• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zmiana munduru

jaga2980

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Maj 2021
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Obecnie służę w SG jednak zastanawiam się nad zmianą munduru z uwagi na brak możliwości przeniesienia do innego oddziału. Czy w przypadku gdy złożę dokumenty w SCS a w międzyczasie zwolnię się z SG czy zostanie zachowany mój stopień z SG? Chodzi o to, że zapewne rekrutacja do SCS trochę potrwa natomiast z SG chciałbym odejść szybciej i będę mieć przerwę w mundurze. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ochłoń rusz głową i się zastanów, podałaś /łeś? blachy powód zmiany służby to muszę cie rozczarować że u nas w kas oddziałów tez nie chcą zmieniać na życzenie , jeśli nie jesteś podstawionym trolem jakich tu wiele to potrafisz sie poruszać po ustawach i rozporzadzeniach wiec bez problemu znajdziesz odp. zapis o stopniach.
Biorąc pod uwagę że jesteś realną osobą i rzeczywiście masz taki problem i desperacje ze z SG do KAS to niestety lepiej mnieć nie bedziesz a o awansach możesz pomażyć, w dodatku jest mało realna możliwość że możesz nie przejść rekrutacji na którymś etapie ale może sie tak zdarzyć i zostaniesz bez pracy ale to twoja sprawa...
 
A próbowałeś przenieść się za porozumieniem stron . Ja tak robię z policji do kas co prawda 3 raport i 3 odmowy ale teraz już ponad dwa miesiące się nie odzywają więc jest nadzieja ..... W każdej służbie są wady i zalety wszędzie dobrze gdzie nas niema . Przejdź się do kadrowego i zapytaj czy by coś mieli dla ciebie . Stopień zachowujesz i czytając na forum długo na nim zostajesz , ja mam w miarę więc aż tak mnie to nie boli :)
 
Witam. Obecnie służę w SG jednak zastanawiam się nad zmianą munduru z uwagi na brak możliwości przeniesienia do innego oddziału. Czy w przypadku gdy złożę dokumenty w SCS a w międzyczasie zwolnię się z SG czy zostanie zachowany mój stopień z SG? Chodzi o to, że zapewne rekrutacja do SCS trochę potrwa natomiast z SG chciałbym odejść szybciej i będę mieć przerwę w mundurze. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Zmiana oddziału w sg to u nas zmiana ias

Aplikuj do tej ias, w której chcesz docelowo być

Stopień zostaje z sg, równoważność stopni

Ale o zarobkach decyduje mnożnik

Możesz mieć 1, 7 albo 2,5

X 1860 to zasadnicza może być 3100 brutto albo 4650

A w twoim przypadku nawet więcej

Plecy robią różnicę
 
Witam. Obecnie służę w SG jednak zastanawiam się nad zmianą munduru z uwagi na brak możliwości przeniesienia do innego oddziału. Czy w przypadku gdy złożę dokumenty w SCS a w międzyczasie zwolnię się z SG czy zostanie zachowany mój stopień z SG? Chodzi o to, że zapewne rekrutacja do SCS trochę potrwa natomiast z SG chciałbym odejść szybciej i będę mieć przerwę w mundurze. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Jak już wyżej napisano stopnie są uznawane. U nas jednak nie ma korelacji stanowiska że stopniem, więc jeśli startujesz w naborze dostaniesz stanowisko takie jak wszyscy nowi (zwykle najniższe czyli młodszy specjalista, w niektórych województwach nabory są na specjalistów. Inny aspekt, że przy naborze zewnętrznym rozpoczniesz służbę od służby przygotowawczej. Przy przeniesieniu stanowisko i mnożnik byłoby tak dopasowane żebyś na przeniesieniu nie stracił finansowo i jeśli jesteś w służbie stałej ominęłaby Cię służba przygotowawczą i wszystkie egzaminy jakie musiałbyś zdać. Szkolenia też by Cię ominęły _ to akurat wg mnie nie jest dobre)
Moja rada jest taka:
U ruchom procedurę przeniesienia do SCS, jak w SG zobaczą, że chcesz odejść, wtedy jest szansa, że pozwolą Ci zmienić oddział, chyba, że są powody dla których nie będą chcieli Cię zatrzymywać.
Rozważ to dobrze i wybierz drogę jaka najbardziej Ci odpowiada.
 
Back
Do góry