• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zatrzymana paczka przez UC -artyk. podlegające ograniczeniom importowym- co to jest?

N

Nie zarejestrowany

Gość
Witam!

Pisałem kilka dni temu iż zamówię na próbę kosmetyki max factor. Dziś w statusie śledzenia przesyłki widnieje informacja iż przesyłka została zatrzymana w UC ponieważ zawierała artykuły podlegające ograniczeniom importowym. Co to znaczy? ponieważ to był mój pierwszy zakup w życiu z zagranicy nie mam pojęcia o co z tym chodzi.

Dziękuję za odpowiedzi.
 
Pewnie sprawdzają czy kosmetyki nie są podrabiane. Zajmuje to maks 20 dni, chyba że własciciel znaku Max Factor stwiedzi ze to podróba - to zapomnij o przesyłce.
 
Dziś przyszło zawiadomienie, z pisma wynika ze nadawca nie dodał deklaracji celnej i jestem proszony o podanie warotśći towaru oraz dowodu zapłaty.

link do pisam http://zapodaj.net/380ac1c292a6.jpg.html


Mam pytanie, czy po dostarczeniu dokumentów wymienionych w piśmie towar zostanie oclony i przesłany do mnie?

Teraz się boję że jelii są to podróbki to żebym nie został oskarżony o handel podróbkami.

Co mam zrobić w tej sytuacji?

Dzięki za pomoc
 
Dziś przyszło zawiadomienie, z pisma wynika ze nadawca nie dodał deklaracji celnej i jestem proszony o podanie warotśći towaru oraz dowodu zapłaty.

link do pisam http://zapodaj.net/380ac1c292a6.jpg.html


Mam pytanie, czy po dostarczeniu dokumentów wymienionych w piśmie towar zostanie oclony i przesłany do mnie?

Teraz się boję że jelii są to podróbki to żebym nie został oskarżony o handel podróbkami.

Co mam zrobić w tej sytuacji?

Dzięki za pomoc

Dostałem dzis identyczne pismo. Wszystko juz odeslalem faxem, zobaczymy co bedzie dalej...
 
Mam dokładnie ten sam "problem". Po odesłaniu dokumentów czekam już tydzień na paczkę i nie zapowiada się aby szybko do mnie dotarła.
A ile Wy czekaliście na otrzymanie paczki po przesłaniu odpowiednich dokumentów?
 
I jak zakonczyla sie twoja sprawa mam dokladnie to samo w statusie i nie wiem o co chodzi?
 
Back
Do góry