• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka z podpisanego Porozumienia oraz treść Porozumienia

Witam ,

W załączeniu przesyłam podpisane w dniu 5.03.2024 roku Porozumienie RAMOWE dot. podziału środków z II transzy Uchwały modernizacyjnej na rok 2024 oraz wykaz % w poszczególnych izbach z osiągniętych minimalnych mnożników przedstawiony przez MF na wniosek ZZ .

Poniżej najważniejsze informacje:

1) dla członków korpusu służby cywilnej, o których mowa w § 1 ust. 1 niniejszego Porozumienia:

a) 30% środków przeznacza się na podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich członków korpusu służby cywilnej, . Jeśli z puli, o której mowa w pkt b) nie zostaną żadne środki i nie zasilą puli, o której mowa w pkt a), tym samym kwota podwyżki dla członka korpusu służby cywilnej nie może być niższa niż 139 zł brutto plus dodatek za wieloletnią pracę w służbie cywilnej,

b) 65% środków przeznacza się na podwyżki związane z realizacją docelowej siatki wynagrodzeń członków korpusu służby cywilnej, poprzez proporcjonalne dążenie do osiągnięcia minimalnych mnożników wynagrodzenia zasadniczego, członkowie korpusu służby cywilnej przekraczający minimalne mnożniki wynikające z docelowej siatki wynagrodzeń członków korpusu służby cywilnej
nie uczestniczą w podziale środków z tej części. W przypadku gdy środki, które pozostaną nierozdysponowane zasilają pulę, o której mowa w pkt a), pozostaną środki, wówczas podział tych środków następuje w równej wysokości dla każdego członka korpusu służby cywilnej;

c) 5% pozostaje w dyspozycji kierownika jednostki organizacyjnej z przeznaczeniem na awanse stanowiskowo-płacowe oraz płacowe członków korpusu służby cywilnej, według zasad uzgodnionych z zakładowymi organizacjami związkowymi;

2) dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, o których mowa w § 1 ust. 1 niniejszego Porozumienia:

a) 30%
środków przeznacza się na podwyżki uposażeń dla wszystkich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Jeśli z puli, o której mowa w pkt b) nie zostaną żadne środki i nie zasilą puli, o której mowa w pkt a), tym samym kwota podwyżki dla funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej nie może być niższa niż 119 zł brutto plus dodatek za wieloletnią służbę,

b)65% środków przeznacza się na podwyżki związane z realizacją docelowej siatki uposażeń funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, poprzez proporcjonalne dążenie do osiągnięcia minimalnych mnożników uposażenia zasadniczego z uwzględnieniem zmiany rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, funkcjonariusze przekraczający minimalne mnożniki wynikające z docelowej siatki uposażeń funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej nie uczestniczą w podziale środków z tej części. W przypadku gdy pozostaną środki, które pozostaną nierozdysponowane zasilają pulę, o której mowa w pkt a), wówczas podział tych środków następuje w równej wysokości dla każdego funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej,

c) 5% pozostaje w dyspozycji kierownika jednostki organizacyjnej z przeznaczeniem na awanse stanowiskowo-płacowe oraz płacowe funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, według zasad uzgodnionych z zakładowymi organizacjami związkowymi;

Przy ustalaniu kwot, o których mowa w ust. 1, uwzględnia się średnią wysokość dodatku za wieloletnią pracę/służbę w danej jednostce organizacyjnej KAS w 2024 roku.

W przypadku :

3) pracowników zatrudnionych na stanowiskach niemnożnikowych, o których mowa w § 1 ust. 1 niniejszego Porozumienia:

a) 90% środków przeznacza się na podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na stanowiskach niemnożnikowych, z uwzględnieniem dodatku stażowego oraz premii regulaminowej,

b) 10% środków pozostaje w dyspozycji kierownika jednostki organizacyjnej z przeznaczeniem na podwyżki uznaniowe, według zasad uzgodnionych z zakładowymi organizacjami związkowymi.

Niezbędna jest zmiana dwóch rozporządzeń które w chwili obecnie są już w konsultacjach.
1. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 lutego 2010 (Dz. U. z 2023 r. poz. 467, z późn. zm.)
2. rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 kwietnia 2008 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 1449)

Po podpisaniu rozporządzeń wyrównanie nastąpi od 1 stycznia nikt nic nie straci !!!!!!.
(...)
Serdecznie pozdrawiam
Za Zarząd
Przewodnicząca
ZOI ZZ CELNICY PL
Jolanta Haron
 

Attachments

  • 1709640049340.jpeg
    1709640049340.jpeg
    286,9 KB · Wyświetleń: 876
  • PODPISANE POROZUMIENIE PODZIAŁU II transzy z Uchwały modernizacyjnej na rok 2024.pdf
    372,8 KB · Wyświetleń: 868
Ostatnia edycja:
A podziel się wiedzą co możemy takiemu diasowi zrobić żeby to zmienić?
"Spo
Ja życzę każdemu żeby zarabiał jak najwięcej, modernizacje podzielili tak, a nie inaczej i trzeba się z tym pogodzić, a nie tylko narzekać. A narzekają najwięcej osoby, które de facto zarabiają najwięcej z racji wszelakich dodatków. Robi się to conajmniej zabawne, spierając się o 200 zł brutto. Od kilku lat nasze zarobki rosną i naprawdę zarabiamy już godziwie, w wielu przypadkach więcej od policji, a nie umniejszając nam to wykonujemy dużo spokojniejsza służbę.

A winnych tego, że macie niskie stanowiska trzeba szukać w swoich DIAS, a nie płakać na forum.
Spokój na służbie "pojęcie względne" :)
 
A podziel się wiedzą co możemy takiemu diasowi zrobić żeby to zmienić?

Bardzo lubię Twoje wpisy . To po pierwsze .
Temat podwyżek nie załatwisz w związku zawodowym . Po drugie.
Temat podwyżek i awansów nie zależy wprost od dias. To po trzecie.
Podwyżka awans rozpoczyna się od kierownika , naczelnika. Jest opiniowanie , są oceny i zaznaczone masz co z Tobą ma dias zrobić . To po czwarte i najważniejsze. Powodzenia . Kierownik zawsze Ci powie, że nie może dać awansu , nagrody , itd. Zaznaczy pozostawić na zajmowanym stanowisku . Tak skończysz 5 lat w stopniu i 30 lat w stanowisku.
 
No nie mogę! Jakiś absurd z tym podziałem części 65%. Dlaczego? Przykład: Brakuje mi w chwili obecnej 0,1 do minimum na moim stanowisku. Kolega zaś ma dzisiaj 0,2 ponad minimum na tym samym stanowisku. Po otrzymaniu 30% ja mam równo minimum siatki płac, kolega 0,3 ponad minimum. I teraz pozostałe 65% mamy dostać po równo?! A gdzie równanie w ram grup stanowisk, przynajmniej ludzi o zbliżonych kompetencjach, stażu i rodzaju realizowanych zadań? Jedna sprawa to osiągnięcie minimów z siatki płac a inna to likwidacja kominów w ramach grupy stanowisk. Hallo pobudka ZZ!
 
Najpierw powinni rozdysponować 65% na równanie a potem 30% po rowno.

a nie zastanawia Was znaczenie i poźniejszy sposób interpretacji zapisu:
Przy ustalaniu kwot, o których mowa w ust. 1, uwzględnia się średnią wysokość dodatku za wieloletnią pracę/służbę w danej jednostce organizacyjnej KAS w 2024 roku.”?

u cywili tego nie ma, czemu? Ten zapis do czegoś służy. Do obciecia podwyzek. Zamiast się żreć to rozkmińcie.
 
Najpierw powinni rozdysponować 65% na równanie a potem 30% po rowno.

a nie zastanawia Was znaczenie i poźniejszy sposób interpretacji zapisu:
Przy ustalaniu kwot, o których mowa w ust. 1, uwzględnia się średnią wysokość dodatku za wieloletnią pracę/służbę w danej jednostce organizacyjnej KAS w 2024 roku.”?

u cywili tego nie ma, czemu? Ten zapis do czegoś służy. Do obciecia podwyzek. Zamiast się żreć to rozkmińcie.
Rok temu był taki sam zapis
 
Bardzo lubię Twoje wpisy . To po pierwsze .
Temat podwyżek nie załatwisz w związku zawodowym . Po drugie.
Temat podwyżek i awansów nie zależy wprost od dias. To po trzecie.
Podwyżka awans rozpoczyna się od kierownika , naczelnika. Jest opiniowanie , są oceny i zaznaczone masz co z Tobą ma dias zrobić . To po czwarte i najważniejsze. Powodzenia . Kierownik zawsze Ci powie, że nie może dać awansu , nagrody , itd. Zaznaczy pozostawić na zajmowanym stanowisku . Tak skończysz 5 lat w stopniu i 30 lat w stanowisku.
To ciekawe bo doświadczyłem że wnioski kończyły swój bieg na naczelniku, na dyrektorze. Ciężko z mojego punktu widzenia winić kierownika.
Taka polityka MF żeby wyzyskiwać tych na wschodzie?
 
No nie mogę! Jakiś absurd z tym podziałem części 65%. Dlaczego? Przykład: Brakuje mi w chwili obecnej 0,1 do minimum na moim stanowisku. Kolega zaś ma dzisiaj 0,2 ponad minimum na tym samym stanowisku. Po otrzymaniu 30% ja mam równo minimum siatki płac, kolega 0,3 ponad minimum. I teraz pozostałe 65% mamy dostać po równo?! A gdzie równanie w ram grup stanowisk, przynajmniej ludzi o zbliżonych kompetencjach, stażu i rodzaju realizowanych zadań? Jedna sprawa to osiągnięcie minimów z siatki płac a inna to likwidacja kominów w ramach grupy stanowisk. Hallo pobudka ZZ!
Ani ty ani kolega nie dostaniecie w tym układzie ani złotówki z 65 procent tylko otrezymaja inne osoby, którym brakuje…
 
Ani ty ani kolega nie dostaniecie w tym układzie ani złotówki z 65 procent tylko otrezymaja inne osoby, którym brakuje…
Ludzie zupełnie tego nie rozumieją, że związki ich wydymaly razem z MFem. Na modenizacji ugrają najwięcej świeżo awansowani .Moze to być starszy ekspert rok temu awansowany ,który dostanie poza awansem jeszcze 30 % plus 65% plus jeszcze kasę która zabiorą np. ml specjaliscie ,który będąc pomijany w awansach ma staz 10 lat bez,awansu i jest blisko min mnożnika. I tak dalej. Modernizacja zamiast wyrównać te zaległości w awansach tworzy kolejne kominy .
 
Ludzie zupełnie tego nie rozumieją, że związki ich wydymaly razem z MFem. Na modenizacji ugrają najwięcej świeżo awansowani .Moze to być starszy ekspert rok temu awansowany ,który dostanie poza awansem jeszcze 30 % plus 65% plus jeszcze kasę która zabiorą np. ml specjaliscie ,który będąc pomijany w awansach ma staz 10 lat bez,awansu i jest blisko min mnożnika. I tak dalej. Modernizacja zamiast wyrównać te zaległości w awansach tworzy kolejne kominy .
W punkt.
 
Back
Do góry