• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt porozumienia w sprawie kierunkowych zasad podziału środków z modernizacji

Publikujemy treść proponowanego przez MF porozumienia w sprawie kierunkowych zasad podziału środków na wynagrodzenia i uposażenia z programu wieloletniego „Modernizacja KAS w latach 2023-2025” na rok 2024.

Zastosowane zmiany – na żółto:

Dodanie § 2 ust. 2 i 3 (doprecyzowanie co z osobami przyjętymi po 1 stycznia oraz ustalenie minimalnych mnożników dla nowo przyjmowanych, aby była jednolitość w kraju)

§ 3 ust. 1 - % w poszczególnych grupach

§ 3 ust. 3 – wymienione zostały wszystkie rozporządzenia z których wynikają ograniczenia płacowe

Dodany § 4 dotyczący opiekunów i mentorów.
 

Attachments

  • 2024_02_21_porozumienie.pdf
    147,8 KB · Wyświetleń: 2 548
Życzę wszystkim 100% z modernizacyjnej.
Te propozycje, które wysuwacie komplikują i burzą wszelkie założenia siatki płac do której dąży organizacja. Raczej to nie przejdzie i jedno i drugie na raz. Bardziej skupilbym się na tych marnych 10% puli dyrektorskiej żeby odblokować sobie możliwości na przyszłość.
 
Ciekawe jak się zdziwicie jak teraz walczycie o każdy 0,1 mnożnika natomiast za rok każda zmiana stanowiska będzie prawdopodobnie się wiązała z minimalnym mnożnikiem zgodnym z siatką plac. I co Wam po tych mnożnikach skoro ktoś odprawi w ramach przyuczenia 10 tirów na krzyż jako wielki dyspozytor i dostanie ml eksperta za 2,7 mnożnika czyli tyle ile starzy wyjadacze dążyli przez ostatnie 5 lat.... I gdzie tu sprawiedliwość....
 
Jest dokładnie tak jak napisałem wcześniej. Chryja z podzialem i cyrk w dzieleniu skóry na niedźwiedziu. Im szybciej dojrzejecie do faktu, że podział jak w ubiegłym roku będzie najlepszy tym szybciej pójdzie kasa. To chyba najlepszy z kompromisów. Ale zrobicie jak chcecie, albo raczej jak związkowcy namodzą. No chyba, że pójdziecie śladem policji i po równo.
 
Możesz mieć ml eksperta od 5-10 lat i tak samo ktoś dostanie świeżo w kolejnym roku i każdy będzie miał 2,7. Super podejście uwzględniające złożoność wykonywanych zadań i doświadczenie
Doświadczyłem i doświadczam tego na st specjaliście. Szczerze Ci napiszę nie obchodzi mnie czyjś portfel. Patrzę na swój. Ci co przyszli po mnie mają mieć tak beznadziejnie jak ja miałem? W końcu coś w tej formacji się zmienia.
 
Spłaszczenie kominów - TAK.
Równanie zarobków -NIE.
Muszą być różnicę w uposażeniu. To element motywacyjny
Czytając niektóre wpisy można dojść do wniosku, że wszyscy dobrze zarabiający to leniwe "tłuste koty" a ci z niskimi mnożnikami to tytani pracy i wybitni specjaliści.
Fakt, są jednostki które mają wysokie mnożniki, nieprzystające do tego co sobą reprezentują. Są też zapomniani i wiecznie pomijani w awansach fachowcy.
Są też jednak tacy, którzy na swoje wysokie uposażenie zapracowali i tacy którzy "zapracowali sobie" na niskie stanowiska i mnożniki.
Rolą przełożonych jest odróżnienie tych osób.
Podział nie może karać dobrze zarabiających za to, że zasłużyli sobie na wysokie mnożniki.
Po równo też nie jest sprawiedliwie.
Uważam, że podział powinien być podobny do ubiegłorocznego. Jest to pewien kompromis godzący wszystkich.
Np.
60% dla każdego
30% dążenie do minimalnych mnożników
10% do dyspozycji DIAS
 
@Tomasz 111 ZZ Celnicy PL jest jedynym ZZ w tym gronie, który tą kwestię podnosi od początku ukazania się siatki płac. Rok temu byliśmy w tym jednak osamotnieni, ale w tym roku jest dużo więcej głosów oddolnych takich jak Twój i jest nadzieja, że znajdą się ZZ, które to zauważą. Za rok będzie już większość takich głosów.

Być może nie podpiszę w ogóle porozumienia na szczeblu centralnym. Na ten moment takie mam nastawienie.
Zobaczymy co pojawi się na spotkaniu.
Ważne jest czy będzie jakaś rozsądna większość ZZ. Jeśli ZZ dojdą do jednolitego stanowiska, to nawet jeśli nie będziemy usatysfakcjonowani, to dla wyższego dobra rozważyć należy podpisanie.
To wyższe dobro, to jednolitość w skali kraju i brak dowolności MF.
Jeśli bowiem ZZ nie przedstawią jednolitego stanowiska to MF zrobi jak zechce.
 
Brawo dla Ciebie Sławku że interesujesz się tematem, ale z kad przypuszczenia że w tym roku nie będą do tego wszyscy pozytywnie nastawieni a za rok już będą ? Czyżbyś już wiedział jak będzie w tym roku ?
 
Ps siatka płac nie jest zła tylko nie rozumiem czemu tylko chcecie równać do dolnych mnożników proste i logiczne by było że im większy staż na danym stanowisku tym wyższy mnożnik siatka płac nie mówi że specjalista ma mieć 2.3- nie więcej, to jest Wasz pomysł aby tak było
 
Brawo dla Ciebie Sławku że interesujesz się tematem, ale z kad przypuszczenia że w tym roku nie będą do tego wszyscy pozytywnie nastawieni a za rok już będą ? Czyżbyś już wiedział jak będzie w tym roku ?
Nie wiem, ale wyraźnie widzę do czego to zmierza, ponieważ wsłuchuję się w oddolne głosy funkcjonariuszy.
Rok temu było mniej, teraz jest więcej, po kolejnym rozdaniu wg tego schematu, będzie większość. Logika i myślenie przyszłościowe oraz wymaga też trochę wyobraźni.
Ja to po prostu widzę bardzo wyraźnie- przewiduję, ale niestety inni związkowcy już nie.
Pracownicy mają wyższe minima w stosunku do Ich zarobków, stąd w KSC jest mniej takich głosów jak Twój, a ZZ pracowniczych jest więcej.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by osobno rozpatrywać KSC i FSCS.
Pisałem już, że tak właśnie powinno być.
 
Ps siatka płac nie jest zła tylko nie rozumiem czemu tylko chcecie równać do dolnych mnożników proste i logiczne by było że im większy staż na danym stanowisku tym wyższy mnożnik siatka płac nie mówi że specjalista ma mieć 2.3- nie więcej, to jest Wasz pomysł aby tak było
Ja tak wcale nie chcę jak myślisz. Nie wiem skąd taki pogląd o moim podejściu. Jest nieprawdziwy.
 
Miejmy nadzieję że po najbliższym spotkaniu usłyszymy dobre informacje, bo osoby te które najciężej pracują i mają już spory staż dostają najbardziej po tyłkach, jeśli tak będziemy traktowani to będzie znów duża fala odejść na emerytury, bo my już w każdej chwili na nie iść możemy, a największe podwyżki dostaną ludzie którym brakuje do emerytur po 20 lat. Nie rozumiem tego podejścia
 
Dostałem ml eksperta w roku 2013. Obecnie po 17 latach służby i 11latach w ml ekspercie w OC granicznym mam mnożnik 2,61. W najbliższej podwyzce dostanę tylko pierwsza część i będę miał kolo 2,7. Odprawiam tiry, jestem dyspozytorem. Mamy nowych ml ekspertów od 2 lat. W tamtej podwyżce on dostał łącznie +0,32 ja kolo +0,15. W obecnie ja dostanę +0,08 a on znowu +0,25. W tym roku będziemy mieli pewnie po równo. Nikt nie pyta czy osoby które dostają podwyżki największe przy równaniu siatki na te podwyżki w ogóle zasługują? Pracują powolnie, nie podejmują decyzji, mylą się, to normalne na nowych zadaniach.... Ale też Może mają wywalone i chodzą na L4 bo są też takie przypadki. A ci w ml ekspercie są zdemotywowani bo po 13 latach w tym samym stanowisku mam tyle co młody ... Po 3. Jak nas teraz o coś pytają to ich olewamy mówiąc doucz się, masz tyle co my. I nie gadajcie tu o karierze i możliwości rozwoju lub uznania kierownika bo ml ekspert na granicy to maksymalne stanowisko jakie można mieć
 
Dostałem ml eksperta w roku 2013. Obecnie po 17 latach służby i 11latach w ml ekspercie w OC granicznym mam mnożnik 2,61. W najbliższej podwyzce dostanę tylko pierwsza część i będę miał kolo 2,7. Odprawiam tiry, jestem dyspozytorem. Mamy nowych ml ekspertów od 2 lat. W tamtej podwyżce on dostał łącznie +0,32 ja kolo +0,15. W obecnie ja dostanę +0,08 a on znowu +0,25. W tym roku będziemy mieli pewnie po równo. Nikt nie pyta czy osoby które dostają podwyżki największe przy równaniu siatki na te podwyżki w ogóle zasługują? Pracują powolnie, nie podejmują decyzji, mylą się, to normalne na nowych zadaniach.... Ale też Może mają wywalone i chodzą na L4 bo są też takie przypadki. A ci w ml ekspercie są zdemotywowani bo po 13 latach w tym samym stanowisku mam tyle co młody ... Po 3. Jak nas teraz o coś pytają to ich olewamy mówiąc doucz się, masz tyle co my. I nie gadajcie tu o karierze i możliwości rozwoju lub uznania kierownika bo ml ekspert na granicy to maksymalne stanowisko jakie można mieć
Jak dasz dla tych co się wyróżniają to też źle, bo to będą przyjaciele króliczka, więc lepiej równać wg wykonywania tych samych obowiązków na tym samym stanowisku, bo przynajmniej do tego można się odnieść inaczej zawsze ktoś będzie niezadowolony i zdemotywowany
 
Przy ostatniej 20% podwyżce płac znowu wynagrodzenia się rozjechały, dlatego uważam, że cała kwota z UM powinna zostać przeznaczona na równania do minimalnych mnożników, bo kiedy jak nie teraz.
 
Przy ostatniej 20% podwyżce płac znowu wynagrodzenia się rozjechały, dlatego uważam, że cała kwota z UM powinna zostać przeznaczona na równania do minimalnych mnożników, bo kiedy jak nie teraz.
Co się rozjechało. Umiesz w ogóle liczyć? Podniosła się bazowa kwota o 20%. Jeżeli teraz jeden " stary i doświadczony" dostanie na mnożniku z pierwszej części modernizacji tylko jedne +0,04 a drugi młody rownajacy do siatki z pierwszej i drugiej +0,3 to odpowiednio da to kwoty 99zl i 699zl. Przecież po zmianie mnożnika jest on mnożony przez nową wyższa bazową i ktoś kto z UM dostanie więcej to dostanie proporcjonalnie więcej podwyżki z 20%
 
Back
Do góry