• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

właśnie czytam odpowiedź pani Wójtowicz nt. podwyżek...ręce opadają, dymają nas jak chcą. Powinniśmy chyba intensywnie myśleć o strajku, bo to co się dzieje jest żenujące, nie tylko w kwestii podwyżek.

Koleżanko, pozwolę sobie zauważyć, że rozbawiłaś mnie setnie. Tak poprawić humor - przy piątku - bezcenne.
Dziękuję.
A teraz zejdź na ziemię i pomyśl logicznie. Kto ma strajkować? Ci wszyscy, którzy liczą na emki? Czy Ci wszyscy, którzy zastanawiają się, czy zaproponuje im się zatrudnienie w KAS? Koleżanko, ludzi wprowadzono w taki stan niepokoju o "jutro", że własnego cienia się boją, a Ty piszesz o strajku...
Nie potrafimy się zjednoczyć, ani w sprawach miałkich, ani wielkich.
 
Po spotkaniu 18.02.2016 Sławek napisał , że podwyżki będą w maju z wyrównaniem od stycznia. Dobra informacja. Czy już wiadomo jaki będzie klucz rozdziały środków na podwyżki?
 
Odgrzewam kotleta. Ktoś coś wie nowego? Będzie chociaż ta stówa na otarcie łez?
 
no ma być z wyrónianiem od stycznia, chociaż jak większość - uwierzę, jak zobaczę na koncie...
 
Policja też na razie ...,,ma dostać''.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Przeczytalam pismo naszego zwiazku do pani premier i smutno mi sie zrobilo, bo smutna jest prawda ze nas tak traktuja
 
Kolego tu mowa o marnych podwyżkach. Wyobraź sobie f-sza który jednym strzałem w rewidowany autobus, powoduje wpłatę na poczet DPO więcej niż jego łączne roczne wynagrodzenie..... może wprowadzamy system motywacyjny oparty na prowizji....
 
Płacili po sprzedaży towaru zajętego w sprawie i z tego co pamiętam na nagrody dla funkcjonariuszy był dość wysoki procent, chyba nawet 30% kasy z sprzedaży fantów. Od razu to płacili w przypadku ujawnienia nielegalnie wywożonych dewiz (po zakończeniu sprawy).
 
Kolego tu mowa o marnych podwyżkach. Wyobraź sobie f-sza który jednym strzałem w rewidowany autobus, powoduje wpłatę na poczet DPO więcej niż jego łączne roczne wynagrodzenie..... może wprowadzamy system motywacyjny oparty na prowizji....
Wiesz, od tego strzału do finału długa droga. A co z resztą osób zaangażowanych dalej w sprawę?
A co z sytuacją kiedy bez żadnych dowodów stawia zarzuty niewłaściwej osobie? Chcesz wiedzieć ile poszło w kosmos ?
Można to prosto policzyć przy umorzonych sprawach. czy choć koszty postępowania odda?
Ja wiem dlaczego tak się dzieje. Każdy kto pracuje przy tych sprawach też wie.

Mamy się licytować, czy może powalczymy wspólnie?
Zasadniczo, ja bym z podwyżek nawet zrezygnował. Wystarczyło by mi, by odmrozili pensje i wyrównali od chwili zamrożenia. Ba, wtedy to nawet przy gwarancji zatrudnienia i poborów bym kas łykną.
 
Zasadniczo, ja bym z podwyżek nawet zrezygnował. Wystarczyło by mi, by odmrozili pensje i wyrównali od chwili zamrożenia. Ba, wtedy to nawet przy gwarancji zatrudnienia i poborów bym kas łykną.[/QUOTE]

Oj, dale obyś się tym kas-em nie zadławił jak już będziesz go łykał - trochę więcej wiary w Służbę Celną i w przyszłość bez kas-u
 
"CBA to szczególna służba specjalna, jej funkcjonariusze ścigają wielomilionową korupcję, więc powinni być bardzo dobrze opłacani. Także dlatego, by nie ulegać pokusom. Ale aż takich różnic w płacach CBA i policjantów oraz innych służb nie powinno być – uważa dr Cezary Tatarczuk, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa z Uczelni im. Kwiatkowskiego w Gdynię . – Policjanci też ciężko pracują. Jak się mogą poczuć zwłaszcza ci z wydziałów ds. korupcji? – pyta Tatarczuk. " - a MY to co?? Kontrola biletów w kinie..?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
podobno już kasa podzielona. Czy ZZ otrzymały jakieś informacje o sposobie podziału czy tylko opieramy się ma plotkach?
 
Plotki są takie ze nie 270 po równo tylko po 150 a reszta wg uznania.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 

to chyba szeregowi f-sze wiedzą więcej niż ZZ. W nas podobna informacja. 270 dla aplikantów i 150 dla reszty. oczywiście brutto.

mało tego. to są dodatki do stopni poprzez zmianę mnożników tak jak przy poprzedniej podwyższe więc ten aplikant który dostanie +270brutto po awansie na st. aplikanta dostanie obniżkę (270-150zł) bo będzie na stanowisku na którym była podwyzka tylko o 150
 
Pewne jest tylko 150 zł w dodatku za stopień. Tyle w temacie podwyżek. Jak zwykle dostaliśmy najmniej ze wszystkich służb. Od jutra możemy dalej wyszukiwać uszczuplenia Skarbu Państwa, przemyty i przekręty podatkowe, żeby starczyło na podwyżki i przywileje dla innych służb. Ku chwale Ojczyzny i wszystkich służb mundurowych.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry