• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

świadectwo pracy-po wydaleniu ze służby

  • Thread starter Nie zarejestrowany
  • Rozpoczęty
N

Nie zarejestrowany

Gość
Czy ktoś może napisać jak wygląda świadectwo pracy osoby wydalonej ze służby po 12 miesiącach zawieszenia.Pytam bo zastanawiam sie czy nie zwolnić sie samemu zanim nie zrobi tego Izba i nie spaskudzi mi papierów , ktore bedą mi potrzebne wszukaniu innej pracy.
 
Inna opcja

Ciekawe pytanie ...Widze że wogóle nie bierzesz do uwage
swojej własnej obrony w postepwoaniu dyscyplinarnym
jakie DIC przeciw Tobie ropocznie ( to ostatnio modne)
przed ewentulnym zwolnieniem - jest jeszcze cała ścieżka odwoławacza
poczawszy od DIC a na SCC skonczywszy - a to tez
troche potrwa ...Ja bym tak łatwo nie rezygnował
a tylko rozejrzałbym sie za kims kto podjłaby sie obrony
w takim postepowaniu (innego funkocjonariusza lub
prawnika).......
 
Ciekawe pytanie ...Widze że wogóle nie bierzesz do uwage
swojej własnej obrony w postepwoaniu dyscyplinarnym
jakie DIC przeciw Tobie ropocznie ( to ostatnio modne)
przed ewentulnym zwolnieniem - jest jeszcze cała ścieżka odwoławacza
poczawszy od DIC a na SCC skonczywszy - a to tez
troche potrwa ...Ja bym tak łatwo nie rezygnował
a tylko rozejrzałbym sie za kims kto podjłaby sie obrony
w takim postepowaniu (innego funkocjonariusza lub
prawnika).......

Po 12 miesiącach zawieszenia można być zwolnionym (art 105 pkt. 10 ustawy o sc), a nie wydalonym. W świadectwie służby (a nie w świadectwie pracy) właśnie ten przepis zostanie przywołany.
 
autor wątku

O jakiej obronie można mówić skoro moje postępowanie odbywa się na zasadzie-góra kazała więc musisz być ukarany. Postępowanie był dwa razy przedłużane i trwa już 7 miesięcy, bo w zasadzie nie wiadomo za co mnie ukarać. Mam zarzut nierzetelności w wykonywaniu czynności kontroli celnej w 2004 roku co samo w sobie nie stanowi przestępstwa i powinno ulec przedawnieniu po 2 latach. Nie ma to i tak znaczenia bo po 12 miesiącach i tak dyrektor może mnie legalnie zwolnić, chociaż zawieszenie miało trwać do zakończenia postępowania karnego. Ja porostu nie mam siły na kopanie się z koniem ciąganie po WSA co i tak nic nie da. Przez 13 lat byłem traktowany jak szmata i wiem że tylko odejście ze służby może uratować mnie przed dalszą męką. Ponieważ muszę znaleźć nową pracę zależy mi na tym by moje świadectwo służby nie przekreślało mnie w oczach przyszłego pracodawcy.Dlatego ciekawy jestem opini ludzi którzy zostali zwolnieni po 12 miesiącach
 
tylko bez nerwów.......

Stary niepopadaj w paranoje "....kazali ukarać wiec ukarzą..."
- podobno zyjemy w panstwie parwa - wiec spokojnie
(na poczatek walnij kufelek piwa - swiat do razu wyda Ci
sie piękniejszy) - pozatym ludzie którzy będa Twymi
potecjanymi przeciwnikami to "cienkie bolki" bardziej
biegli w operowaniu czajnikami elektrycznymi niz kpk
wiec luzik .....
 
Chłopie już samo to, że jesteś/byłes celnikiem stawia Cie bardzow w złym świetle przy szukaniu nowego pracodawcy. A to, że się poddajesz na starcie, to tylko woda na młyn dla tych na górze. pamietaj, gdy Cię wywalą a Sąd Cię uniewinni masz otwartą droge powrotną, gdy zwolnisz się sam to pa,pa - na wieki.
 
Back
Do góry