• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

W Lublinie powtórka z rozrywki?

czwschód

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
21 Maj 2020
Posty
644
Punkty reakcji
754

A to, że iPhony nie wyjeżdżały prokuratur na pewno wie od skruszonych Białoruskich przemytników lub dzięki "pomocy prawnej" białoruskiej prokuratury...."u nas nikakich ajfoniw nie bulo"...
Znowu napsuja ludziom zdrowia, tym razem przez taxy...
 
Pewnie że nikt z Białorusi się nie przyzna że przemycił z Polski komórkę. To normalne. Wiele razy widziałem głęboko schowane w busach z jabłkami głęboko schowane przed Celnikami białoruskim telewizory wyważone z Polski. Za każdym razem dokładnie i wnikliwie sprawdzałem czy one tam są i zawsze były. I inny niezwykle ważny problem - tax Free OBOWIĄZKOWO należy potwierdzać za granicą tzn. po białoruskiej czy ukraińskiej stronie granicy. Jaki problem oddać komuś w Terespolu telefon po potwierdzeniu tax free aby ten telefon wrócił do sprzedawcy w Polsce. Czy prokuratura tego nie wie ? Z tego co wiem Niemcy zawsze ale to ZAWSZE potwierdzali Mehrwerstuer po polskie kontroli celnej. A my jak zwykle od dupy strony. Czy to się nigdy nie zmieni ?
 
Czy prokuratura tego nie wie ?
Może i wie, podobnie jak wie, iż za nic nie można wierzyć w brednie przesyłane w tzw. "pomocy prawnej" z takich krajów jak Białoruś czy Ukraina. Ale za to jak łatwo zrobić "wielką sprawę" na praktycznie bezbronnych celnikach. Zaraz jakaś grupa przestępcza czy coś takiego...Awans murowany!
 
Powtórka z roku 2006 ? Powtórzę - zwrot VAT po kontroli celników z BY bądź UA. Po ich stronie granicy MUSI stać kontener z polskimi Celnikami i każdy samochód musi stać przed tym kontenerem już PO KONTROLI Celników z BY bądź UA. A my potwierdzamy Tax Free towaru który jest jeszcze w Polsce. I tak np Wołodia spotka się w toalecie na przejściu w Terespolu i mu ten telefon odda.Janusz wychodzi z toalety i z tymże telefonem wraca do Białej. Inną sprawą jest że Wołodia nie przyzna się że przemycił telefon bo go tam zaj..... I trudno mu się dziwić. Czy Pan Prokurator ma o tym jakieś pojęcie ? Chciałbym się mylić . Niestety lata 2006 -2007 i ówczesne działania prokuratury zdają się temu przeczyć. Oby to się nie powtórzyło. Prokuratura wówczas szybko informowała media stosowała areszty wydobywczy złamała Celnikom życie... A jak Sądy uniewinniały Celników to Prokuratury i media milczały.... I żadnemu Prokuratorowi za złamanie życia Celnikowi włos z głowy nie spadł. A powinien.
 
Ostatnia edycja:
Może i wie, podobnie jak wie, iż za nic nie można wierzyć w brednie przesyłane w tzw. "pomocy prawnej" z takich krajów jak Białoruś czy Ukraina. Ale za to jak łatwo zrobić "wielką sprawę" na praktycznie bezbronnych celnikach. Zaraz jakaś grupa przestępcza czy coś takiego...Awans murowany!
To ...... Nie chcę obrażać prokuratora prowadzącego tą sprawę.
 
Ku przestrodze dla młodych, ktorzy rozważają czy aplikować do LUCS. Wysyłają cię na GRK, robisz swoje i wracasz, a po jakimś czasie okazuje się, ze jesteś łapownikiem. Z autopsji
 
Ostatnia edycja:
Przypominam tylko iż praźródłem protestu na granicy wschodniej na samym początku 2008 roku który to protest rozpoczął się w Dorohusku były właśnie działania NA POKAZ prokuratury i MASOWE POKAZOWE I BEZPODSTAWNE ARESZTOWANIA CZĘSTO WYDOBYWCZE WRĘCZ CAŁYCH ZMIAN CELNIKÓW !!!! Na pokaz to było robione.
 
Ku przestrodze dla młodych, ktorzy rozważają czy aplikować do LUCS. Wysyłają cię na GRK, robisz swoje i wracasz, a po jakimś czasie okazuje się, ze jesteś łapownikiem. Z autopsji
A przesłuchuje cię bardzo ważna pani Czesia, Isia, Krysia czy Irminka z BIW (świeżo w mundurze - 20 lat w skarbówce), ktorej kretyńskie pytania świadczą o tym, że nigdy nawet nie była na granicy.
 
Ostatnia edycja:
A przesłuchuje cię bardzo ważna pani Czesia, Isia, Krysia czy Irminka z BIW (świeżo w mundurze - 20 lat w skarbówce), ktorej kretyńskie pytania świadczą o tym, że nigdy nawet nie była na granicy.
Jak to nie była na granicy ? Jest bardzo ważna więc ma rozległą wiedzę bo jakżeby inaczej.
 
Ostatnia edycja:
Chociaż raz mnie jeden polaczek posądził pisząc swoje brednie do NUC-a. Monitoring potwierdził że pacjent kłamał. A ja dodatkowo przeczołgałem go przed sądem i zapłacił mi odszkodowanie. Ale broniłem się sam. Jak rozumiem taka inspekcja wewnętrzna moim zdaniem jest potrzebna gdyż w założeniu ma też nas bronić przed pomówieniami ale.... No właśnie ale. To muszą być osoby które mają mieć pojęcie o Służbie.
 
Ostatnia edycja:
Chociaż raz mnie jeden polaczek posądził pisząc swoje brednie do NUC-a. Monitoring potwierdził że pacjent kłamał. A ja dodatkowo przeczołgałem go przed sądem i zapłacił mi odszkodowanie. Ale broniłem się sam. Jak rozumiem taka inspekcja wewnętrzna moim zdaniem jest potrzebna gdyż w założeniu ma też nas bronić przed pomówieniami ale.... No właśnie ale. To muszą być osoby które mają mieć pojęcie o Służbie.
W obecnym kształcie to ta instytucja (do spólki z przełożonym - on wie o kogo chodzi) nie tylko mnie nie wybroniła (chociaż mogła) ale stała się źródłem pomówień. W dodatku, ta narracja bardzo im (jemu) pasowała bo decyzje personalne mógł tłumaczyć brakiem zaufania do mnie
 
Ostatnia edycja:
przecież kontrole towarów z TAX free są losowe a koledzy musieli na każdym dokumencie potwierdzać że zostały wywiezione!. PARANOJA
 
Back
Do góry