• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

WOŚP, a SC jak ubogi krewny służb mundurowych.

jabol

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
2 160
Punkty reakcji
258
Miasto
RP
No właśnie. Dzisiaj XV Finał WOŚP. Wszyscy świetnie przygotowani:
- namioty (identyfikujące formację, pozwalające dzieciom na odpoczynek-zabawę; schowanie się przed wiatrem; przedstawiające różne gadżety)
- ciepłe napoje;
- jedzenie z kuchni polowej;
- ulotki, zdjęcia;
- zabawki oddawane na licytacje;
- wyposażenie słuzbowe tj. motorówka, robot do rozbrajania ładunków wybuchowych i po prostu pokaz wszystkigo co najlepsze w POLICJI.

A Służba Celna poza samochodem, nowymi mundurami, ulotkami dotyczącymi CITES-u(inwencja własna), świetnym samopoczuciem i dobrymi chęciami wyglądała blado w porównaniu z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną nawet z karetką z Niemiec. Gdyby nie Psy słyżbowe, chęci, uśmiech i centralne miejsce na placu (łokcie)...
A wystarczyłoby tak niewiele i naprawdę niewielkim kosztem:
- namiot z napisem Służba Celna + wyposażenie+oświetlenie(na różne okazje);
- ulotki (dane przez IC);
- gadżety (baloniki, długopisy);
- zdjęcie dla dzieci z psem(itp)+natychmiastowe wydrukowanie i wręczenie (naprawde to dużo nie kosztuje) a miła pamiątka i pozytywne wspomnienia pozostają (a niestety w nowym pokoleniu musimy tworzyć dobry wizerunek SC-dla niektórych to zbyt długoplanowa propozycja)
Zwrócić uwagę dziecka, to i rodzica, gdyż musi z nim być :lol:

W tym roku, poza wiatrem, pogoda dopisała, ale gdyby padało...

PS Może to genialny pomysł. Wzbudzić sympatię poprzez wywołanie empatii lub uczucia litości.

PSII Nie było SG, gdyż dzieś mają takie impry i tworzenie PR, gdyż szefostwo wystarczajco dba o status i wizerunek :cry:
 
Józek

Zasadniczo SG nigdy nie uczestniczyło w WOŚP.
Swoją drogą SG ma dużo łatwiej. Więc nie powinieneś tak wychwalać komendanta. Mając taki budżet, to nawet największy kmiot by to wykorzystał.

Jeśli zaś chodzi o IC Poznań, to brakuje nam rzecznika prasowego. Podobno go mamy, ale tak jak by go nie było. Dlatego nie spuszczajmy całej winy na nasze władze, bo to nie ich rola. To nasz powołany przez poprzednia władzę rzecznik, którego nominacja miała sprawić, że każdy wszędzie będzie wychwalał istnienie służby celnej.
 
Niestety to nie Rzecznik powołuje Władzę, ale Władza ....
O ile pamiętam, to coś kiedys napisałem o tym, ale "naruszyłoby to równowagę" :D
Uważam, że nie po to mamy rzecznika, aby ogłaszał nasze sukcesy (bo przekazanie info dla prasy to nie problem), ale może czasami powinien wykazywać własną inicjatywę (może nie ma tego w swoim zakresie obowiązków :cry: ) w organizowaniu (nie tylko siebie, ale także środów) i kreowaniu wizerunku Służby Celnej (PR)(po raz kolejny powtarzam się, że mamy osobę kompetentną w tej materii)

PS Uważam, że brak SG to błąd, ale może bezpośrednia konfrontacja SC z SG wreszcie doprowadziłaby do rozróżniania obydwu formacji na granicy :lol:

PSII Rzecznik nie jest powoływany na kadencję jak prezes NBP.
 
Drogi, Jabolu!
Rozbawiły mnie te Twoje pomysły ze zdjęciami, pieskami, balonikami i długopisami, bo widzisz... baloniki widziałem, pieski też, nawet długopisy (jak wręczano znakomitym gościom zza Odry i prawie z bliska dane mi było na nie zerknąć :shock: ), ale żeby od razu rozdawać :?: :lol:
Poza tym, żeby zrozumieć, że wizerunek SC jest zły i należy go zmienić, trzeba mieć odrobinę elastyczności w sposobie myślenia i postrzegania zmieniającego się świata, albo po prostu poczekać, aż odejdzie kadra o skostniałej mentalności i dać szansę tym nieupośledzonym przez Służbę :wink: Idąc dalej...empatia i litość z pewnością mogą zaowocować sympatią, ale kto Tobie, drogi Jabolu powiedział, że SC chce być sympatyczna i "odbierana" pozytywnie, czy po prostu ludzko??? Zakładam, że to Twoje ciche życzenia :) Acha! Monopolista nie potrzebuje PR, a tym bardziej reklamy (patrz: SG 8) ), ale wiesz co? Niech tak dalej myślą...już wkrótce będą musieli zmienić, jeśli nie zdanie i sposób myślenia, to przynajmniej sposób postępowania...i obawiam się, że może to być bardzo bolesne i traumatyczne przeżycie, czego szczerze życzę :lol:
Lord_Vader
 
Praca w służbie celnej jest dla mnie zaszczytem i spełnieniem moich marzeń, spotkałem tu samych wsaniałych i bezinteresownych ludzi, zarobki są na poziomie europejskim, a moich byłych i obecnych przełożonych po prostu uwielbiam jestem lojalnym funkcjonariuszem państwowym
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry