• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

szybki awans

cyrk na kółkach z tymi awansami :eek:

'Swoich podwładnych oceniam po efektach ich pracy, sposobie rozwiązywania problemów, podejmowaniu działań przekraczających ich standardowe obowiązki.'

szkoda ze to tylko słowa i nic więcej.
 
Z mojego punktu widzenia, a wiedzę w tym temacie mam "troszeczkę" większą, mogę tylko powiedzieć (jakoś dopiero teraz widzę ku temu szczególną sposobność) iż czasami zastanawiałem się czy lepiej o prawa funkcjonariuszy dbają ZZ czy DIC ( na szczeblu lokalnym), zawsze (wiem, że nie wszystkich to satysfakcjonowało) starałem się postępować zgodnie ze swoim sumieniem, co było czasami sprzeczne ze stanowiskiem pozostałych ZZ.

Nie zazdroszczę nikomu awansów, chciałbym tylko, aby funkcjonariusze na pierwszej linii ognia (i nie tylko oczywiście) nie czuli się pomijani w tej kwestii oraz aby środków na te cele w przyszłych latach było tyle ile w ubiegłym i obecnym roku.
 
Ostatnia edycja:
Teraz ma byc wiele awansów tylko czemu one maja służyć.
Ponoć już są podzielone i przyznane w wielkiej tajemnicy.
Przecież to tylko awans na stopniu i to w tym samym korpusie wiec żadnego szału nie ma i nie ma czym się podniecać.Może komuś dyro chce zamknąć usta.Tylko nikt nie mówi że one nie maja żadnego wpływu na późniejsze wartościowanie i kasę jaką dostaniemy po nim.....Robią z nami co chcą.
 
schweps

Teraz ma byc wiele awansów tylko czemu one maja służyć.
Ponoć już są podzielone i przyznane w wielkiej tajemnicy.
Przecież to tylko awans na stopniu i to w tym samym korpusie wiec żadnego szału nie ma i nie ma czym się podniecać.Może komuś dyro chce zamknąć usta.Tylko nikt nie mówi że one nie maja żadnego wpływu na późniejsze wartościowanie i kasę jaką dostaniemy po nim.....Robią z nami co chcą.
a pieniążki na dziś za tym jakies idą? jesteś pewien , ze nie ma wpływu na wartościowanie :confused:
 
Awanse w stopniach będą i bardzo dobrze, bo żeby awansować w miarę w rozsądnych terminach, to w styczniu powinno być awansowanych 20-30% załogi i we wrześniu tyle samo, i tak co roku. Gdyby tak było od 2000r, tzn. gdyby była na to kasa, to nie byłoby wieloletnich zaniedbań w awansach.

Na 2010 i 2011 mamy zagwarantowane środki na ten cel, oby w przyszłości też tak było- ja nie widzę innej możliwości:D
 
Awanse w stopniach będą i bardzo dobrze, bo żeby awansować w miarę w rozsądnych terminach, to w styczniu powinno być awansowanych 20-30% załogi i we wrześniu tyle samo, i tak co roku. Gdyby tak było od 2000r, tzn. gdyby była na to kasa, to nie byłoby wieloletnich zaniedbań w awansach.

Na 2010 i 2011 mamy zagwarantowane środki na ten cel, oby w przyszłości też tak było- ja nie widzę innej możliwości:D


Jabol nie uderzyłeś się w głowę???O jakich awansach Ty piszesz???Przecież to jest tylko żart.Dla Ciebie to coś bo jesteś w korpusie aspirantów a jeśli ktoś jest w korpusie podoficerów i został przez nową ustawę zdegradowany i ma teraz st.rewidenta celnego to ile dostanie po awansie na mł,rachmistrza???O ile dobrze czytałem to jakieś 35 zł.Wcześniej jako Mł dyspozytor celny dostawał dodatek za stopień 350 zł a teraz jako st,rewident aż 240 zł.Czy to jest normalne.Pomyśl Jabol ile trzeba awansować by wrócić do tych 350 zł za stopień.Taką kaskę za stopień wg tabelek do wartościowania ma dostać mł. aspirant.
Tylko nikt nie pisze jakie będziemy mieli podstawy po wartościowaniu.Tabelki są przekłamane i to Ty powinieneś wiedzieć.Nagle wielu dowiedziało się że są widełki przeliczników w grupach.To dopiero są jaja.Ta sama grupa a inna kasa.W tabelkach nie ma o tym mowy.Jabol powinieneś ludzi o tym uświadamiać z panem Siwym bo obudzą się z łapka w nocniku i z mniejszą kasą.
Są pewnie tacy którzy za ten awans oddaliby wiele ale ja mam ten awans i uścisk dłoni Dyra głęboko tam.To są ochłapy z pańskiego stołu a ja jeszcze żebrać nie muszę.
Życzę wytrwałości:)))))
 
Schweps, ustawa i rozporządzenia wykonawcze to nie wiedza tajemna, wszystko dostępne jest na stronach corintii i MF (dla tych, którzy nie maja dostępu do intranetu).

Jeżeli ktoś miał mł. dysp (350 zł) i dostał st. rewid. (296 zł, a nie 240 jak piszesz-spójrz na swój kwitek), to różnica (54 zł) powiększyła uposażenie zasadnicze, czyli NIC nie straciłeś!!! Więc o co chodzi? O stopień czy o kasę? Bo saldo wychodzi na zero!

Ja nie krytykuje awansów w stopniach, a ciesze się, że jest dużo dużo lepiej niż przed 2008r w tych kwestiach.

a wartościowanie to inna bajka... sam się z tym tokiem myślenia nie zgadzam, ale napisałem już kiedyś, że wreszcie chciałbym, aby cała ta sytuacja została wyjaśniona, każdy będzie wiedział na czym stoi i albo się na to godzi albo nie.

Myślałem, że kasta ekspercka wg nowych uregulowań będzie elitą, niestety się pomyliłem-nie pierwszy raz (nadzieja mnie kiedyś zabije), jak mi to powiedział kilkanaście lat temu pewien funkcjusz "pan nie jest tu od myślenia, a od wykonywania poleceń"

Dla mnie i wielu moich kolegów, czym szybsze wartościowanie, tym lepiej, więcej ludzi odejdzie z grup mobilnych -zwartościowanych na C3 i C2 ew. na C1 (oczywiście w tej formie wartościowania forsowanej obecnie)
PO CO, skoro za biureczkiem ciepełko, uregulowany system pracy i kasa większa (to chyba to szkodliwe-wytłumaczone jako indywidualny, niestandardowy, pozaproceduralny tok myślenia-bo przecież kks, kp, analizy, orzecznictwa itp nie opierają się na żadnych procedurach - wg wartościujących oczywiście, co dla mnie jest nie jest poważne) itp.

Pozdrawiam Komisję wartościującą, która w większości nie miała styczności z pierwszą linia ognia ( w "większości" napisałem kurtuazyjnie)

PS NA 1000 funkcjonariuszy powinno być nie więcej niz 50 ekspertów, a nie tak jak obecnie, bo samo słowo "expert" jest nie na miejscu:) gdy expertów jest tyle samo, co specjalistów.
 
Ostatnia edycja:
Pozdrawiam Komisję wartościującą, która w większości nie miała styczności z pierwszą linia ognia ( w "większości" napisałem kurtuazyjnie)

PS NA 1000 funkcjonariuszy powinno być nie więcej niz 50 ekspertów, a nie tak jak obecnie, bo samo słowo "expert" jest nie na miejscu:) gdy expertów jest tyle samo, co specjalistów.[/QUOTE]


Jabol bardziej mi chodziło o tą tabelkę z którą macie jako związkowcy spotkać się w Warszawie w sprawie późniejszego wartościowania.To jest totalna szopka by teraz dawać a za rok zabierać.Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie i będzie dobrze choć nic nie wiadomo.
Masz absolutną racje co do Komisji Wartościującej, że nie miała styczności z pierwszą linią ale jakie podjęła decyzje to wszyscy normalni wiedzą.Większość z tej pierwszej linii trafi do kategorii C a tam są czynności powtarzalne niewymagające myślenia podczas podejmowania decyzji.W razie problemów to można zapytać przełożonego który "wie lepiej i więcej".
Sam wiesz też, że większość z nas trafi do C i taka świetlana przyszłość nas czeka.Teraz awanse na otarcie łez by później zabrać.
Wielu z nas powinno się zastanowić co dalej bo po wartościowaniu to już nie będzie tak łatwo i kolorowo.Zwłaszcza, ze nie będziemy mieli tych grup co mamy teraz a co za tym idzie inne będą też przeliczniki kwoty bazowej a wg tych propozycji w tych tabelkach będzie dużo gorzej.
Ekspert ten mądrzejszy będzie mówił specjaliście co ten ma robić:)

Wesoła przyszłość nas czeka
To poniżej jak się domyślasz są propozycje kasy za stopień po wartościowaniu bo sam to przesyłałeś w świat.Tu już nie ma z czego się cieszyć

generał 0,68 / 1837 / 1 249 zł
nadinspektor 0,64 / 1837 / 1 176 zł
Inspektor 0,599 / 1837 / 1 100 zł
młodszy inspektor 0,558 / 1837 / 1 025 zł
Podinspektor 0,517 / 1837 / 950 zł
nadkomisarz 0,476 / 1837 / 874 zł
komisarz 0,435 / 1837 / 799 zł
podkomisarz 0,395 / 1837 / 726 zł
starszy aspirant 0,313 / 1837 / 575 zł
aspirant 0,286 / 1837 / 525 zł
młodszy aspirant 0,259 / 1837 / 476 zł
starszy rachmistrz 0,188 / 1837 / 345 zł
rachmistrz 0,169 / 1837 / 310 zł
młodszy rachmistrz 0,15 / 1837 / 276 zł
starszy rewident 0,131 / 1837 / 241 zł
rewident 0,112 / 1837 / 206 zł
młodszy rewident 0,093 / 1837 / 171 zł
starszy aplikant 0,04 / 1837 / 73 zł
aplikant 0,03 / 1837 / 55 zł
 
w jednym z arkuszy excela były nieaktualne dane - dot, stopni, przepraszam.

Najlepszym źródłem zawsze są projekty zamieszczanie na corintii i stronie MF-u.
 
w jednym z arkuszy excela były nieaktualne dane - dot, stopni, przepraszam.

Najlepszym źródłem zawsze są projekty zamieszczanie na corintii i stronie MF-u.

Myślałem, że działacze ZZ mają najbardziej aktualne dane a jednak się czasem mylą...
Poproszę o aktualne linki do tych tabelek.
 
Ostatnia edycja:
Kalka

Szybki awans, śledzę i czytam. Naszego etatowego związkowca, który słynie z zapobiegliwości i kalka czka mi się do tej pory, boli Winicjusz a zapomniał o Naszym Kapelanie ten wysłannik to zrobił karierę. W momencie jak zakłada mundur zastanawiam się czy nie zostanie Dyrektorem.
Pamietam czas politycznych ale oni mieli mniej niż dowództwo ale w dzisiejszych czasach to już awans jak z Kałacha.:D
I tyle.
 
Back
Do góry