• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Banaś Szefem Służby Celnej!

Madzia to nie jest teraz wazne kto dostał ile, dla nas najważniejszą sprwą jest obrona Służby Celnej jako jednolitej umundurowanej.
 
Madzia to nie jest teraz wazne kto dostał ile, dla nas najważniejszą sprwą jest obrona Służby Celnej jako jednolitej umundurowanej.

Oj rozmowy na forum bywają trudne :) Odnosiłam się do wpisu kolegi, którego to bulwersowało. Ale teraz dużo jest ważnych rzeczy. Nasza przyszłość, skok na kasę (zapewne ostatnią w karierze DICów). To, kto ich zastąpi. Czy na przykład wywalenie Polski ze strefy Schngen. Nie wiem ile w tym prawdy, a na ile 'kaczka' dziennikarska. Ale w takiej sytuacji obrót towarowy też nie byłby taki swobodny... Wobec czego może jest dla SC światełko? Co nie zmienia faktu, że sytuacja polityczna Europy jest mało ciekawa.
 
Madzia czułem nienawiśc do naszych dyrktorów ale jak zrozumiałem co znami chce zrobić banaś to znikła ta nienawiś.
 
Madzia czułem nienawiśc do naszych dyrktorów ale jak zrozumiałem co znami chce zrobić banaś to znikła ta nienawiś.

Mario ja nie czułam nienawiści i nie czuję. Znam przełożonych, których szczerze żałuję bo stracą stanowiska, a byli dobrymi przełożonymi. I wcale nie tak, jak w kawale, że 'ludzki pan bo mógł zabić, a tylko w pysk dał". Tylko ludzi mądrych i merytorycznych i lojalnych wobec podwładnych. I znam również indywidua, którym się sponiewieranie święcie należy. Więc nie można uogólniać. Natomiast to, że może się Służbie stać krzywda, to inna sprawa. Ale o to walczy, zabiega związek, żeby tak się nie stało.
 
a tak nawiasem to SSC powiedział chociaż Dzień Dobry , albo Szczęść Boże ? a może myśli, że nie musi, gdyż nie opuszczał tej organizacji :)
 
Nie musi. Cała aktualna władza nie musi się witać. Działa metodą faktów dokonanych. I u nas też tak będzie. Nie jutro, nie za tydzień. Najpierw ogarną ważniejsze społecznie tematy. Zauważyliście, że do tej pory w ogóle nie poruszono tematu Ministerstwa Zdrowia? Cisza, zero ruchów, a temat społecznie nośny. My będziemy po NFZ albo tuż przed. Efekty będą takie same (shitowe), ale decyzja już zapadła.
 


Przy okazji w krótkiej rozmowie Minister przedstawił swoje stanowisko w sprawie planów konsolidacji administracji podatkowej i działań jakie ministerstwo chce podejmować w zakresie przyszłości Służby Celnej. Informacja miała charakter bardzo ogólny i ze względu na charakter spotkania nie była dyskutowana.


Sporo osób czeka Sławku na informację od Ciebie ( nawet ogólnikową ) co z zamiarem ,, planów konsolidacji administracji podatkowej i działań jakie ministerstwo chce podejmować w zakresie przyszłości Służby Celnej ,, ???

Minister w wywiadach prasowych zapowiedział konsolidacje administracji podatkowej ale to różnie można interpretować ? Z plotek, spekulacji wyłaniają się różne wersję.
- odkurzenie projektu KAS z 2007 roku (cała SC zostaje wcielona do KAS )
- podział SC ( część do KAS a część zostaje jako zmniejszona Służba Celna)
- podział SC ( część do KAS a część do SG )
Wydaję się, że ta podstawowa informacja otrzymana od nowego SSC rozstrzyga chociaż powyższe ?
Myślę, ze mnóstwo osób wyczekuje informacji od Ciebie.

Czekamy na powrót do służby. Gratulację !!!
 
Sporo osób czeka Sławku na informację od Ciebie ( nawet ogólnikową ) co z zamiarem ,, planów konsolidacji administracji podatkowej i działań jakie ministerstwo chce podejmować w zakresie przyszłości Służby Celnej ,, ???...Czekamy na powrót do służby. Gratulację !!!
Brak informacji to też informacja-niestety. Mimo tego, życzę powrotu do Służby, a nie do skonsolidowanego nie wiadomo czego...
 
kolega wyraźnie "pomylił" adresata swojego pytania.
mam nadzieję, że lider środowiska nie będzie komentował plotek i spekulacji.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 

Przy okazji w krótkiej rozmowie Minister przedstawił swoje stanowisko w sprawie planów konsolidacji administracji podatkowej i działań jakie ministerstwo chce podejmować w zakresie przyszłości Służby Celnej. Informacja miała charakter bardzo ogólny i ze względu na charakter spotkania nie była dyskutowana.


Jeszcze raz ponowie prośbę o ogólnikową informację.
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie łączył lidera środowiska z projektem konsolidacji jeżeli powie jaką otrzymał informację. Nawet jeżeli informacja jest niekorzystna. Wiemy kogo to projekt i kto jest inicjatorem. Dla mnie osobiście oczywiste jest, że nikt od Sławka nie oczekiwał oflagowania się w gabinecie Pana Ministra Banasia i ogłoszenia strajku. Oczywiste jest , że w ten sposób nic nie osiągniemy i muszą to być negocjację prowadzone w życzliwym tonie choćby z uwagi na obecne uwarunkowania polityczno-decyzyjne. Natomiast brak informacji rodzi niepotrzebne spekulację oraz plotki.

Tak wiem, adresatem mojego pytania powinien być Pan Banaś. Ale niestety Pan Minister nie wiadomo dlaczego nie chce zarysować tego ,,projektu,, szerszej publiczności pomimo, że Minister Finansów mówi o tym fakcie od kilku dni. To wydaję się trochę nie poważne z uwagi, że wpływa to w jakiś tam sposób na los wielu tysięcy ludzi.
 
Nowy Minister Finansów jeszcze raz potwierdził potrzebę połączenia celników i skarbowców. Zaglądnijcie: http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=24185
Najlepsze są komentarze samych skarbowców, bardzo słuszne. To bardzo źle świadczy o samym ministrze jak i jego wiceministrach. Chyba, że jest to celowa polityka ściemniania, że konsolidacja jest słuszna. Zwykły szary zjadacz chleba nie zna mechanizmu rozliczania VAT i w to uwierzy. Przedsiębiorcy VAT importowy owszem rozliczają z Izbą Celną wpłacając go na konto izbowe, ale i tak całe jego rozliczenie wykazują w deklaracji VAT-7 składanej do US. Albo nieuki, albo ściemniacze. Istny matrix.
 
Trzeba ich w jakiś sposób wyprowadzić z błędu z tym wydumanym podziałem VAT pomiędzy US i UC. No niech się chłopy nie kompromitują :D. A tak poważnie to brak naszej reakcji przynosi nam znaczną szkodę w postrzeganiu tych organów przez publikę i da rządowi przyzwolenie społeczne na wprowadzanie nawet imbecylnych reform typu konsolidacja.
 
Zmieniać należy obowiązujące prawo. Należy się zastanowić kto wprowadził odpowiednie regulację, kto nie reagował itd.

Czy nie zastanawia Państwa fakt, że przez granice Ukraińską przejeżdża mnóstwo cystern z produktami ,,ropo-podobne,, i to nie są cysterny Orlenu lub Lotosu. A z ilości transportowanych produktów można wywnioskować, że zaopatrują pół Orlenu. Ja się domyślam jaki pieniądze wchodzą w grę.

Czy nie zastanawia Państwa fakt, że w Polsce w sposób legalny mogą działać tysiące firmy tzw. ,,firmy krzaki,, zajmujące się obrotem ,,liści tytoniu". Czy nie jest dziwne, że w naszym porządku prawnym ,, liść tytoniu ,, nie podlega podatkowi akcyzowemu. Czy nie jest dziwne, że legalną finalną sprzedażą produktów tytoniowych zajmuje się tylko parę miedzy-narodowych koncernów a tu taki wysyp firm. Kto tworzył takie prawo ? Czy nie powinno być aby tak, że legalny liść tytoniu jest zwolniony z podatku akcyzowego tylko jeżeli jest na krzaku. Komu dotychczasowe regulacje służą ?

Czy nie zastanawia Państwa, że do Polski przyjeżdża cały pociąg załadowany tytoniem i importerem nie jest z któraś z wielkich wytwórni papierosowych. No ale jak przedstawi fakturę sprzedaży do jakieś nieznanej firmy poza naszymi granicami. To przecież problem znika ?;)

Czy nie zastanawia Państwa fakt, że sprowadzając drogie samochody obciążone akcyzą, przepis mówi, że akcyzę płaci tylko pierwszy nabywca. A jeżeli to jest tzw. słup nie zapłaci akcyzy i zaraz sprzeda dalej, to praktycznie auto jest nie obciążone akcyzą i można przyoszczędzić np. 30 tys zł na jednym aucie.

Czy nie zastanawia Państwa ciekawe przepisy sprzyjające loby gorzelnicze . Ciekawy jest ten nowy LEGALNY produkt do tzw. skażania alkoholu który można od razu spożywać. Ale decydenci powiedzą, że to UE nie pozwoli na zmiany. A czy decydenci spróbowali na poziomie Brukseli zmienić ? Kto na tym korzysta ? A czy później SC się nie obrywa, że nie jest skuteczna ?

Dlaczego do tej pory decydenci w MF na drogach przy granicach z pozostałymi Państwami UE nie zainstalowali systemu tzw. Bramek czytających nr. rejestracyjne podobnych do viatola na autostradzie. Przynajmniej zmniejszyliby karuzele vat i oszustwa paliwowe. Taki system zwrócił by się po niecałym miesiącu. A później lament, że takie wyłudzenia.

Przykładów można mnożyć co należy poprawić w naszej SC. Ale winnych należy również szukać w tym, że kadra oficerska - kierownicza nie ma JAJ zareagować czy powiadomić o problemie dalej do MF, że jest problem. Wszystko co idzie z góry przyjmują bezrefleksyjnie. Tak to jest, jak się ktoś już urodził Oficerem.

dodałbym jeszcze:

- dlaczego nie mamy samochodów mogących przynajmniej przez kilka minut pozwolić utrzymać się za uciekającymi "przemytnikami" aby ustawić blokady z Policją?
- dlaczego nie mamy dostępu do list pasażerów na lotniskach???
 
dodałbym jeszcze podbijanie faktur tax-free z zawyżoną wartością towaru. Np telewizor , który w sklepie kosztuje 5000 na tax-free ma cenę 2 razy większą. Uciekają miliony zł z samego zwrotu VAT.
 
dodałbym jeszcze podbijanie faktur tax-free z zawyżoną wartością towaru. Np telewizor , który w sklepie kosztuje 5000 na tax-free ma cenę 2 razy większą. Uciekają miliony zł z samego zwrotu VAT.

Piekarz,
wytłumacz proszę jakie znaczenie dla skarbu państwa ma kwota wartości towaru na fakturze tax free w kontekście "uciekania" VAT-u.
Jeżeli masz na myśli karuzele finansowe to raczej przestępcy używają zwykłego zgłoszenia EX a i tam wartość towaru nie ma znaczenia dla wyłudzania VAt-u.
Ale może ja się nie znam.
 
Back
Do góry