• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Znow zostalismy oszukani przy podziale nagrod

G

Gosc25

Gość
Niestety najgorsze stalo sie prawda! Przyjete zasady podzialu srodkow sa niekotrzystne dla funkcjonariuszy, ktorzy sa w sluzbie przygotowawczej.
Dlaczego? Juz wyjasniam...
Zgodnie z zasadami osoba, ktora jest na zasadniczym kursie celnym nie moze dostac nagrody, poniewaz jest to traktowane jako urlop szkoleniowy, po prostu absurd jakich swiat nie widzial- wiele osob jest w "termicznym" szoku!!! Jak zwykle zwiazki zawodowe daly ciala podpisujac taki absurdalny regulamin.
Wniosek nasuwa sie jeden jak pojedziesz na ZKC nie dostajesz nagrody bo jestes urlopie szkoleniowym, ktory jest zreszta obowiazkowy, bo jak nie pojedziesz to zegnasz sie z robotka.
Gdy byles zaledwie tylko kilka dni na chorobowym to doliczajac do tego okres szkolenia na ZKC jestes funkcjonariuszem bez szczegolnych osiagniec i nalezy Ci tylko stadartowa pensyjka ok. 1200,00 wraz zyczeniami swiatecznymi od wszewladnych zreszta bardzo budujace za caly rok ciezkiej pracy aha noi i jeszcze mozesz sobie pozwolic na zakup barszczku czerwonego Winiary wraz z mrozonymi uszkami z biedronki na swieta.
Nasunal mi sie jeszcze jeden pomysl swietny bylby to gag dla Monthy Pantona. :p

P.S. Sorry za pseudo reklame.
 
No cóż, należy tylko pogratulować "mądrej" głowie, która to wymyśliła. Może dać jej za to premię?!?!?
Cóż za genialny pomysł, jaka fantastyczna intryga: oto jak można w łatwy sposób pozbawić swoich kolegów po fachu motywacji do pracy. Zabrać im półroczną premię!!!
Nieważne, że człowiek tyra jak wół przez pozostałą część półrocza. Zachciało mu się:
- zwolnienia lekarskiego (bo miał np. wypadek),
- wyjazdu na zkc (na który dostaje się delegację)
- urlopu macierzyńskiego (który należy się ustawowo i pech chciał, że 31 dni przypadło na kolejne półrocze)
więc należy go za to porządnie ukarać!!!! Praca przez resztę czasu się nie liczy!!! A "nowi" ciężko pracujący przez 11 miesięcy też premii nie dostaną, bo... za krótko pracują. Ale czy mniej i gorzej?!?!?! Wielokrotnie lepiej od starych wyjadaczy.
Pytam więc, jaką mamy mieć motywację do pracy? Żadną. Śmieszne pensje, śmieszne mundurówki, pozbawianie premii, pomijanie przy awansach...
Dlatego dziękuję wam koledzy/koleżanki, którzy ten chory pomysł z premiami spłodziliście i wcieliliście w życie. A związki zawodowe wstydzić się powinny.
 
A ja mam to wszystko gdzieś.... odszedłem z tej firmy i bardzo się z tego cieszę. Normalnie pracuję i normalne pieniązki zarabiam. Pozdrawiam wszystkich którym się jeszcze chce pracować w cle.
 
Jak tak źle to mam dobrą radę. Zwolnijcie się. Na Wasze miejsca czekają setki innych. Głowę daję, że tego nie zrobicie, bo brak Wam odwagi. Potraficie tylko narzekać, biadolić i użalać się nad swoim losem. Prawda jednak jest taka - za taką pracę jaką wkładacie to i tak za dużo zarabiacie. Owszem są Wydziały, gdzie praca jest niewspółmierna do zarobków, ale w wiekszości na 8 godzin pracujecie może 6 godzin. Przerwy na papieroska itd. Zapraszam do pracy w firmie prywatnej to zobaczycie jak to jest. Pozdrawiam
 
Jak czytam to biadolenie świeżych celników to skręca mi się wątroba. Praca to nie jest mamina spódnica. Nikt z nikim się nie pieści i daje za darmo. C'est la vie! Dzieciństwo się skończyło, a Wasz przełożony nie będzie Was kochał tylko za to, że jesteście.
 
Niunia napisał:
Jak czytam to biadolenie świeżych celników to skręca mi się wątroba. Praca to nie jest mamina spódnica. Nikt z nikim się nie pieści i daje za darmo. C'est la vie! Dzieciństwo się skończyło, a Wasz przełożony nie będzie Was kochał tylko za to, że jesteście.
Masz rację,przełożony ma najczęściej wszystko w dupie i przylejony uśmiech bezradności do twarzy.Jkak Smoleń i Laskowik, nie ma ,nie ma.Decyzje to trzeba samemu podejmować a nie oglądać się na władzę zwierzchnią.Nowo przyjęty musi być samodzielny.Dopiero jak po kilku latach wskoczy na stołek to znowu będzie miał wszystkich tam gdzie kończą się plecy.
 
Przepraszam ale praca na granicy z psycholami i nagonka z kazdej strony po 12 godzin to to za duzo zarabiamy, mam dwa fakultety skonczone i kiepski obraz branzy gdy zdawałem egzaminy. Wchrzainiłem się w ten ZKC i za to nie dostac nagrody tylko za to ze kazali jechac??? Tylko jeszcze opłata za kurs jako tako mnie tu trzyma nic więcej, tylko cofanie się w rozwoju. Tak jak najbardziej inna praca, nie wazne ze ciężka ale bym szedł do niej z satysfakcja a nie ze spazmami. Pozdrawiam
 
Anonymous napisał:
Przepraszam ale praca na granicy z psycholami i nagonka z kazdej strony po 12 godzin to to za duzo zarabiamy, mam dwa fakultety skonczone i kiepski obraz branzy gdy zdawałem egzaminy. Wchrzainiłem się w ten ZKC i za to nie dostac nagrody tylko za to ze kazali jechac??? Tylko jeszcze opłata za kurs jako tako mnie tu trzyma nic więcej, tylko cofanie się w rozwoju. Tak jak najbardziej inna praca, nie wazne ze ciężka ale bym szedł do niej z satysfakcja a nie ze spazmami. Pozdrawiam


BRACIE SKĄD JESTEŚ?? hehe

całkowita racja
 
to ja ten Anonymous teraz mnms, ktoś napisął że murzyni wiecej dostali. To jak propaganda bolszewicka, otóż pragnę wyjasnić że wszyscy jedziemy na tej samej platformie a i sa murzyni którzy nie dostali wogóle tej pieknej nagrody, a może murzyni to maja i emeryturę po 15 latach ni h..ja! . A ja jestem jednym z was
 
Back
Do góry