• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

szkolenia w Muszynie

T

tato

Gość
Czy na szkolenia w Muszynie potrzebne sa mundury. Nie chodzi o kurs przygotowawczy. A moze ktos wybiera sie na szkolenie od 25 lutego?
 
WITAM!
KTO Z KOLEZENSTWA WYBIERA SIE NA SZKOLENIE Z ANALIZY RYZYKA DO MUSZYNY W PRZYSZLYM TYGODNIU? POKAŻMY ILU NAS JEST
 
Na pewno do Muszyny warto zabrać wygodne kapcie. Piszę to bez żadnych złośliwości. Pokoje, jadalnia, sala konferencyjna i sale wykładowe są w jednym budynku.
Natomiast, skoro już ujawnił się ktoś z WAR, to ja bardzo proszę o podanie jakiegokolwiek przykładu pożytecznego działania Analizy Ryzyka. Dla nas, z komórek merytorycznych, niezmiernie frapujące jest samo istnienie Analizy Ryzyka. Czasami docierają do nas Wasze bardzo mądre opracowania. I wtedy rośnie nasz podziw dla sztuki przelewania z pustego w próżne. Wydawać by się mogło, że wystarczy przeczytać projekt rozporządzenia czy wręcz ustawy, aby znaleźć potencjalne luki i miejsca do nadużyć, ale Wy potraficie ubrać to w takie śliczne zestawienia i wykresy... No po prostu biurokratyczna poezja...
Będąc na samym dnie drabiny społecznej w naszej Służbie, nie mam wzgądu na całość, więc moje odczucia są bardzo subiektywne. Dlatego usilnie proszę o jakieś uzasadnienie funkcjonowania Analizy.
Czy to prawda, że istnieją u Was etaty dla funkcjonariuszy zajmujących się "białym wywiadem"?
 
matti napisał:
Na pewno do Muszyny warto zabrać wygodne kapcie. Piszę to bez żadnych złośliwości. Pokoje, jadalnia, sala konferencyjna i sale wykładowe są w jednym budynku.
Natomiast, skoro już ujawnił się ktoś z WAR, to ja bardzo proszę o podanie jakiegokolwiek przykładu pożytecznego działania Analizy Ryzyka. Dla nas, z komórek merytorycznych, niezmiernie frapujące jest samo istnienie Analizy Ryzyka. Czasami docierają do nas Wasze bardzo mądre opracowania. I wtedy rośnie nasz podziw dla sztuki przelewania z pustego w próżne. Wydawać by się mogło, że wystarczy przeczytać projekt rozporządzenia czy wręcz ustawy, aby znaleźć potencjalne luki i miejsca do nadużyć, ale Wy potraficie ubrać to w takie śliczne zestawienia i wykresy... No po prostu biurokratyczna poezja...
Będąc na samym dnie drabiny społecznej w naszej Służbie, nie mam wzgądu na całość, więc moje odczucia są bardzo subiektywne. Dlatego usilnie proszę o jakieś uzasadnienie funkcjonowania Analizy.
Czy to prawda, że istnieją u Was etaty dla funkcjonariuszy zajmujących się "białym wywiadem"?

... a tu mnie zaskoczyłeś kolego. W obecnych czasach bez analizy ryzyka (kredytowego) to nawet nie dostaniesz w banku pożyczki. Współczesne cło , idąc w kierunku usprawnienia kontaktów z petentem, wymuszone jest stosować mechanizmy określające zagrożenie występujące w danym procesie. I tak podmiot który odprawia cały czas ten sam towar, do tego samego kraju nie może być "nękany" każdorazowymi kontrolami.
Rolą komórek WZR jest "ogarnięcie" wszystkich tych obszarów oraz na podstawie doświadczeń z innych jednostek wytworzenie takich mechanizmów by podobne "wpadki" nie zdarzały się wszędzie.
Posiadamy już w cle takie mechanizmy, mało tego powstają nowe pomysły na stosowanie AR w praktyce.
Godnym zainteresowania jest temat: "AEO" (nie mylić z Vistowym AERO ) :)
 
AR - he :D ...czasami trzeba przyznać macie sens istnienia - wyobraźcie sobie 7 godzin wytężonej pracy, pot na czole, zmęczenie, w brzuchu burczy - jest jest jest wreszcie utęsknione, biegnę na spotkanie, potykam sie ale wstaje i nadal biegnę - wreszcie je mam :D biorę w ręce opracowanie z AR i czytam i odrazu zaczynam sie śmiać, kabaret moralnego niepokoju, kabaret ani mrumru to przy was leszcze - potraficie rozbawic tymi glupotami co tam wypisujecie, oj potraficie - tylko smutne jest to, że wam za to aż tyle placą. Pozdro
 
... no dobrze, podejdźmy do tematu inaczej. Czy ktoś z forumowiczów ma świadomość czy i w jakich systemach działa analiza ryzyka. Jakie informacje podaje Wam - funkcjonariuszom-proletariuszom ciężko pracującym przy odprawie, w pocie i znoju stemplujących te papiery ?
Czy i co podpowiada AR ?
 
... i co ?! Tydzień mija i nic. Nikt nic nie wie o wielkiej rewolucji informatycznej ?!
Łatwo jest krytykować posiadając minimalną wiedzę ?
 
tato napisał:
Czy na szkolenia w Muszynie potrzebne sa mundury. Nie chodzi o kurs przygotowawczy. A moze ktos wybiera sie na szkolenie od 25 lutego?

eeeeee tak zapytam a skąd masz ten mundur?
ja po 2 latach nie mam jeszcze
:D
 
Back
Do góry