• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zabiliście forum

M

Miniuś

Gość
Panowie moderatorzy i Ty drogi Sławku S. przez pomysł związany z logowaniem zabiliście forum. Zobacz nikt nie chce o niczym pisać, a było tak przyjemnie. Każdy sfrustrowany pracownik mógł wylać publicznie swoje żale. Atmosfera w całej szeroko pojętej Izbie w Opolu jest napięta więc to było nieuniknione, ale po pewnym czasie atmosfera by się oczyściła i doczekałbyś się drogi pomysłodawco pięknej, kulturalnej wymiany opinii, pojawiłyby się tematy mniej lub bardziej ciekawe. Ludzie już powoli zaczynali się przyzwyczajać, że mamy forum- taką naradę, gdzie każdy może się wypowiedzieć. Najważniejsza jednak była chyba forma zachowania całkowitej anonimowości wypowiedzi, wtedy ludzie mówią co czują i myślą. Można powiedzieć, że 90% dyskusji to chłam ale 10% było wartościowe i mówiło wiele prawdy na temat działania naszej Izby i jej komórek organizacyjnych, a także wiele o zwyczajach pana Dyrektora i pani Dyrektor.
Cóż "to chyba koniec, nie ma już nic,
jesteście wolni, trzeba już iść"
jak mówią słowa piosenki, więc żegnaj drogie forum- martwa istoto.
 
Widzę, że nie śledzisz tak naprawdę tego co się dzieje na całym forum. Wprowadzenie rejestracji tak naprawdę wcale nie zaszkodziło forum a wręcz przeciwnie - postów jest może faktycznie troszkę mniej ale nie ma jak to nazwałeś "chłamu" w takiej ilości jak poprzednio. Jeśli dla tych jedynych 10% wartościowych tekstów forum miało by istnieć, to nie miało by to sensu... po miesiącu nie był byś w stanie odnaleźć wartościowych wypowiedzi. Wprowadzenie rejestracji ma jeszcze jedną dobrą zaletę: można zwrócić użytkownikowi uwagę, że robi coś źle poprzez PW.
Osobiście byłem za wprowadzeniem rejestracji nawet na czytanie forum, niestety zostałem przegłosowany.

Yoshi
 
Mimo że post nie jest bezpośrednio do mnie adresowany, ja również czuję sie wywołany do tablicy. Chyba jako pierwszy zgłosiłem pomysł logowania jako warunek dokonywania wpisów.

Jak sam stwierdziłeś 90% procent wpisów to chłam. Zgadzam się.

Wyraziłeś również opinię, że zachowując dotychczasowe zasady dokonywania wpisów (bez logowania), z czasem doczekalibyśmy się cyt. pięknej, kulturalnej wymiany opinii. Nie zgadzam się.

Być może przeglądasz wpisy odnoszące się do innych IC i zauważyłeś, że pojawiają się wpisy chamskie. Obrażają, bezczelnie traktują osoby które znamy. Zawiść, zazdrość, niczym nie poparte (jak mi się wydaję) poczucie własnej wyższości powoduje, że pojawiają się takie, a nie inne wpisy. Zwykłe pomówienia urastają do miana prawdy objawionej.

Jeden nie dostał awansu, drugiemu nie podoba się kierownik, trzeci z kolei zawsze czuje się niedoceniany. To wystarczy aby pisać bzdury bez żadnych zahamowań i tym samym psuć forum.

Twierdzę, że zachowując "wolną amerykankę" z czasem forum stałoby się wyłącznie miejscem pełnym oszczerstw i kłamstw.
Lepiej dmuchać na zimne.
 
Jeżeli chodzi o anonimowość to rejestracja nic tu nie zmienia.
Jedynie trzeba poświęcić pół minutki raz w życiu aby to zrobić. natomiast powszechnie wiadomo, ze rejestracja pomaga nieco na forumowych rozrabiaków. Przy kolejnych wejściach na stronę można ustawić opcję automatycznego logowania. Ilość postów ustała, ale w Opolu, zresztą stało się to już przed wprowadzeniem rejestracji. Ale jestem spokojny o nowe posty w przyszłości w Opolu. Jestem spokojny bo wiemy wszyscy, że jest o czym pisać. :wink:
Bardzo poważnie rozważam wprowadzenie obowiązkowej rejestracji także na czytanie. Uwaga Yoshi jest za tym.
Jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia i naprawdę chce włączyć się do dyskusji to nie rozumiem w czym miałaby mu przeszkadzać rejestracja.
 
Uważam, że ograniczenie w postaci logowania jest niekorzystne dla rozwoju forum. Z zasady nie uczestniczę w takich dyskusjach, gdzie trzeba się logować (to jest wyjątkiem) rówież nie lubię czytać idiotycznych komentarzy. Uważam jednak, że zamim wprowadzono konieczność logowanie należało wypróbować inny sposób tj. możliwość zgłaszania zastrzeżeń i na tej podstawie usuwać takie komentarze. Jeżeli chodzi o obowiązkową rejestrację nawet na czytanie- nie widzę w tym sensu ani potrzeby.
 
to wszystko po to aby w ostatecznosci sprawdzic IP .... komputera i w razie czego ostro "reagować" :twisted:
 
Jeżeli piszesz z neostrady lub net24 lub innych stałych łączy to nawet administrator nie ma szans na uzyskanie IP twojego komputera.
Zastanawiamy się nad rejestracją nawet na czytanie, lub rejestracją poprzez potwierdzenie hasła mailem ale może zapaść nawet decyzja całkiem na przeciwnym biegunie, a więc 100% uwolnienie Forum bez rejestracji i logowania nawet na pisanie. Decyzja zapadnie po Świętach Wielkanocnych.
Zobaczymy.
 
Back
Do góry