• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wysokosc trzynastki

tak jest jeżeli chorujesz do 30 dni ( nieważne czy 1 czy 20 ) to do tzw. Trzynastki nei wliczają całego miesiąca czyli jest to średnia z 11 miesięcy ale uwaga do 30 dni czyli jak chorujesz 29 to obcinaja jeden miesiąc ale jak 30 to juz podobno 2. Ale nie mówię tego ze swojego doświadczenia bo jakos ostatnio nie brałem L4 ale kilku kol. tak właśnie wyszło. P0ozdrawiam
 
To ciekawe co piszesz Zbuju z tym naliczeniem z poprzedniego roku, gdyż "interpretacja" była co do zasady taka, że zaokrąglają do tych 30 dni każdą mniejszą liczbę dni chorobowego.
Może ktoś z IC Olsztyn to potwierdzi, że we wcześniejszych latach naliczali u WAS tak jak pisze w pierszej wersji ZbujMadej. To jest interesujący wątek, bo może tak właśnie powinno być.
 
...

Z ta interpretacja to roznie moze byc. Zalozmy nastepujaca sytuacje:
Gdyby tak sie nieszczesliwie zlozylo, ze chorowalbym po 2-3 dni w kazdym miesiacu - a to zatrucie, a to bol zeba, itd.... Czy w tym przypadku zsumuja mi dni chorobowego i dopiero zaokragla do 30 dni, czy tez beda zaokraglac w kazdym miesiacu tak, ze po zaokragleniu wyjdzie mi ... 360dni i wysokosc "trzynastki" rowna 0zł ? Troche to nie fair, zeby za kilka dni choroby, ktora moze zdazyc sie kazdemu (nawet naczelnikowi przewianemu przez klimatyzacje :pP ) odbierac kase tak, jakby nie pracowal caly miesiac.

Wiem, ze jako SC mamy osobne rozporzadzenie dot. "trzynastki", ale za cholere nie moge go znalezc. Jakby ktos mogl podac link do niego....
 
Kiedyś naliczano 13-tkę (premię roczną-tak to się nazywa) w taki sposób, jak podał ZbujMadej. Teraz sumuje się wszystkie dni tak jak podał j.23 (do 30 dni- wg mnie włącznie- to jest miesiąc w prawnym słowa znaczeniu)
 
Z tego co pamietam, to od kiedy tu pracuje (ponad 4 latka), to zawsze bylo zaokraglane do 30 dni.
Nie kojarze innego systemu obliczania 13.
 
jabol jak możesz zlikwidoj swój avatar jak wiesz co to jest Używasz tego avataru i kogoś dublujesz To może mylić
 
Back
Do góry