• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zadania rządu - łaczenie skarbówki z cłem

No to może Związki przestaną odstawiać szopkę i wezmą się za realne działania. Niestety wydaje mi się, że jedynie przestój granicy może dać jakieś efekty. niestety brak solidarności zawodowej raczej uniemozliwi taki protest. To są skutki zastraszania, prowadzonego od lat. Dziwna ta
Służba ale mimo wszystko szkoda by było. Może Związki powinny bardziej ta sprawą zainteresować Komisję Europejską. Ciągle słychac plotki, że czescy celnicy dostają dodatki antykorupcyjne z Unii, nasz MF podobno też dostaje kase na ten cel ale na tym się kończy. Generalnie MF robi nas cały czas w bambuko. To zastanawiające, ze tak dochodowa służba jest traktowana w tak straszny, upokarzający sposób.
 
Bo to My każdy jeden celnik dajemy się robić w to tzw. bambuko!!! to od postawy każdego z nas!!!! zależy jaka będzie przyszłość SC!! Jezeli pogodzicie się z losem i zaakcepujecie wdrożenie do skarbówki SC to już jest po naszej służbie!!!!!!!!!!!!
Zrozumcie że dalsza bierność prowadzi do zagłady :( :( :( :( :(
 
Jedna z odpowiedzi na skarbowcy.pl odnosnie naszego polaczenia
'W ostatni weekend miałem okazję zadać pytanie na temat tego topiku jednemu PrawieSprawiedliwemu posłowi.

Z jego wypowiedzi wnioskuję, że to MF stoi za onym pomysłem, bo na pewno nie jest to inicjatywa poselska (...przecież główny "poseł-inicjator" Zawisza zagrzęzł w wyciągach bankowych z ostatnich 17 lat...).
Drugie co usłyszałem to stwierdzenie, że połączenie czeka celników i UKS.
Nie należy jednak to "źródło osobowe" (modne słowo!) traktować jako pewne, bo to nie jest członek sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Ci wiedzą pewnie więcej... ale są na wakacjach... '
 
Zastanawiam się sam nad sobą. Dlaczego tak bardzo chce utrzymac obecny stan, tzn:
-brak awansów;
-brak podwyżek;
-brak stabilizacji;
-brak sprzętu;
-prawie brak uprawnień;
-kumoterstwo i wdupowlastwo.
Może:
- w skarbówce będzie nam lepiej!!
-ONI lepiej zarabiają;
-nie mają art.25 i 26 w swojej ustawie.
-mają silne i sprawne ZZ.

Czy warto? Pewnie,że warto, bo to wszystko bez łaski się nam należy, tylko KTOŚ od lat nas olewa i jest grupa osób, które poprzez zaniechanie działania współdziała (nie wiem czy świadomie) z tym KIMŚ.
Jeżeli TERAZ nie uda się "WYNEGOCJOWAĆ GODNYCH"warunków tego POŁĄCZENIA, to przepadniemy z kretesem i mudurowi pozostaną tylko na granicy wschodniej. Przypominaja mi się słowa pewnego wysoko postawionego związkowca, który powiedział właśnie te słowa, dawno temu i ONI, czyli KW nic nie zrobili, zdając sobie sprawę z tego, co się stanie i mieli/mają to DUPIE, bo sa w ZARZĄDACH i ŻADNE restrukturyzacje nie sa im groźne, bo dlaczego mieliby byc zwolnieni, przecież NIC NIE ZROBILI.

PS. Osoba, która to powiedziała sama zrezygnowała ze swojej funkcji. Cciała dobrze, ale chęci nie zawsze przekładają się w czyny.
 
Póki co, wejdźcie tutaj http://toshiba.tanienotebooki.pl/ i wybierzcie notebooka dla przewodniczacej FZZSC (ma otarcie łez)
0_586.jpg
 
Polecam M60-183. Obudowa ma taki kolor, jaki powinien byc na twarzy Pani Przewodniczącej- MIEDZIANY.
 
Anonymous napisał:
jestescie osły, tylko połączenie ze skarbówką da wam mozliwośc obrony przed zwolnieniemi. Czy ktoś kiedykolwiek słyszał, aby jakiegoś urzednika skarbowego zwolniono, albo przealokowana na wschód nie. Tylko siła panowie i panie sie liczy, tylko siła, a te wasze pożal się boże protesty, pisanie głupowatych pism do MF albo Banasia jest funta kłaków warte.

Drogi Sławku.
WPROWADŹ SPOWROTEM OBOWIĄZKOWE LOGOWANIE, PRZYNAJMNIEJ NIE BĘDZIE TUTAJ TAKICH POPAPRAŃCÓW O NAZWIE "GOŚĆ" KTÓRZY PISZĄ DUPERELE I OBRAŻAJĄ S.C. Jak czytam niektóre wypowiedzi "gości" to zbiera mi się na odruch wymiotny. Czego się boicie !!!! Albo się zalogujcie albo siedźcie cicho.
Po drugie, na pewno nikt mi nie wmówi, że połączenie S.C. i Skarbówki wyjdzie nam tylko na dobre. Aczkolwiek jednego jestem pewien, to co PiSuary zamierzają to zrobią i my (mam na myśli celników) mamy tu g... do gadanie. Oni mają już swój plan, tylko kwestia czasu i wejdzie on w życie.
 
Czy ktoś kiedykolwiek słyszał, aby jakiegoś urzednika skarbowego zwolniono, albo przealokowana na wschód nie.
To fakt o alokacji urzędnika skarbowego nie słyszałem. Ale natomiast jest wiele przypadków przeniesienia służbowego do innego działu gdzie ludzie nie mają pojęcia o pracy w tym wydziale... oraz przeniesienia służbowego do innych Urzędów Skarbowych. ...... i ? Po niedługim czasie sami się zwalniają.
 
a może lokalne związki zapytają oficjalnie co na ten pomysł nowi panowie dyrektorzy wraz ze swoimi nowymi kadrami kierowniczymi -wtedy dowiemy się prawdy.
 
Co zmieni takie ewentualne połączenie na plus a co może wyjść nam na złe? Takie pytanie należy zadać!
 
dodatkowo można zapytać czy są za tym pomysłem czy przeciw i odpowiedż zaprotokołować , dodatkowo zapytać należy jak widzą przejście zolli do skarbków i co z osobami które się nie załapią? Jestem pewien że nie udzielą żadnej odpowiedzi.
 
Moi drodzy co Wy tu piszecie??? Oczywiście że dyrektorzy nie wiedzą nic o tym jak ma wyglądać zapowiedziane przez Prezesa J. Kaczyńskiego połączenie cła se skarbówką.
Ewentualnie należy zażądać od dyrektorów pisemnego wystąpienia do MF, że są zaniepokojeni i zbulwersowani oświadczeniem Presesa RM o połączeniu SC ze skarbówką, ale to powinna zorganizować Fołta lub Smolińska. Oczywiście, że nie wystąpią w ten sposób, ale wtedy też będzie jasność w co grają.
 
J.Kaczyński powiedział napisał:
Wprowadzana jest także inna zmiana odnosząca się do sposobu funkcjonowania aparatu skarbowego. Jedna z tych zmian jest już właściwie wprowadzana w tej chwili w życie. To jest zmiana polegająca na połączeniu służby celnej i skarbowej. A druga będzie dopiero wprowadzona, to jest zmiana odnosząca się do sposobu powoływania kierownictw izb skarbowych. Tu też mamy do czynienia ze zmianą o charakterze rewolucyjnym, bo mamy kadencyjność, rotację, krótko mówiąc, ogromne utrudnienie trwania tak zwanych układów.
AMEN
 
Back
Do góry