• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

XI PIELGRZYMKA CELNIKÓW NA JASNĄ GÓRĘ

P

pielgrzym

Gość
W tym roku organizatorami Pielgrzymki są Duszpasterstwo Krajowe Służb Celnych Finansowych i Skarbowych oraz Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. Na Jasną Górę przybędą Pielgrzymi w dniu 8 września w Święto Narodzenia Matki Bożej. Niektórzy wybierają się już w przeddzień - w piątek 7 września, by wziąć udział w wieczornym Apelu. 8 września to dzień Odpustu Jasnogórskiego, dlatego program naszej Pielgrzymki będzie nieco zmieniony w porównaniu z poprzednimi:

10:30 - Gromadzimy się na Błoniach Jasnogórskich, najlepiej w miejscach oznaczonych znakami Służb Celnych i Skarbowych. Grupy pielgrzymkowe, które przybędą, mogą także (podobnie, jak w roku ubiegłym) posiadać własne znaki, lub transparenty identyfikacyjne. Postarajmy się więc być razem.
11:00 - Przywitanie pielgrzymów z całej Polski, w tym z poszczególnych Izb i Urzędów Skarbowych i Celnych. Uroczysta koncelebrowana suma odpustowa na Wałach Jasnogórskich, w której weźmiemy udział.
12:30 - Spotkanie pracowników Służb Celnych, Finansowych i Skarbowych w Auli O. Kordeckiego, połączone z katechezą, którą wygłosi Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego Ksiądz Biskup Tadeusz Płoski. Po katechezie wystąpienia innych Honorowych Gości.
13:30 - Przerwa. Okazja do zwiedzania Jasnej Góry, koleżeńskich spotkań i posiłku.
15:15 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej przygotują i odczytają pracownicy IS Lublin. (OO. Paulini proponują, aby w tym roku skorzystać z nagłośnienia zainstalowanego na całej trasie Drogi - słyszalność więc będzie dobra).
Na zakończenie błogosławieństwo i rozwiązanie Pielgrzymki.
Już dziś zaplanujmy czas, aby wziąć udział w naszym ogólnopolskim spotkaniu. Wkrótce podamy więcej szczegółów dotyczących Pielgrzymki.


ks. Henryk Drozd - duszpasterz krajowy
 
Pochwalony...
Ja nie jestem na etacie duszpasterza celnego. Nie mam jego zarobków. Nie stać mnie na takie pielgrzymki.
Pomodlić się mogę we własnej parafii.
 
I tak powoli, powolutku czarna mafia wciska się tam gdzie nie powinna.
Szkoły opanowane, rząd zesrany ze strachu przed tatusiem dyrektorem, czas zabrać się za resztki służb mundurowych.
 
przypominaja mi się lata 70-ąte kiedy udział w pewnych uroczystościach był przymusowy, jezeli tak dalej będzie to już jestesmy w średniowieczu....
 
Polska potrzebuje poświęcenia w budowaniu dobra wspólnego, a nie zabiegania o własne interesy – powiedział Biskup Polowy na Jasnej Górze podczas Mszy św. dla pielgrzymów – pracowników i funkcjonariuszy Służby Celnej, Skarbowej i Finansowej i harcerzy z ZHR-u W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września b.r. na Jasną Górę przybyli w pielgrzymce pracownicy i funkcjonariusze Służby Celnej, Skarbowej i Finansowej oraz harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Mszę św. na szczycie dla tych dwóch grup celebrował Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. dyw. Tadeusz Płoski. Polska potrzebuje poświęcenia w budowaniu dobra wspólnego, a nie zabiegania o własne interesy – powiedział w kazaniu Biskup Polowy



"W imieniu znanego mi kolektywu egzekutorów deklaruję :
- będziemy ściągać dwa razy więcej i to dwa razy szybciej
- w ramach dobra wspólnego rezygnujemy z prowizji; poborcy rezygnują z otrzymanego 1/2 etatu(i połowy pensji ).Rezygnujemy ostatecznie z naleznych nam ekwiwalentów za mundury ,teczek,limitów kilometrów i inych wymysłow szatanów i liberałów.
-deklarujemy ściągać alimenty- bo po co ten kłopot komornikom sadowym , abonament RTV oraz przymusowe składki partyjne partii wygrywającej wybory i jej sojuszników .

Tak nam dopomórz Sw. Zyto patronko skarbowców i frajerów.

Skarbowcu-przypominam jesteś też wyborcą .Nie śpij idż na spotkanie z kandydatem lub napiszdo niego lub do jego partii i spytaj czy jego partia jest za dotychczasowym projektem ustawy o KAS .
Nie pytaj o wszystko i o nic .Nie daj się spławić .
Spytaj ile konkretnie masz zarabiać po wdrożeniu KAS ( nie zadowol się tekstem "będziesz zarabiał dużo więcej" lub "trzy razy wskażnik ,który ustali się przez właściwego ministra do spraw narazie nieznanych".
Jeżeli nie masz studiów spytaj czy w ogóle masz szanse w KAS pracować na dotychczsowy stanowisku.
Spytaj się co minister ugrupowania które rządziło zrobił dla podległych sobie służb=SKARBOWCÓW i co oświadczała w sprawie podwyżek dla służb w przeszłości ("mniej niż zero podwyżki").
Spytaj tych co się pchają do rządzenia czy nadal (jak dwa lata temu twierdzili ) czy nadal chcą "zwolnić połowe urzędników"

Co usłyszysz w odpowiedziach upublicznij .Odmowe konkretnej odpowiedzi też upublicznij -choćby na tym forum.
NIE ZAGŁOSUJESZ - NIE SKARŻ SIĘ POTEM NIKOMU I NIGDY !!"
 
Back
Do góry