• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

w sprawie dodatkowej pracy

P

Podatnik

Gość
Przygladam sie z zaciekawieniem wpisom na forum, szczegolnie dotyczacym Waszej pracy i wynagrodzeniom. Pojawiaja sie juz oferty pracy( nawet interesujace) od potencjalnych pracodawcow.Zastanawia mnie jeden fakt, dlaczego w Waszym zawodzie potrzeba zezwolenia Dyrektora na wykonywanie przez f.c. dodatkowej pracy ( poza clem oczywiscie)? Jesli chodzi o konflikt interesow zgadza sie..ale jesli ktos chce pracowac na zlecenie np. rozwozac poczte w DHL-u ( dorabiajac do niezbyt wysokich poborow), to dlaczego jemu to utrudniac. Chce i moze to niech pracuje. Lepiej legalnie zarobic pare groszy niz bac sie,ze jak sie wyda to postepowanie dyscyplinarne pewne.
Jak to faktycznie wyglada trudno okreslic ale pewnie nie jeden z Was gdzies dorabia.
 
w sprawie dodatkowej pracy..

Też tego nie rozumiemy...Uzasadnienie jest mgliste... coś o wydajności, zmęczeniu dodatkową pracą,konflikcie interesów,itp. pierdoły.
 
Tego nikt nie rozumie, ale jeżeli podejmiesz dodatkową pracę i ktoś "usłużny" o tym powiadomi, to masz 100% postepowanie dyscyplinarne ze wszystkimi jego konsekwencjami prawno-finansowymi
( te drugie są bardziej dolegliwe, bo ciągną się długo , a przy naszych zarobkach to... szkoda gadać). zgoda na dodatkową prace zależy tylko i wyłącznie od "widzi mi się" dyrektora i nie ma od niej odwoałania, żadne argumenty nie "trafiają" do szefostwa.
 
nwjgłośniejszy "argument" to konflikt interesów... pytam się: CZYICH?? napewno nie Państwa i naszych! jak chce mieć szambiarke i wywozić odpady, to co to ma wspólnego z cłem/akcyzą? przykład wzięty od jednego z moich kolegów, ale jakże trafny i obrazotwórczy? :twisted:
 
A kto iwe jak jest z niehonorowym oddawaniem krwi ? Albo gdybym zwrócił się do Dyrektora o zezwolenie na niehonorowe oddawanie ... nasienia :lol:
Co by mi odpisano w odmowie ? "Konflikt interesów" :lol: :lol: :lol:
 
Back
Do góry