• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ULGA DLA SENIORA zwolnienie od podatku dochodowego

anastazja

Aktywny użytkownik
Dołączył
12 Czerwiec 2016
Posty
457
Punkty reakcji
136
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, bo nie wiem czy w naszej służbie są jeszcze funkcjonariuszki 60+ i funkcjonariusze 65+, w innych służbach obawiam się,że takich dinozaurów nie ma, dlatego też nie ma szumu medialnego w tym temacie.
Okazuje się że Polski Ład, na mocy art. 21 ust. 1 pkt 154 ustawy o podatku dochodowym wprowadził zwolnienie z podatku dochodowego dla osób w wieku emerytalnym kobiet 60+ i mężczyzn w wieku 65+ czynnych zawodowo, którzy nie pobierają emerytury, renty itd ( do wysokości przychodu 85.528,00), ale zwolnienie to nie dotyczy funkcjonariuszy ( służb mundurowych) ponieważ warunkiem zwolnienia jest opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne.
.
Wolne od podatku dochodowego są przychody:
przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy, z umów zlecenia, o których mowa w art. 13 pkt 8, oraz z pozarolniczej działalności gospodarczej, do których mają zastosowanie zasady opodatkowania określone w art. 27, art. 30c albo art. 30ca albo ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym w zakresie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, otrzymane przez podatnika po ukończeniu 60. roku życia w przypadku kobiety i 65. roku życia w przypadku mężczyzny, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 528 zł pod warunkiem, że podatnik podlega z tytułu uzyskania tych przychodów ubezpieczeniom społecznym w rozumieniu ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych oraz podatnik, mimo nabycia uprawnienia, nie otrzymuje.
 
55528x 0,17=9439:12=786 zl

Jakim emerytom się opłaca, żeby zawiesić emeryturę i zyskać 786 zl miesiecznie na podarku? (Podatku)

Tylko majacym mniej niz 864 zl em/renty brutto miesięcznie.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
55528x 0,17=9439:12=786 zl

Jakim emerytom się opłaca, żeby zawiesić emeryturę i zyskać 786 zl miesiecznie na podarku? (Podatku)

Tylko majacym mniej niz 864 zl em/renty brutto miesięcznie.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
TA ULGA w formie zwolnienia NIE DOTYCZY EMERYTÓW lecz pracujących., którzy nie pobierają emerytury, renty itd.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry