• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzrok, badania lekarskie

kasia_093

Nowy użytkownik
Dołączył
16 Lipiec 2020
Posty
15
Punkty reakcji
3
Witam wszystkich! Jestem tu nowa i przychodzę z zapytaniem. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć, czy jeżeli mam -3,5 na jedno oko to czy ta wada wyklucza mnie z pracy w służbie celno-skarbowej? Przeszłam już większość etapów, została rozmowa i o ile uda się przejść, to jak to wygląda dalej? Czytałam rozporządzenie, ale są tam jakieś dziwne literki i tabletki, które średnio rozumiem :) Miłego dnia
 
Znam sytuację że gość miał -5 i przeszedł a dziewczyna -4 i nie przeszła.
 
Odwołanie to jakby zaskarżanie decyzji lekarza. Może lepiej w trakcie badań jak okulista powie że z tą wadą się nie da to przeciągnąć badania i próbować robić.
 
Raczej jak dadzą "N" to pisać odwołanie i w tym czasie zrobić korektę. Za szybko na komisji MSW idą badania zeby to przeciągnąć. Mi bynajmniej tak radzili z przegrodą nosową. A odwolanie troche trwa wiec zdążysz.
 
Raczej jak dadzą "N" to pisać odwołanie i w tym czasie zrobić korektę. Za szybko na komisji MSW idą badania zeby to przeciągnąć. Mi bynajmniej tak radzili z przegrodą nosową. A odwolanie troche trwa wiec zdążysz.

Dziękuję Ci bardzo za radę. Chyba tak zrobię. Pisałam dziś z koleżanką, która jest świeżo po pdzyjeciu i mi pisze, że jest mnóstwo "okularników" z jej naboru i ponoć większość mówi, że najważniejsze, by mieć wadę skorygowaną okularami i mieć podczas wizyty okulary, które są dobrze dobrane. Więc ja się chyba tylko wybiorę na badanie okulistyczne w celu sprawdzenia, czy wada się nie pogłębiła aby w razie czego zmienić szkła na nieco mocniejsze. Mam nadzieję, że się uda
 
Dziękuję Ci bardzo za radę. Chyba tak zrobię. Pisałam dziś z koleżanką, która jest świeżo po pdzyjeciu i mi pisze, że jest mnóstwo "okularników" z jej naboru i ponoć większość mówi, że najważniejsze, by mieć wadę skorygowaną okularami i mieć podczas wizyty okulary, które są dobrze dobrane. Więc ja się chyba tylko wybiorę na badanie okulistyczne w celu sprawdzenia, czy wada się nie pogłębiła aby w razie czego zmienić szkła na nieco mocniejsze. Mam nadzieję, że się uda
Tak zrób. A z jakiego maboru jesteś? Olsztyn?
 
Naprawdę w tych rozporządzeniach jest napisane WSZYSTKO. Wykaz ułomności dopuszczalnych w służbie W SCS mówi wyraźnie, (bodajże art. 11 par. 3) że do -6 można mieć jak się ma pełną korekcje w okularach bądź soczewkach... Przecież Ci lekarze bazują tylko na tym, a nie na niewiadomo jakichś wytycznych dostępnych tylko dla nich
 
Back
Do góry