• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zarobki

Rafql0

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Kwiecień 2022
Posty
1
Punkty reakcji
1
Witam
Pytanie odnoście zarobków. Ile tak naprawdę na początek wynoszą zarobki (z dodatkami) funkcjonariusza SCS?
 
3800 to max ale u funkow którzy maja 5/8 lat służby , dodatki sa w róznych kwotach i to zalezy czy jesteś przyjęty na specjalistę czy na młodszego. Dla nowego to realnie max 3400 przy specjaliście , wiadomo 26 lat i podatek to trochę więcej, problemem jest braku wzrostu wynagrodzenia w kolejnych latach i braku awansów nie ma grup zaszeregowania jak w innych służbach i określonych stanowisk. Podsumowując zarobki bedą stać w miejscu przez wiele lat plus/minus pare złotych co łaskawie dadzą
 
raczej kwota brutto jest niższa dla funkcionarjusza przy tej samej kwocie netto
dokładnie jest jak pisze @heisenberg

dodać należy:
-cywile mają często wyższe nagrody kwartalne
-mają wyższy dodatek do wypoczynku
-wyższe nagrody kwartalne
-w naborach do służby nie muszą zdawać testów sprawności itp.
-gdy już przechodzą do służby z cywila z reguły trafiają na jakieś stanowisko pomocnicze z niskim poziomem odpowiedzialności

takie moje spostrzeżenia.
 
Jaką podstawę uposażenia dostają teraz młodzi bez stażu na dzień dobry jako np Specjalista? Ktoś wie?
 
raczej kwota brutto jest niższa dla funkcionarjusza przy tej samej kwocie netto
Jeśli X zł to kwota brutto (czyli taka sama dla funkcjonariuszy jak i dla cywili), to Y zł < Z zł, gdzie Y to kwota netto cywili, a Z kwota netto funkcjonariuszy.
Przykładowo: 3000 zł brutto dla cywila to 2000 zł netto dla cywila i 3000 zł brutto dla funkcjonariusza to 2500 zł netto dla funkcjonariusza. Podkreślam przykładowo, proporcje nie są tu zachowane.
 
dokładnie jest jak pisze @heisenberg

dodać należy:
-cywile mają często wyższe nagrody kwartalne
-mają wyższy dodatek do wypoczynku
-wyższe nagrody kwartalne
-w naborach do służby nie muszą zdawać testów sprawności itp.
-gdy już przechodzą do służby z cywila z reguły trafiają na jakieś stanowisko pomocnicze z niskim poziomem odpowiedzialności

takie moje spostrzeżenia.


Nie zgodziłbym się do końca. Znam osobiście osoby które były wcześniej w korpusie służby cywilnej i wystartowały w naborach do SCS by poprawić swój byt w niektórych kwestiach. Tak jak wyższy dodatek do wypoczynku jest faktem, tak już kwestia nagród kwartalnych to wiele zależy od DIAS'a w tej kwestii. Znam przykład kilku IAS w których to funkcjonariusze mają znacznie lub nieznacznie wyższe nagrody kwartalne. Nabór do służby cywilnej oczywiście nie ma testów sprawności fizycznej, ale co do trafiania na stanowiska pomocnicze również nie mogę potwierdzić. Znam sporo osób które na stanowiskach referentów trafiały na rozpoczęcie kariery do najbardziej merytorycznych działów w US-ach. Oczywiście za takie same pieniądze jak w działach niemerytorycznych i tutaj też twierdzę, że jednak w SCS same kwestia przeliczania kwoty brutto na uposażenie netto funkcjonariusza robi robotę po pewnym czasie i zarabia się zwyczajnie lepiej niż na stanowisku cywilnym. Ostatnia wypłata 13-tki też była korzystniejsza dla funkcjonariuszy. Podsumowując, po prostu inne zadania co kto woli. Jako funkcjonariusz nie zamieniłbym swojej roboty na stanowisko cywilne w US. Pozdrawiam.
 
Definicja SJP: uposażenie: stałe wynagrodzenie za pracę
UPOSAŻENIE - Zarobek
znalezione na: https://edefinicje.pl/co-to-jest-uposażenie
+ eDefinicje.pl
Co do jednego się zgadzam: w służbie nie ma zarobków :). W tej służbie :).
Co do zarobków w naszej służbie to masz całkowitą rację!😉
Mi chodziło bardziej o to aby np.: kandydat na rozmowie kwalifikacyjnej używał bardziej "służbowych" sformułowań, co moim zdaniem postawi go w korzystniejszym świetle.

Edit: po namyśle stwierdzam, że to chyba jednak nie ma znaczenia, jeśli w komisji będą zasiadać "oficerowie" byle sweterki... Pewnie sami do tej pory nie wiedzą, że pobierają uposażenie a nie płace...
 
Jaką podstawę uposażenia dostają teraz młodzi bez stażu na dzień dobry jako np Specjalista? Ktoś wie?
Tam gdzie nabory są od razu na specjalistów to mnożnik wynosi ok. 1,9
Można to sprawdzić w ogłoszeniach o naborach na stronach IAS. Każdy DIAS ma własną politykę kadrową i stawki. Różnice dla młodych po naborach wynoszą kilka stów. Np w podkarpackim w ogłoszeniu o naborze napisano, że uposażenie zasadnicze z dodatkiem za stopień wynosi od 3372 zł brutto
Poznań 3515 zł
Warszawa - 3878,60 zł dla młodszego specjalisty
 
Tam gdzie nabory są od razu na specjalistów to mnożnik wynosi ok. 1,9
Można to sprawdzić w ogłoszeniach o naborach na stronach IAS. Każdy DIAS ma własną politykę kadrową i stawki. Różnice dla młodych po naborach wynoszą kilka stów. Np w podkarpackim w ogłoszeniu o naborze napisano, że uposażenie zasadnicze z dodatkiem za stopień wynosi od 3372 zł brutto
U mnie 20 + kilka lat i mnożnik 1,99 i tyle w temacie. Obojętnie na ile teraz podniosą, to i tak odchodzę i zdania nie zmienię ;)
 
Tam gdzie nabory są od razu na specjalistów to mnożnik wynosi ok. 1,9
Można to sprawdzić w ogłoszeniach o naborach na stronach IAS. Każdy DIAS ma własną politykę kadrową i stawki. Różnice dla młodych po naborach wynoszą kilka stów. Np w podkarpackim w ogłoszeniu o naborze napisano, że uposażenie zasadnicze z dodatkiem za stopień wynosi od 3372 zł brutto
Poznań 3515 zł
Warszawa - 3878,60 zł dla młodszego specjalisty
Dla @Falcon przekazać SKAS. Ona ma chyba z Tobą kontakt
 
Cóż, SKAS stawia na młodzież, jak się postarasz i przeszkolisz "narybek" to 300 stówy jak znalazł, potem na zasłużoną EM. Wytrwałości :unsure:
Skoro mają taką podstawę jak ja to znaczy, że umieją tyle samo co ja więc niech się sami uczą bo ja ich uczyć nie zamierzam i te grosze mentorskiego też niech sobie w torbę wsadzą.
 
Back
Do góry