• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wartościowanie a protest!!!!

schweps

Użytkownik
Dołączył
9 Kwiecień 2008
Posty
157
Punkty reakcji
0
Chyba nadchodzi już czas by pokazać naszej władzy kierowniczej i związkowcom co myślimy o tym wartościowaniu które z funkcjonariuszy robi ograniczonych debili, którzy zdawali ZKC i zaliczali inne szkolenia by doskonalić swoją wiedzę a teraz w myśl SSC zostać jakimś tam mł.specjalistą lub specjalistą z ograniczoną wiedzą. Najwyższy czas by skończyć z tym idiotyzmem i pokazać władzy kto tu pracuje a kto "ciągnie robotę":)
To przecież przyszli specjaliści najwięcej się poświęcają dla dobra tej służby.
Większość byłych cywili ma stanowiska eksperckie i ograniczoną wiedzę i nigdy nie będzie pracować na odprawach czy granicy:)Dlatego funkcjonariusze z nimi pracujący muszą mieć niższe stanowiska i pensje a także muszą ograniczyć do minimum swoją wiedzę....
Nigdy nie będzie sprawiedliwości w tej służbie bo byli cywile będą zarabiać na tym samym stanowisku co funkcjonariusz od 500 zł więcej....
Struktura naszej służby po wartościowaniu będzie wyglądała tak----będzie dyrekcja , naczelnicy, kierownicy,przydupasy i armia specjalistów którzy będą na nich pracować i tworzyć wyniki i statystyki.Najwyższy czas z tym skończyć.
Nadszedł czas by poważnie się zastanowić nad protestem bo to pewnie już ostatnia nasza szansa by coś się zmieniło w tej służbie....

Pozdrawiam
 
Chyba nadchodzi już czas by pokazać naszej władzy kierowniczej i związkowcom co myślimy o tym wartościowaniu które z funkcjonariuszy robi ograniczonych debili, którzy zdawali ZKC i zaliczali inne szkolenia by doskonalić swoją wiedzę a teraz w myśl SSC zostać jakimś tam mł.specjalistą lub specjalistą z ograniczoną wiedzą. Najwyższy czas by skończyć z tym idiotyzmem i pokazać władzy kto tu pracuje a kto "ciągnie robotę":)
To przecież przyszli specjaliści najwięcej się poświęcają dla dobra tej służby.
Większość byłych cywili ma stanowiska eksperckie i ograniczoną wiedzę i nigdy nie będzie pracować na odprawach czy granicy:)Dlatego funkcjonariusze z nimi pracujący muszą mieć niższe stanowiska i pensje a także muszą ograniczyć do minimum swoją wiedzę....
Nigdy nie będzie sprawiedliwości w tej służbie bo byli cywile będą zarabiać na tym samym stanowisku co funkcjonariusz od 500 zł więcej....
Struktura naszej służby po wartościowaniu będzie wyglądała tak----będzie dyrekcja , naczelnicy, kierownicy,przydupasy i armia specjalistów którzy będą na nich pracować i tworzyć wyniki i statystyki.Najwyższy czas z tym skończyć.
Nadszedł czas by poważnie się zastanowić nad protestem bo to pewnie już ostatnia nasza szansa by coś się zmieniło w tej służbie....

Pozdrawiam

Teraz mój Drogi to możemy sobie palcem w d..ie pogrzebać.
Trzeba było działać, gdy był protest kilkanaście miesięcy temu. Gdybyśmy byli solidarni, konsekwentni to były by efekty, ale niestety jedni patrzyli na drugich i czekali aż inni będą nadstawiać karku.

Co nie którym przyda się taki zimny kubeł wody na łeb.
 
Dopóki nie ma pieniędzy na kontach wszystko jest możliwe , tylko trzeba szybko działać,
nie oglądajmy się na związki w styczniu 2008 też nie związki zaczęły!!!
 
Teraz mój Drogi to możemy sobie palcem w d..ie pogrzebać.
Trzeba było działać, gdy był protest kilkanaście miesięcy temu. Gdybyśmy byli solidarni, konsekwentni to były by efekty, ale niestety jedni patrzyli na drugich i czekali aż inni będą nadstawiać karku.

Co nie którym przyda się taki zimny kubeł wody na łeb.

Sorry ale nie lubię tej formy uciech cielesnych:))))
Tak poważnie to chyba najwyższa pora i najbardziej odpowiednia sytuacja na protest.2 lata temu w styczniu się udało choć nie do końca ale moze teraz też się uda.Trzeba być dobrej myśli.Nie możemy dopuścić do takich absurdów jak wyższe stanowiska dla ludzi bez Zasadniczych Kursów Celnych i dla ludzi z bardzo niskim stażem pracy.Ktoś po 15-20 latach pracy na różnych stanowiskach w tej firmie ma być specjalistą jak ktoś po 2-3 latach.To jest chore i prowadzi do patologi.Tylko dlatego że ktoś z wieloletnim stażem trafił do komórki z niską punktacją a jakiś pociotek lub człek ze znajomościami trafił do komórki merytorycznej.Ludzi z doświadczeniem się w tej firmie nęka i gnoi bo są zagrożeniem dla władzy.Młodych zawsze można ukierunkować pod siebie.
Najlepsza jest jeszcze niewiedza wielu funkcjonariuszy w tej sprawie.Ciekawe kiedy się obudzą????
 
No schweps działaj, pokazuj co myślisz. Już nie mogę się doczekać, żeby to zobaczyć. Obudź się człowieku, a później próbuj budzić innych.
 
No schweps działaj, pokazuj co myślisz. Już nie mogę się doczekać, żeby to zobaczyć. Obudź się człowieku, a później próbuj budzić innych.

Lepiej nietoperku siedzieć na dupie i nic nie mówić albo gadać takie głupoty jak naczelnik na wichrowej.On przecież nie rozumie dlaczego ludzie tam są niezadowoleni....Przecież wartościowanie dla nich nie jest złe a najgorzej na wartościowaniu wychodzi kadra kierownicza:) Czy to nie jest piękne????Kadra kierownicza jest poszkodowana bo za mało zer im dopiszą do wypłaty???Ciekawe co zwykli przyszli specjaliści mają powiedzieć??To przecież oni nie dostaną żadnej podwyżki pewnie do emerytury bo zarabiają na dzień dzisiejszy zbyt wiele w/g tej kadry.Może niech ta kadra kierownicza weźmie w łapki datowniki i niech pokaże jak się klepie na odprawach, kontroluje na drogach, pracuje na stałych komórkach.Przecież oni nie mają zielonego pojęcia o tej pracy a przecież to oni "ciągną robotę".
Powinien być protest i powinien doprowadzić do zmiany na stołkach by ci pazerni niezastąpieni zarządcy nie wyciągali już swoich łapek po naszą kasę...
 
Czy prawdą jest , że funkcjonariusze z dozoru (dawni cywile ze Szczególnego Nadzoru Podatkowego) mają otrzymać stanowiska ekspertów???????????????????????
Jeżeli to prawda to jest to conajmniej dziwne
Jakie wpływy muszą mieć dawne służby, że Kapica zmienił zdanie??
Dlaczego eksperci celni (funkcjonariusze od lat) mają spaść na specjalistów? a inni mają awansować .
Może sie mylę i jest to tlko plotka.
Jeżeli ktoś wie to proszę o odpowiedź
 
Ja również zgadzam się z Tobą w 100% Schweps. Zwłaszcza z ostatnim zdaniem.... Niesprawiedliwość jest wielka.
 
FREDI: jesteś niepoprawnym optymistą. Pomyśl komu naczelnik łatwiej sprzeda bajkę: temu który myśli czy temu który buja w różowych okularach. Uwierz mi że nasza szanowana kadra kierownicza w swym bufoniarstwie ukręciła na siebie bata. Przez lata podstawowym wymogiem wstąpienia w nasze zaszczytne szeregi było posiadanie wyższego wykształcenia. I zupełnie niepojentym jest dla mnie po co ....?! Przecież wykształcony człowiek, świadomy swoich praw, umiejący czytać ze zrozumieniem nie da sobą tak łatwo kręcić i wciskać sobie kitów. I przy okazji dyskryminujących reform w obliczu naszego niezadowolenia ta nasza szanowna kadra kierownicza z naczelnikiem na czele robi zdziwione oczy jak srającego kota (nie obrażając kota). Znasz powiedzenie o chorągiewce - ustawia się tak jak wiatr wieje. A twojemu naczelnikowi i mojemu wiatr przyniesie kasę za wartościowanie, za oszczędności jaki poczyni na naszych C. Nie licz na to że naczelnik stanie ramię w ramię z nami - on juz nie jest nasz, on jest ich. I marzeniem naczelnik jest byśmy wszyscy byli głupi, bo wtedy wszystko byłoby cacy, a jaka władza i samowola ..... uuuuu ....
 
Nie wiem czy u was to platka ale w IC Przemyśl to fakt wszyscy byli cywilni pracownicy dozoru to eksperci (od mł do st.) niezaleznie od miejsca pełnienia służby. A celnicy tylko specjalize.
 
FREDI: przytoczony opis pasuje do Mira, ale on jest ze ściany wschodniej! heheheh- wypisz wymaluj!! - no cóż oni też są mianowani według pewnego klucza, wygodnego dla kasty najwyższej.
 
Będę mało popularny. Jak się nie podoba C2 czy B2 to droga wolna. Na nasze miejsca jest wielu piszących bez błędów.
Hogh.:cool:
A wartościowanie to matematyka 2+2=4 a nie jak wielu by chciało 5 albo 44.
Z pustego i Salomon nie naleje!!
 
A cóż to za wielki ortograf i jaki wspaniały matematyk. Sam się zwolnij. Z jakiego pustego nie naleje ? Kto rano wstaje ten leje jak z cebra. Przecież jest zielona wyspa, jest wzrost i jest super.
 
Jeśli jest zielona wyspa to cieszmy się z tego co daje dzień i kto rano wstaje ten biegnie po bułki.
A ja dostałem propozycję i jestem zadowolony, że mogę dalej pracować a raczej służyć i czekam na spłatę!!:cool:
 
Będę mało popularny. Jak się nie podoba C2 czy B2 to droga wolna. Na nasze miejsca jest wielu piszących bez błędów.
Hogh.:cool:
A wartościowanie to matematyka 2+2=4 a nie jak wielu by chciało 5 albo 44.
Z pustego i Salomon nie naleje!!

Panie bezbłędny, a co to znaczy Hogh?
 
Czy prawdą jest , że funkcjonariusze z dozoru (dawni cywile ze Szczególnego Nadzoru Podatkowego) mają otrzymać stanowiska ekspertów???????????????????????
Jeżeli to prawda to jest to conajmniej dziwne
Jakie wpływy muszą mieć dawne służby, że Kapica zmienił zdanie??
Dlaczego eksperci celni (funkcjonariusze od lat) mają spaść na specjalistów? a inni mają awansować .
Może sie mylę i jest to tlko plotka.
Jeżeli ktoś wie to proszę o odpowiedź

Z małymi wyjątkami wiekszość cywili dostała stanowiska od ml.eksperta wzwyż.Kilkanaście osób dostało stanowisko starszego specjalisty.Teraz jeszcze raz ich zwartościowano i jest więcej stanowisk specjalistycznych ale tylko dlatego że mają pracę w stałych komórkach.Tam nie przewidziano stanowisk eksperckich więc dostaną lekko zdegradowani a kasę będą mieli ekspercką:) Były cywil w stałej komórce ma podstawy ok.3500 zł a funkcjonariusz na tym samym stanowisku ok 2700 zł.Te same stanowiska a jak odmienne wynagrodzenia. Oczywiście funkcjonariusze nie otrzymają podwyżki:(
 
Back
Do góry