• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zamknięcie przejscia w Bobrownikach

bigi9

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
463
Punkty reakcji
386
Czy wiadomo cokolwiek co bedzie jutro po 12 w związku z zamknięciem przejścia? Czy coś się o tym mowi? Co z funkcjonariuszami?
 
może w końcu zgodnie z ustawa o KAS zostaniecie oddelegowani jak policjanci i wojsko w wyniku czego pomożecie nam na granicy w IAS Lublin
Ludzie z Olsztyna jeżdżą do Was od jesieni. Kolejna fala pojechała teraz na cały luty. Przykro to mówić, ale zbieracie plony sytuacji geopolitycznej, ale również polityki kadrowej Waszego DIAS.
 

Dlaczego przejście zamyka MSWiA?
Dlaczego wypowiada się przedstawiciel SG w sprawie odpraw ruchu towarowego?
Od kiedy SG przejęła obowiązki SCS w zakresie odpraw celnych? Bo coś chyba przegapiłem... No i MF milczy. Jesteśmy przeznaczeni do likwidacji czy spadliśmy do roli Straży Miejskiej?
 
może w końcu zgodnie z ustawa o KAS zostaniecie oddelegowani jak policjanci i wojsko w wyniku czego pomożecie nam na granicy w IAS Lublin
Może szeregi OC granicznych IAS Lublin zasilą funkcjonariusze z komórek wewnętrznych, chyba czas najwyższy. Natomiast przyjeżdżającym do pomocy celnikom należy zagwarantować godne warunki bytowe, tj. hotel bez myszy, bez podróżnych których odprawiali będąc na służbie, z całodniowym wyżywieniem. Proszę zatem nie porównywać nas do Policji czy Wojska, a swoje rady zachować swoim koleżankom i kolegom.
 
Może szeregi OC granicznych IAS Lublin zasilą funkcjonariusze z komórek wewnętrznych, chyba czas najwyższy. Natomiast przyjeżdżającym do pomocy celnikom należy zagwarantować godne warunki bytowe, tj. hotel bez myszy, bez podróżnych których odprawiali będąc na służbie, z całodniowym wyżywieniem. Proszę zatem nie porównywać nas do Policji czy Wojska, a swoje rady zachować swoim koleżankom i kolegom.
Ale poprzednik ma rację. Jesteśmy rzekomo taką samą służbą jak powyższe. NIe można domagać się porównywania z nimi kiedy czegoś chcemy a odmawiać porównania kiedy trzeba pewne rzeczy znosić. Chętnie pojadę na granicę. Przy czym z uwagi na wykonywane zadania blizej mi do policjanta niż celnika z oc, choćby pod kątem innych kwalifikacji. Wzmocnienie naszych na granicy trzeba zrobić z głową - tam gdzie są potrzeby zwiększenia ilości odpraw wysłać celników z oc wewnętrznych, realizację z kolei wykorzystać zgodnie z wykonywanymi przez nią zadaniami do ewentualnych punktów blokadowych, patroli prewencyjnych i zabezpieczenia przejść granicznych pod kątem bezpieczeństwa. Nie wiem jak OC graniczne radzą sobie z pyskówkami, użyciem śpb, broni i zatrzymaniami osób, w tym agresywnych. Wiem za to, że ja nie mam pojęcia o odprawach celnych. Kwestia zabezpieczenia socjalnego w ogóle nie powinna być poruszana, ale zgadzam się z Tobą, po opowieściach alokowanych Kolegów, że w tej instytucji niestety trzeba o tym głośno mówić.
 
może w końcu zgodnie z ustawa o KAS zostaniecie oddelegowani jak policjanci i wojsko w wyniku czego pomożecie nam na granicy w IAS Lublin
Przez lata pozwalaliście na pracę w tak urągających warunkach, to teraz nie oczekujcie, że ktoś ma pędzić na Dorohusk i zasuwać za trzech w tym syfie
 
Różnie bywało z zatrzymaniami. Czasem były słuszne a czasem, po wielu latach okazywało się że bezzasadne.
Na dzisiaj retoryka mediów, które otrzymują informację od rzeczników prasowych jest następująca:
  • sukcesy odnoszą, nieistniejący prawnie, funkcjonariusze KAS
  • porażki przypisane są dla celników.
Historia zna taką retorykę.
 
Back
Do góry