• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wypełnianie dokumentów - proszę o pomoc!

A

aniołek

Gość
Witam,
Pilnie poszukuję osoby która udzieli mi wskazówek (oczywiście odpłatnie) przy wypełnianiu dokumentów akcyzowych i Sad.
Pozdrawiam
 
To mi wygląda na usiłowanie skorupowania funkcjonariusza publicznego. Trzeba złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa z art 229 § 1 KK. Kara -od 6 miesięcy do 8 lat.:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
zmieniły sie tryndy

Zmiana trendu. Teraz za szkolenia w firmach idzie się do paki w IC Warszawa.Ciekawe bo do tej pory nikomu to nie przeszkadzało.Przecież zostanie tylko mokra plama w ministerstwie i kierownictwie izb celnych jeśli weźmiesz pod uwagę , że przedawnienie następuje chyba po 10 latach.A tak swoją drogą odsyłam cię do Ordynacji podatkowej i Kpa gdzie jako jedną z podstawowych zasad wymienia się zasadę informowania strony.Zasady tej nikt nie stosuje bo po pierwsze mało kto zna dobrze te pokręcone przepisy, po drugie łatwiej jest później wobec firmy i na szkoleniu grać mądrego w tej gmatwaninie nikomu niepotrzebnych przepisów. Na politechnice pewnie uczyli ,że nieznajomość prawa szkodzi i tak już zostało.I nie dziw się ,że na innym forum jak pojawiaja się epitety o urzędnikach celnych i skarbowych to tylko w jednym kontekście.
 
A tak swoją drogą odsyłam cię do Ordynacji podatkowej i Kpa gdzie jako jedną z podstawowych zasad wymienia się zasadę informowania strony.
O ile dobrze pamiętam to art. Ordynacji podatkowej (125 i 200) dotyczące zasady informowania Strony, mają zastosowanie wyłącznie w związku z prowadzonym postępowaniem. W związku z z tym, że postępowanie prowadzone jest w formie pisemnej, to informacja również powinna być udzielana w takiej formie. KPA z zasady nie stosujemy. Od udzielania innych informacji jest: informacja celna (podatkowej brak), WIT, WIP, Minister Finansów (art. 14a Ordynacji). My nie mamy w zakresie obowiązków udzielania informacji.
Epitety nie są całkowicie bezzasadne, ale system jest jaki jest. Sam jestem czasami zdumiony swoją ignorancją w tym co robię.
 
O ile dobrze pamiętam to art. Ordynacji podatkowej (125 i 200) dotyczące zasady informowania Strony, mają zastosowanie wyłącznie w związku z prowadzonym postępowaniem.

Sprostowanie, nie art. 125 ale art. 121 Ordynacji:
Art. 121. § 2. Organy podatkowe w postępowaniu podatkowym obowiązane są udzielać niezbędnych informacji i wyjaśnień o przepisach prawa podatkowego pozostających w związku z przedmiotem tego postępowania.
A art. 200, też dotyczy czegoś innego.
No i jak można komukolwiek udzielać informacji:).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Back
Do góry