• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zakup elektroniki, Tajwan - cele edukacyjne

N

nie zarejestrowany

Gość
Witam,
Mam dosc trudny temat, mam nadzieje ze ktos mi pomoze, a wiec:
Jestem studentem politechniki. Jak to bywa na ostatnim roku studiow pisze prace dyplomowa. Do pracy tej potrzebuje zestawy ewaluacyjne - sa ta urzadzenia elektroniczne zaprojektowany do celow rozwojowych i edukacyjnych - same w sobie nie maja zadnych funkcji uzytkowych (wykonanie oraz brak oprogramowania ktore m.in. jest celem mojej pracy). Urzadzenia sa typowo edukacyjne, zaprojektowane jako pomoce naukowe, kupuje je z udokumentowana znizka studencka. Po obronie pracy dyplomowej najprawdopodobniej zostana na uczelni jako pomoc dla kolejnych adeptow elektroniki.

Koszt tych zestawow to ok. 400$ + koszt przesylki ok. 100$.
Jak w tym przypadku rozpatruje sie clo i podatek VAT. Czy jest jakas mozliwosc zwolnienia z tytulu celu edukacyjnego?
Jezeli nie, ile wynosi clo i podatek od ww. artykulow?

Sprawa jest dla mnie dosc istotna gdyz jako student mam ograniczone fundusze i juz sam wydatek 500$ to dla mnie ogromna kwota.
 
czy naprawde nikt nie orientuje sie w temacie?
moze w takim razie czego moge sie spodziewac, jakie clo, w przypadku gdy bedzie to potraktowane jako zwykla elektronika?
 
Back
Do góry