• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Próba odebrania praw nabytych - rozporządzenie w spr. świadczeń socjalnych

Do Wicherka!

Sąd zawiesił postępowanie do czasu odpowiedzi Trybunału Konstytucyjnego na pytanie o zgodności roz.RM z art.2 Konstytucji.
 
ja też zawsze jestem pozytywnie nastawiony:)

tutaj wystarczy tylko neutralne orzeczenie: "nie jest niezgodny" i...
 
Ostatnio na tym forum bardzo mało się pisze jak pan Jacek K. nas oszukuję kantuję .Powiedzmy to głośno jest przękręciarzem jakich mało w historii cła.To nie ten temat ale mamy październik dostaliście marne 30 zł w tym roku i co jesteście zadowoleni ze walą was w bambuko.Może do was dotrze bo do związków już raczej nie że tylko radykalne działania przynoszą efekt.Dlatego strajk generalny jest nieuchronny.I teraz znajdzie się chór sceptyków i pogrążonych w marazmie.Dwa lata temu było podobnie czas przypomnieć ten czas.Chyba że dalej chcecie by nadinspektor w Warszawie robił z was wałów.Ludzie to są wasze pieniądze .Smolińska będzie bez końca pisać te swoje śmieszne pisemka, a w mf i tak mają to gdzieś.W innym kraju to już by zablokowali stolicę gdyby rząd robił z celników wałów.Tak pan Kapica robi z nas wałów i śmieje się z Bonim w swoim gabinecie.Czy zdajecie sobie sprawę jaką macię siłę przebicia.Może czas zrobić z tego rządu wała.
 
Do Rasmusa!

U mnie na 650 f.c pozwy złożyło 6 osób, w Polsce nikt się nie chce przyznać.A gdyby zamiast tak radykalnych środków jak proponujesz nie zastosować tych ekonomicznych podejrzewam ,że nie byłoby zapytania do Trybunału.Mianowania zaczynają skutek bowiem WSA zmuszają j.k do wydawania decyzji.Pozew o wypłatę dodatku za stopień za m-c listopad 2009r w Sądzie 25.10.2010r.Pozostaje jeszcze oszustwo na podwyżkach za 2009r.wypłaconych w formie jednorazowej nagrody w grudniu bez przełożenia na 2010r.Powtórka w 2010r.Tylko Skargi ,Sądy przyniosą skutek ,większy od strajków ,które uderzą w nic nie winnych.Zostaje jeszcze mobbing a tu to już prokurator.Zostało także informatyczne wykluczenie społeczne.To są małe kroki ale woda draży kamień. Tylko trochę odwagi i pieniędzy z własnej kieszenie w efekcie tych działań wrócą tam w większej ilości niż oprocentowanie w banku.
Pozdrawiam odważnych.
 
czy coś nowego w sprawie wypłat "wczasowego"???

Czy macie jakieś świeże informacje w sprawie wypłat naszych pieniędzy z "wczasowego"w należnej wysokości ? Czy któraś i Izb zareagowała odpowiednio i wypłaciła, to co się należy ? zastanawiam się nad złożeniem wniosku do dyrektora o wypłatę zaległego świadczenia (gdyż wypłacono po nowemu niewielkie pieniadze).
A może ktoś ma już jakiś wyrok sądowy w tej sprawie. Cos ucichła ostatnio ta kwestia.....
 
Sprawy w Trybunale
Sygnatura P 44/10
[świadczenia socjalne dla funkcjonariuszy celnych i ich rodzin; niedziałanie prawa wstecz]
WNIOSKODAWCA
Sąd Rejonowy w Słubicach Wydział IV Pracy
WNIOSEK
czy § 10 rozporządzenia Rady ministrów z dnia 16 lutego 2010 roku w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy celnych i członków ich rodzin jest zgodny z art. 2 i art. 92 ust. 1 Konstytucji RP oraz art. 242 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o Służbie Celnej.

Ja cierpliwie czekam...
 
Sprawy w Trybunale
Sygnatura P 44/10
[świadczenia socjalne dla funkcjonariuszy celnych i ich rodzin; niedziałanie prawa wstecz]
WNIOSKODAWCA
Sąd Rejonowy w Słubicach Wydział IV Pracy
WNIOSEK
czy § 10 rozporządzenia Rady ministrów z dnia 16 lutego 2010 roku w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy celnych i członków ich rodzin jest zgodny z art. 2 i art. 92 ust. 1 Konstytucji RP oraz art. 242 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o Służbie Celnej.

Ja cierpliwie czekam...

a mój SR odroczył sprawę bez terminu i postanowil ściągnąć akta ze Słubic jak peł. DIC wspomniał o wniosku do TK :)
 
Back
Do góry