• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

System pracy

Matti

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Luty 2020
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam. Chciałbym wstąpić do kas. Znalazłem na tym forum wiele cennych informacji które okażą się pomocne ( zasady przyjęcia testy itd.) , ale na jeden temat nie znalazłem odpowiedzi: mianowicie jaki system pracy jest stosowany na granicach? Na czym polega bo t tego co znalazłem w necie to tylko tyle że po 12 godzinach pracy ma się 24 wolne potem 12 i 48 wolne. Czy w weekendy tak samo i święta? Czy ma się wolne za te dni? Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Witam. Chciałbym wstąpić do kas. Znalazłem na tym forum wiele cennych informacji które okażą się pomocne ( zasady przyjęcia testy itd.) , ale na jeden temat nie znalazłem odpowiedzi: mianowicie jaki system pracy jest stosowany na granicach? Na czym polega bo t tego co znalazłem w necie to tylko tyle że po 12 godzinach pracy ma się 24 wolne potem 12 i 48 wolne. Czy w weekendy tak samo i święta? Czy ma się wolne za te dni? Z góry dziękuję za odpowiedź
System czterozmianowy tak wygląda ale licz się z dodatkowymi służbami I nagle masz w miesiącu np. Dwie na plus
 
A wolne za pracę w swieta, weekendy? I tydzień pracy więcej wychodzi niż 40 godzin jak policzylem...
 
Do przepracowania masz teoretycznie tyle godzin ile każdy inny człowiek w innej firmie, czyli liczba dni pracujących w miesiącu razy 8 godzin.
Chodząc ciągiem w cztery zmiany czyli dzień, noc - oczywiście godzin będziesz miał więcej. Mogą Ci w grafiku zaplanować służbę albo dwie mniej, żebyś wyrobił przewidziane na miesiąc godziny, ale bardziej prawdopodobne jest to, że będziesz miał jeszcze służbę albo 3 więcej. Za nadgodziny, zależnie od sytuacji kadrowej w komórce, sytuacji finansowej w Izbie i Twoich chęci będziesz mógł odebrać wolne, bądź pieniądze.
 
Widzę, że szczególnie "ruszają" Cię weekendy i święta.

Zapomnij. To jest SŁUŻBA!
 
Czyli nie będę przypisany do danej zmiany a co za tym idzie nie będę miał jednego stałego dowódcy zmiany tylko co chwila inni kompani i inny szef? Czy będę miał stała zmianę a w razie potrzeby tudzież wyrobienia godzin będę jakiś dzień czy noc wyjątkowo z inną ekipa?
 
Czyli nie będę przypisany do danej zmiany a co za tym idzie nie będę miał jednego stałego dowódcy zmiany tylko co chwila inni kompani i inny szef? Czy będę miał stała zmianę a w razie potrzeby tudzież wyrobienia godzin będę jakiś dzień czy noc wyjątkowo z inną ekipa?
Dosłownie może tak być ale to nie będą wyjątki.
 
@Matti do zmiany jest się przypisanym ale nie jest to na stałe, rotacje czy przeniesienia (do innych jednostek) - są normalnością. Dodatkowe służby normalka chociaż różnie w skali kraju to zapewne wygląda - na granicy powszechnie stosowane, telefony z "ofertą nie do odrzucenia" ws wyjścia na dodatek jak ludzi brakuje - dzień, nocka jak wychodzi - dzień po dniu czy noc po nocy. Planować życia prywatnego poza dłuższym urlopem raczej nie ma co ;)
Nie chcę zniechęcać pisze jaka jest rzeczywistość.
 
Czyli nie będę przypisany do danej zmiany a co za tym idzie nie będę miał jednego stałego dowódcy zmiany tylko co chwila inni kompani i inny szef? Czy będę miał stała zmianę a w razie potrzeby tudzież wyrobienia godzin będę jakiś dzień czy noc wyjątkowo z inną ekipa?
Do zmiany będziesz przypisany i będziesz miał jednego kierownika zmiany i dla tej zmiany będziesz miał grafik zmian i ten kierownik będzie sporządzał oceny okresowe, występował o awanse, nagrody (przynajmniej w teorii), uściski dłoni i wizyty w zakładach pracy...😂😂. A jeżeli będzie taka potrzeba i będziesz miał "skoka" do innej zmiany to siłą rzeczy będziesz podlegał służbowo pod kierownika zmiany w której będziesz miał "skoka". Na granicy pracujesz w systemie dwuzmianowym czterobrygadowym (czyli 4 zmiany, 4 kierowników i służba np: poniedziałek 12 godzin 8-20, wtorek 12 godzin 20-8, środa, czwartek wolne, piątek 8-20, sobota 20-8 niedziela, poniedziałek wolne itd, itp.... Co to takiego święta ??? niedziele ??? Pracujesz według grafiku. Nie ma czegoś takiego jak święta, godziny świąteczne - jest tylko dzień, noc i w teorii 2 dni wolnego po tym. A rzeczywistość ... no cóż bywa trochę inna. Alejak to mówi kierownictwo będzie lepiej ...😂😂😂
 
Back
Do góry