• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

UPRAWNIENIA AGENTA CELNEGO

Od 2009 roku, wraz z wejściem w życie nowego Kodeksu celnego, ta instytucja umiera.
Poza tym, teraz każda osoba może działać jako przedstawiciel pośredni jak chce i gdzie chce, a w stosunku do towaru niemającego handlowego charakteru, nawet jako przedstawiciel bezpośredni.
 
digital41 napisał:
a jak towar jest handlowy?

jeżeli towar ma charakter handlowy (definicja w RWKC) to przedstawicielem bezpośrednim zgłaszającego może być tylko agent celny lub pracownik zgłaszającego, może jeszcze radca prawny lub adwokat, ale dokładnie nie pamiętam
 
co to znaczy, żę od 2009 ma nie być egazminów na agenta celnego czy w ogóle likwiduje się taką instytucję?? można cocik bliżej na ten temat? :shock:
 
agent celny

To juz dawno powinno byc zniesione.Szanowne Komisje z M.F juz zarobily na egzaminach odpowiednie pieniadze, wiec w nowej rzeczywistosci( Prawo UE), takie kuriozum nie ma racji bytu.
 
No dobra, ale jak to jest w przepisach, ustawach itp. odnośnie instytucji agenta.agencji celnej?? Ja właśnie zapisałem się na kurs, ale gdzieś mnie w ucho wpadło info, że niby własnie od 2009 ma nie być, tyllko czego: egzaminów / agentów/ agencji ??? COś wiesz moze dokłądniej? :idea:
 
Back
Do góry