• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

śmieją się z celników w prasie

kataryniarz

Nowy użytkownik
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Kurier Szczeciński wyśmiewa się ze szczecińskich celników z morskiej grupy mobilnej że wpadli na targowisko w kominiarkach i wylali 3 butelki spirytusu
Szczecin nad morzem nie leży targowisko też nie leży nad morzem ale morze alkoholu wylano:eek:
Czy w Izbie Celnej Szczecin która nie ma praktycznie żadnych wyników i jest najsłabsza w Polsce nikt nie może tak prowadzić polityki medialnej kadrowej i kontrolnej by nie ośmieszano celników w prasie?
Stara komunistyczna maksyma głosiła" BYT KSZTAŁTUJE ŚWIADOMOŚĆ"
czy nie można zmienić bytu?
Polityka kadrowa na szczytach władzy w Szczecinie zaczyna intensywnie nabierać nowego kolorytu i wyrazistych kształtów !
Czy nie można zmienić kształtów?
 
Nie pracuję w mobilnej ale wiem, że wtedy kiedy mają wyniki w pracy to nikt o tym nie pisze. Jedyne wzmianki które są to na stronie IC Szczecin. Masz rację, że nie mamy dobrego piaru ale co zrobić kiedy mamy jednoosobowe stanowisko rzecznika, kto ma sie tym zająć?:)
 
Nie czytam Kuriera, ale wierzę na słowo.Żurnaliści wypisują różne bzdury na różne tematy, często nie mając pojęcia o czym piszą, czasem pisują na tzw.zamówienie polityczne / I tu jest zajęcie dla Rzecznika,dla wyprostowania skrzywionych opinii !/ Szczyty władzy, znaczy się wierchołka IC, jak i ich medialne ramię nie mają pojęcia na czym faktycznie polega praca Celnika, przy odprawach celnych ! W kółko powielają stereotypy, czy złote myśli SSC typu : ilość OGL/min.,3 butelki/1 tydzień,6 kartonów papierosów/1 dekadę itd. ! SC winna być od czuwania nad przestrzeganiem praworządności w zakresie szeroko rozumianego cła i podatków.Nie traktowania każdego petenta UC, z definicji - jak potencjalnego "złodzieja i oszusta". Ale do tego trzeba nowej Kadry, innej myśli - Nie kadry ,której kreatywność równa się zeru, której jedynym działaniem jest ochrona własnego "tyłka".Typowe odbijanie piłeczki,zrzucanie odpowiedzialności decyzyjnej na innych, częstokroć szeregowych Celników.Czemu Grupy Mobilne uganiaja się po różnej maści targowiskach, a nie mogą przeprowadzić jednej , pełnej rewizji celnej na jeden telefon z OC! , np. w przypadku transportu bezpośredniego z Turcji !
Itd, itd.Pytania można by mnożyć.​
 
Czemu Grupy Mobilne uganiaja się po różnej maści targowiskach, a nie mogą przeprowadzić jednej , pełnej rewizji celnej na jeden telefon z OC! , np. w przypadku transportu bezpośredniego z Turcji !
Itd, itd.Pytania można by mnożyć.​


.... bo co wtedy robiliby funkcjonariusze OC ???? Mobilność tych grup polega na prowadzeniu działań w miejscach gdzie nie ma na codzień celników (stałych punktów celnych, jak np. OC)
 
Tak jak napisałam nie pracuję w mobilnej ale podzielam zdanie celmana oprócz tego że mobilni jak to sie mówi czają sie po krzakach to dobrze by było żeby czasami mieli telefon z OC. Przeciż jedno nie koliduje z drugim. Wiem że o mobilnych pozostali celnicy nie mają najlepszego zdania, że idą na łatwiznę, wystawkę ale ja z obserwacji wiem, że tak nie jest. Często wracając do domu po pracy widzę jak grupy mobilne zatrzymują samochody.:):)
 
Back
Do góry