• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

Kalendarz spotkań
Doraźny ZP RDS ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o KAS
2016-06-02 10:00
Miejsce: CPS "Dialog", sala A.
Organizator: Biuro Rady Dialogu Społecznego
Kontakt: Biuro Rady Dialogu Społecznego, tel. 22 380 50 50, e-mail: rada@cpsdialog.gov.pl
Udział: Bezpłatny
Przewodniczący posiedzenia: Jerzy Wielgus

Tematyka posiedzenia:

Otwarcie posiedzenia i przyjęcie porządku obrad.
1. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Zespołu w dniu 25 kwietnia 2016 r.
2. Prezentacja i dyskusja nad projektem ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz projektem ustawy
3. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.

4. Sprawy różne.
http://www.dialog.gov.pl/kalendarz-spotkan/art,229.html
 
Mam takie pytanie. Co stanie się z osobami które przebywają obecnie na urlopie macierzyńskim w przypadku tej konsolidacji. Czy nam też zaproponują stanowiska w nowym KAS czy porostu szybko i sprawnie się nas pozbędą?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
mi sie wydaje, ze nawet jakby sie pozbyli to kazdy prawnik wywalczy powrot, zresztą jak i kazdego innego funkcjonariusza. przeziez min finansów nie pada, nie ulega rozwiazaniu
 
mi sie wydaje, ze nawet jakby sie pozbyli to kazdy prawnik wywalczy powrot, zresztą jak i kazdego innego funkcjonariusza. przeziez min finansów nie pada, nie ulega rozwiazaniu

Myślę że tak łatwo nie będzie. Ustawowo wygaszają stosunki pracy czyli niestety zgodnie z prawem które sami stworzą i według którego będzie orzekał sąd, wiec nikt nie jest chroniony ani w ciąży, ani na macierzyńskim ani ludzie przed emeryturą, ani granica, ani WZP itp. mogą zaproponować pracę i funkcjonariusza komu chcą nawet cywilowi ze skarbówki (i jestem przekonany że takie przypadki będą). Z tego co kiedyś czytałem to ustawowe wygaszanie stosunków pracy jest niezgodne z konstytucją i prawami człowieka ze względu na nierówność stron pracodawca - pracownik (pracownik nie ma w tej sytuacji żadnych praw). Jednak niekonstytucyjność takich zapisów w ustawie KAS musiał by orzec TK a w obecnej sytuacji możemy na to czekać latami. Wtedy już nikt nikogo do pracy nie przywróci, a uzyskać będzie można co najwyżej jakieś marne odszkodowanie.
 
Ostatnia edycja:
Nie chcę z nikim dyskutować. Pomyślcie ilu z nas robi w fajkach, gorzale, paliwach i hazardzie. Niech połowa odejdzie bo nie przyjmą, a z tej połowy, połowa przejdzie na drugą stronę barykady. Będzie wtedy powtórka z początku lat 90. Nowa jakość bandytów, znających funkcjonariuszy KAS, policjantów, ABW, CBŚ i cala resztę bo z nimi pracowali. Takiej skali nie wykrywalności ten biedny kraj jeszcze nie widział. A karą dla złapanego, o ile się to uda będą jakieś bździny. Ministrze chałabała uważnie dobieraj podwładnych bo wychodujesz tak dobrze zorganizowaną przestępczość, że żaden karateka Ci nie pomoże.
 
a to nie jest tez tak, ze to wszystko będzie zalezalo czy w nowej ustawie bedzie zapis o laczeniu czy likwidacji urzędow/izb?
 
(...) Mówiąc już bez ogródek — III RP bezczelnie zarządzali ludzie ze służb specjalnych oraz skupione wokół nich układy kryminalne i biznesowe. Takie grupy nie oddają swoich wpływów bez walki -€“ pisze autor "€žWieży komunistów"€. http://wpolityce.pl/polityka/294555...ione-wokol-nich-uklady-kryminalne-i-biznesowe

Czy ta wypowiedź dotyczy również planowanej likwidacji Służby Celnej w kontekście możliwości zwiększenia dochodów budżetowych chociażby z tytułu podatku akcyzowego?
 
(...) Mówiąc już bez ogródek — III RP bezczelnie zarządzali ludzie ze służb specjalnych oraz skupione wokół nich układy kryminalne i biznesowe. Takie grupy nie oddają swoich wpływów bez walki -€“ pisze autor "€žWieży komunistów"€. http://wpolityce.pl/polityka/294555...ione-wokol-nich-uklady-kryminalne-i-biznesowe

Czy ta wypowiedź dotyczy również planowanej likwidacji Służby Celnej w kontekście możliwości zwiększenia dochodów budżetowych chociażby z tytułu podatku akcyzowego?

Czytałem.
Stek bzdur człowieka chorego na manię prześladowczą.
 
Back
Do góry