zasłużyć. I to nie tylko pracą, bo to, że pracujecie 100 razy ciężej niż "Wopki" to chyba gołym okiem widać.
 
O czym Wy piszecie? A kogo to będzie obchodzić, że przestaniecie pracować?? No chyba tylko "turystów", bo będą na Was psy wieszać i to wszystko. Przecież "góra" się nie przejmie że "turyści" będą stać a Wy nie będziecie pracować. Ja rozumiem, że pracę macie CZASAMI trochę ciężką ale moim zdaniem na przywileje to trzeba sobie zasłużyć. I to nie tylko pracą, bo to, że pracujecie 100 razy ciężej niż "Wopki" to chyba gołym okiem widać.
Widać, że chyba nigdy spoza biurka du*y funkcjonariuszu nie wystawiałeś.....

Przyjdź na pas, pokaż jak to praca CZASAMI jest trochę ciężka. Z chęcią popatrzę jak wyglądasz o 4-5 nad ranem
 
Nie zapominajcie, że słuba celna poza odprawą "turystów" zajmuje się przede wszystkim odprawą towarów. W 2008 r nie było głośno o tym, że "turyści" nie mogą przekroczyć granicy tylko o tym, że tiry z towarami stoją w gigantycznych kolejkach, towar się psuje, kierowcom trzeba płacić postojowe, ogólnie wielkie straty dla przedsiębiorców i państwa bo jak wiadomo to właśnie Służba Celna generuje największe wpływy do budżetu. Turysta jak się dowie, że jest protest to poprostu zostanie w domu ale tira tak łatwo z drogi się nie zawróci. Oczywiście, że kogoś będzie obchodzić, że przestaniemy pracować, zaczynając od "turystów", poprzez przewoźników, firmy importujące czy eksportujące towary a kończąc na rządzie, premierze i prezydencie.
 
Widać, że chyba nigdy spoza biurka du*y funkcjonariuszu nie wystawiałeś.....

Przyjdź na pas, pokaż jak to praca CZASAMI jest trochę ciężka. Z chęcią popatrzę jak wyglądasz o 4-5 nad ranem

Kolego w du*ie to chyba Tobie się poprzestawiało. O 4-5 rano wyglądam tak samo jak Ty, gdyż odprawiasz mnie po 8-9h stania w kolejce. Taka prawda, że chętnie bym się zamieniła z Tobą.I znam 10 osób po studiach (niektórzy nawet po 2 kierunkach), którzy chętnie przyszliby na Twoje miejsce jakby Cię zwolnili.I uwierz mi , że za 2 klocki z kawałkiem o 4-5 rano odprawialiby mnie z uśmiechem na twarzy.
 
Back
Do góry