• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Staż służby a zasadnicza służba zastępcza

mietkowski

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Czerwiec 2023
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć.

Odbywając służbę wojskową po 3 miesiącach zakończonych przysięgą, zostałem oddelegowany przez WKU do ochrony jednego z zakładów państwowych, ze względu na wprowadzony w tym czasie stan wojenny. Po 21 miesiącach "służby", zasadnicza służba wojskowa została uznana za skończoną. Nie była to moja inicjatywa, ani próba wymigania się od obowiązku odbycia 2 letniej służby w wojsku, a decyzja odgórna zmuszająca mnie do "pilnowania" własności państwowej. Niestety mój wniosek o świadczenie motywacyjne został odrzucony z poniższym komentarzem. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Czy jest jakaś szansa, aby te 2 lata zostały zaliczone do stażu służby? Z góry dziękuję za pomoc :)
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    310,7 KB · Wyświetleń: 209
Cześć.

Odbywając służbę wojskową po 3 miesiącach zakończonych przysięgą, zostałem oddelegowany przez WKU do ochrony jednego z zakładów państwowych, ze względu na wprowadzony w tym czasie stan wojenny. Po 21 miesiącach "służby", zasadnicza służba wojskowa została uznana za skończoną. Nie była to moja inicjatywa, ani próba wymigania się od obowiązku odbycia 2 letniej służby w wojsku, a decyzja odgórna zmuszająca mnie do "pilnowania" własności państwowej. Niestety mój wniosek o świadczenie motywacyjne został odrzucony z poniższym komentarzem. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Czy jest jakaś szansa, aby te 2 lata zostały zaliczone do stażu służby? Z góry dziękuję za pomoc :)


Najważniejsza w tej sprawie jest :
-uzyskanie zaświadczenia z WKU. Musisz się udać do komendanta po poradę ,
-sprawdzić wpisy w książeczce wojskowej. Też ma znaczenie co wpisane,
-zadzwoń na infolinię zer , dowiesz się co Ci doliczą do emki mundurowej ?
-prawie każdą służbę Zer dolicza do emki , nawet przeszkolenia,
-uzyskanie zaświadczenia z WKU z "odpowiednim" wpisem, przecież to WKU namieszało?!

Powodzenia.
 
Najważniejsza w tej sprawie jest :
-uzyskanie zaświadczenia z WKU. Musisz się udać do komendanta po poradę ,
-sprawdzić wpisy w książeczce wojskowej. Też ma znaczenie co wpisane,
-zadzwoń na infolinię zer , dowiesz się co Ci doliczą do emki mundurowej ?
-prawie każdą służbę Zer dolicza do emki , nawet przeszkolenia,
-uzyskanie zaświadczenia z WKU z "odpowiednim" wpisem, przecież to WKU namieszało?!

Powodzenia.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
Back
Do góry