• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wolna amerykanka w RC.

witaj dead man ! :)) niewielu nas ale zawsze przyjemniej.Nie próbuj, drogi kolego, wnikac w zakresie jakichkolwiek decyzji naszych ukochanych jak Kim Ir Sen , przełozonych,w ich system wartościowania i rozumowania bo zaprawdę powiadam Ci, - meandry ich myslenia i piramidy tzw inteligencji zaprowadza Cie na manowce, to korytarze bez wyjscia czyli jak mowił klasyk - NIE IDZMY TA DROGĄ ale rozmawiajmy i budzmy swiadomośc tych gorszych czyli podwladnych milościwie nam panujacych .Masz cakowita racje -zgadzam sie z Toba w calej rozciagłosci, pozdrawiam wszystkich ktorzy czytaja i tych ktorzy dali radę wejśc na te łamy.
 
A więc i u Was są takie przypadki, ze osoba przebywająca na wychowawczym awansuje, podczas gdy ktos za nia pracuje i jest pominiety. Sądziłam, ze tylko we wspaniałej IC W-wa takie rzeczy się dzieja.Do kogo się odwołac skoro Naczelnik, a potem Dyrektor klepie taki awans. Widze ze niesprawiediwosc jest wszechobecna. Rowniez gdy poczyta sie to forum mozna sie zorientowac jak wiele osob zzostało zniszczonych przez tzw wartosciowanie.
 
Karolina

Odpowiedź jest jedna : Możesz się odwolać jedynie do składu desek ! Taka prawda. Nikogo to nie interesuje..........
 
A więc i u Was są takie przypadki, ze osoba przebywająca na wychowawczym awansuje, podczas gdy ktos za nia pracuje i jest pominiety. Sądziłam, ze tylko we wspaniałej IC W-wa takie rzeczy się dzieja.Do kogo się odwołac skoro Naczelnik, a potem Dyrektor klepie taki awans. Widze ze niesprawiediwosc jest wszechobecna. Rowniez gdy poczyta sie to forum mozna sie zorientowac jak wiele osob zzostało zniszczonych przez tzw wartosciowanie.


Droga Karolino, wartościowanie , przechyliło tylko czarę goryczy, bo to ,że niesprawiedliwość była i jest
wszech obecna o tym wszyscy wiemy, ostatnie lata , tylko spotęgowały tą skale ......
za przyczyna dziwnych , nieuzasadnionych zmian, między innymi na stanowiskach kierowniczych.
Decyzje naszych Dyrektorów co do mianowania osób kompletnie nieprzygotowanych
do pełnienia funkcji na stanowiskach kierowniczych....nie chodzi tu o kompetencje zawodowe
(sprawa bardzo dyskusyjna) bo to nie nam oceniać. Powszechnie wiadomo ,ze w razie "wpadki"
i tak beknie ten maluczki funkcjonariusz.....w razie wpadki na większa skale, naczelnik zostanie
odsunięty od pełnienia obowiązków, pozostając ze wszystkimi przywilejami.
Mamy tego przykłady, znamy. I taki KTOŚ z odsuniętym stołkiem, wtapia się w szeregi, nizin w hierarchii
służbowej...i tu się zaczynają schody, co się okazuje , że były KTOŚ pełniący obowiązki naczelnika/kierownika
jest jak "dziecko we mgle"nie bardzo wie o co chodzi, co z czym się łączy, a co rozdziela, czyż to nie jest komiczne
Kto dokonuje takich wyborów??? Kto podejmuje takie decyzje???Kto podpisuje takie nominacje?????

Ciekawi mnie, gdyby tak z marszu zrobić taki wyrywkowy test z podstawowych zagadnień, tym wszystkim,
tak wysoko ocenianym,nagradzanym....co by się okazało??? a mianowicie to, że nie potrafią prawidłowo
zdefiniować podstawowych słów " CŁO, AKCYZA, PODATEK, ODPRAWA CELNA, TARYFA CELNA ITD"
Czyż to nie jest komiczne...., prawda???

P-ń pozdrawia Wa-wę
 
Historię opowiem Wam dzisiaj,
Jak było i jest z pagonami,
Jak patka z pagonem się zamieniła
W Cesarstwie naszym … rolami …

Nie tak dawno znowu,
Przed kilkoma wiosnami,
Przodkowie pagonów byli
Potocznie zwani … patkami …

Były sobie patki
Na naszych dumnych klatach,
Niedaleko szyi,
W pobliżu krawata …

Patka oznaczała,
Sprawa to oczywista,
Ni mniej, ni więcej
Tylko stanowiska …

Aż taki przypadek
Nagły się przydarzył,
Że ktoś, gdzieś w centrali
O stopniach zamarzył …

Stał się nagle cud,
Tak jak słowo ciałem …
Patki na pagony
Nagle zamieniałem (-am)…

Tu dla kierów powstał wist,
Na złość mi się zbiera,
Tym co wcześniej miał na patkach
Uraczono kiera … !!!

Nie-kier wtedy tylko westchnął,
Mógł sobie pomarzyć,
Że on nie jest zapisany do …
Pod-, ko- i nadkomisarzy …!!!

To co nas w tym wkurza
I to co nas burzy,
Najbardziej na stopniach
Zyskali … NIEKTÓRZY !!!

Fakt się stał tu faktem,
Słowo stało ciałem,
Kto był dyrektorem …
Został … GENERAŁEM !!!

Latek parę upłynęło,
Nowy koniec wieńczy dzieło,
Ustawianie nowych stopni
Wnet w Cesarstwie się zaczęło … !!!

Wpierw NIEKTÓRYM naraz dwa
Dano, bo im było mało,
Do starego komisarza
Gwiazdek trochę brakowało … !!!

Pagon za pagonem,
Za pagonem pagon,
Oficerów powstał starszych
Nowy, cały zagon …!!!

Na mocy dekretu
Korpus ten rozkwitał,
Komisarzy i powyżej …
W szeregach swych powitał … !!!

Nic to merytoryczna strona,
Liczy się blask epoletów …
Wiedza i znajomość języka …
Nadane MOCĄ DEKRETU … !!!

Zgadnijcie kim są teraz
Pozostałe oficery … ???
Nie kto inny, nie szaraki …
Tylko … DAWNE KIERY … !!!

Z młodszą grupą oficerów
Jest uczciwiej … PRAWIE,
Trzeba zdawać egzaminy,
Wiedza, język – po zabawie !!!

Wszyscy prawie już na piersiach
Noszą emblematy nowe,
Korpus oficerów …
Szast-prast … i gotowe !!!

Jest tu jedna niewiadoma,
Sprawa to nie nowa …
Does she speak English? … for example …
Hrabina Kuszowska … Księżna Wybuchowa … ???!!!

Ty zaś ludku mały,
Sercu memu miły,
Zap……aj w glorii chwały,
Ile tylko w Tobie siły … !!!

Z tego zapieprzania
Za pięć lat jest ta zaleta,
Że belka lub krokiewka …
Przybędzie na epoletach … 

Szkoda tylko, że Cesarstwo
Pamiętając o SWOICH zasługach,
Zapomniało o swych wiernych,
Długoletnich sługach … 

Sługa po latach dwudziestu
Jest mniej wart niż zero,
Koniec z awansami,
Żegnaj … KARIERO … !!!
 
i tyle, tresc żartobliwa ale wymowa i sens niestety,nie dośc ze dramatyczna to na dodatek prawdziwa.Za taki pamflet w wiekach średnich wisiałbym jak indyk, dzisiaj tyle mojego ze go zamieszczę, niech poczytają sobie go Ci o ktorych w nim mowa, choć wątpię aby dotrwali do konca, tu jednak trzeba troche wysiłku intelektualnego i zdolności czytania tzw " ze zrozumieniem", podstawą egzaminow w gimnazjach , ale już na szczeblach kierowniczych naszego Cesarstwa - niekoniecznie:))))
 
Fajna izba,handel kwitnie,tu możesz kupic złoto,srebro,majtki,skarpety itp. gadżety.Powstaje pytanie:to poważna instytucja czy pchli targ?I kto to kontroluje?:eek:

A w Urzedzie i Oddziale wygląda inaczej ? Avony i inne pierdoły w tą i z powrotem krążą od kancelarii do kancelarii. Poważne to ? Petent przychodzi a Panie cienie i lakiery wybierają zaczytane w katalogach. O czym to świadczy ...
 
swiadczy o randze urzedu i jego kierownictwie, ktore i pracownikow i petentow ma w d....

Ale przede wszystkim o ludziach, to oni tworzą już na wejściu taki a nie inny wizerunek urzędu. Mało kasy wiec mam w d... wszystko. A to że rynek zbytu dla pierdołek i świecidełek jest na wyciągniecie dłoni to inna sprawa.
 
Back
Do góry