• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

U nas jest podobnie - niby kilka osób zbiera podpisy za całość ale nie jest źle. Najlepsi mają ich po około 50 na twarz. Średnio wyjdzie kilka na jednego funkcjonariusza. I ja też nie jestem już daaaawno w ZZ CELNICY.PL ale TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA !!!
 
na wykazach z podpisami nie ma przecież daty

czy przekazywane są podpisy na bieżąco czy zbierane w Nysie i całość 100 tys idzie do dalszych prac legislacji?

jeśli nie zbierzemy (obym się mylił) to możemy ponownie złożyć wniosek i dozbierać podpisy.
 
Witam funkcjonariuszy , którzy nie dzielą się na tych , którym należą się emerytury mundurowe , a na tych , którzy nie wiedzą gdzie będą pełnić służbę, i czy Im emerytury będą przysługiwać moim zdaniem emerytury mundurowe mają dostać Wszyscy Celnicy.Nie zaprzestałem zbierać podpisów , na stan obecny mam 226 podpisów obywateli , którzy popierają Nasz projekt są to przeważnie młode dziewczyny roczniki 90,80,70 , problemem dla niektórych jest podanie nr.pesel,gdyż jak przyjdzie do jegowpisania to rezygnują.Czekam na telefony z KMP Siedlce,z PSP odnośnie zebranych podpisów.Czyli droga przed Nami otwarta i długa.Sławek proszę jakbyś Mógł podać , datę kiedy będziesz w Siedlcach . Pozdrawiam , drugiej takiej szansy nie będzie , niech Wszyscy Młodzi i Starzy wezmą sobie do serca dobro Swoje , a jak nie Swoje to innych kolegów , bo przecież piękną sprawą jest pomagać innym.Pozdrawiam , OC Siedlce , proszę o działanie w tak słusznej sprawie , jaką stworzył , wywalczył Sławomir Siwy , jestem z Tobą , wielki szacunek.
 
Jeżeli nie zbierzemy tych 100,000 tysięcy podpisów to będzie to tylko wynikało z lenistwa i głupoty osób,funkcjonariuszy którym po prostu nie chce się pozbierać 10 podpisów. Jest nas około 14,000 tysięcy jeżeli każdy pozbiera 10 podpisów tak jak pisał PAN SIWY to mamy 140,000 tysięcy podpisów !! ja na razie zebrałem 24 podpisy i zajęło mi to około 2-3 godziny. WIEC MOŻNA TO ZROBIĆ !!!! jeśli tylko się chce.
 
Angel81. NIE MOŻEMY ZŁOŻYĆ ŻADNEGO UZUPEŁNIAJĄCEGO WNIOSKU. Są ustawowe terminy. Ostateczny termin nadania podpisów do siedziby Komitetu mija 21 sierpnia.
 
Dzisiaj zebrałam kolejne podpisy. Nawet parkingowy dorzucił swój :) W sumie oddałam na dzień dzisiejszy ponad 100 podpisów. Zbieram nadal. Przykre jest to, że niektórzy funkcjonariusze sądzą, że inni ich wyręczą.
 
Wczoraj odebrałem podpisy od Kolegi Strażaka - kilkadziesiąt. Podpisali się praktycznie wszyscy z danej placówki PSP. Mam listy w kilku innych Komendach Policji i PSP uruchomione. Zebrałem wczoraj także podpisy od kolejnych członków mojej rodziny, Pani w sklepie i kilku Kolegów spotkanych podczas spaceru. Mam wykaz stale przy sobie i po prostu korzystam z każdej okazji. Pamiętam nieustannie o Naszej akcji i proszę, aby każdy Funkcjonariusz tak działał, a sami zobaczycie jak dużo podpisów i jak łatwo można je zebrać.
Najważniejsze co chcę przekazać tym wpisem, to jest to, że do tychże Komend wszedłem nie jako Przewodniczący czy poprzez związkowców z tych służb, ale za pośrednictwem moich Koleżanek i Kolegów z tych formacji oraz np. dwóch kuzynów mojej żony.
Każdy Funkcjonariusz celny ma takie same możliwości i proszę korzystajcie z nich.
 
Ale przy takim światłym i wybitnym wodzu naczelnym nikt o pragmatycznym podejściu do swojej "ścieżki kariery zawodowej" nie wychyli się z jakimkolwiek wsparciem dla skażonego dżumą/ospą/cholerą/AIDS itp. ZZ Celnicy.PL ze Sławkiem Siwym na czele.
To kwestia ambicji jednego małego - nie tylko wzrostem - człowieka.

Bardzo podoba mi sie ten cytat(przeczytany gdzies po drodze)a zwłaszcza jego koniec. To tak q-pokrzepieniu serc, i zbieramy dalej

nrqa
 
Dzisiaj wszyscy płacimy składki ZUS, które są potrącane z naszych wypłat. Czy jeśli staniemy się częścią systemu zaopatrzeniowego, to czy nasza składka wówczas w naszych kieszeniach? Inaczej mówiąc, czy przechodząc do systemu zaopatrzeniowego będziemy mieli „podwyżkę bez podwyżki” z racji nie płacenia ZUS?
 
Dzisiaj wszyscy płacimy składki ZUS, które są potrącane z naszych wypłat. Czy jeśli staniemy się częścią systemu zaopatrzeniowego, to czy nasza składka wówczas w naszych kieszeniach? Inaczej mówiąc, czy przechodząc do systemu zaopatrzeniowego będziemy mieli „podwyżkę bez podwyżki” z racji nie płacenia ZUS?

Tak pewno, ostatnią taką operację wykonano na II filarze.
 
Zapomniałem jeszcze dodać, iż podpisy zbieramy w wydziale w formie rywalizacji. Tzn. kolega zebrał 35, ale mam nadzieję go wkrótce przebić!
 
Live Free or Die

Hasło na pierwsze dwa tygodnie sierpnia. Że przerysowane? A co mamy z drugiej strony? Możliwość pracy praktycznie do śmierci? Nazywa się to jeszcze ładnie "Obywatel"?

Bądź wolny. Zbierz kilka podpisów. Albo zginiesz.
 
Jaki dzien jest dniem ostatecznym na wyslanie list z podpisami do Nysy tak by zapewnic sobie margines bezpieczenstwa w ewentualnych zawirowaniach Poczty Polskiej?
 
Na stronie Komitetu zaktualizowaliśmy licznik zebranych podpisów. Mamy już przekroczone 60 000. W ostatnim tygodniu, podobnie jak w poprzednich, znowu przybyło 10 000.
Musimy przyspieszyć, abyśmy potem nie mieli żalu sami do siebie, że zabrakło nam tak niewiele, bo takie zagrożenie jest realne.
Musimy stale zachęcać nowe osoby do rozpoczęcia zbiórki lub jej kontynuowania.

Niech każdy sympatyk Naszej wspólnej akcji rozmawia o tym często z innymi Funkcjonariuszami.
Niech też każdy zaangażowany w akcję i jej zwolennik zbiera dalej kolejne podpisy.
Nie zatrzymujcie się i zbierajcie dalej jak najwięcej podpisów do samego końca akcji.
LICZY SIĘ ZAANGAŻOWANIE KAŻDEGO FUNKCJONARIUSZA!!! LICZY SIĘ KAŻDY PODPIS!!!
 
Ja wysyłałem 3 razy wykazy po 30-40 podpisów. Was też o to prosimy. Wyślijcie masowo te podpisy które już macie i zbierajcie na nowych wykazach. Obserwuję osoby które mają przy sobie po +100 podpisów i zbierają dalej.... czy nie można już tego wysłać teraz? niestety przy takich ilościach zawsze można zgubić karty lub niepotrzebnie stresować całe środowisko że może zabraknąć czasu. Prześlijmy w tym tygodniu wszystko co na tą chwilę mamy aby wiedzieć na czym stoimy oraz............... zbierajmy dalej :)
 
idiosynkrazja do 80 000

5 sierpnia wracamy do normalności. 5 sierpnia symbolicznie skończy się epoka ludzi traktujących władzę jak element własnej osobowości. 5 sierpnia osiągniemy poziom 80000 podpisów.

idiosynkrazja to niechęć do czegoś lub kogoś. chyba nie muszę określać, gdzie lub dzięki komu jej się nabawiłem.

3e25ebfd523e4dc356e8bdd52d6f21f9_XL.jpg


http://e-play.pl/?option=com_k2&vie...pica-czlowiek-przez-ktorego-po-przegra-wybory
 
Ostatnia edycja:
"Koleżanka w następnym tygodniu doniesie kolejne 100 podpisów które zebrała będąc na urlopie w woj. Świętokrzyskim (gdzie poprosiła o pomoc księdza, który na mszy ogłosił potrzebę zbiórki, zaprosił ją na ambonę i jak widać sukces!) – także działamy tez na urlopach!"

Funkcjonariusze informują mnie często jakie działania podejmowane są w ich lokalizacji.
Przesyłam zdanie z jednego z e-maili, który otrzymałem.
Bardzo ważne jest, aby podejmować działania na urlopach. Zbieranie podpisów w kurortach w Polsce podczas urlopu jest bardzo łatwe. Wiem, bo sprawdziłem osobiście.
Nie zapominajcie o Naszej wspólnej akcji podczas urlopów.
 
Dzisiaj policjanci z patrolu wodnego złożyli swoje podpisy. Zebrali również podpisy od ratowników WOPR i ochrony obiektu na którym przebywałam. Byłam zaskoczona. Miło było usłyszeć, że jako służby mundurowe musimy się wspierać. Sami zaoferowali, żeby im dowieść nowe listy.
Zawożę też listy do żeglarzy z klubu. Oni też rozumieją, co znaczy pomóc drugiemu.
Czy celnicy, którzy do tej pory nawet się nie podpisali, nie mają wyrzutów sumienia?

Ps. Liczyłam podpisy do 100. Teraz liczę ile dni pozostało do końca akcji. Czy padnie magiczne 100 tys.?
Zbieram nadal. W głowie kolejne pomysły: gdzie i jak najwięcej. Za tych co siedzą na ...
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry