• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba przygotowawcza w SC i KAS

G

Guest

Gość
Mam kilka pytań a propos nowego projektu ustawy. Czy zauważyliście taki mały szczegół ? Art.101. pkt 3 mówi o pensji minimalnej czyli 3-krotności najniższego wynagrodzenia dla XVI stopienia zaszeregowania. Ale żeby go zdobyć, zgodnie z Art. 73 pkt 6, należy dostać się do służby stałej, po odbyciu służby przygotowawczej. W związku z powyższym mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi w projekcie ustawy o KAS:
1. Skoro służbie przygotowawczej nie należy się XVI (najniższy) stopień zaszeregowania to ile nam będzie w KAS spływać na konta, czyżby dalej magiczne 1100 netto?
2. Czy w razie otrzymania propozycji od pełnomocnika służba przygotowawcza w KAS zaczyna się nam od nowa, a jeśli tak to co w tym czasem spędzonym w służbie przygotowawczej Służby Celnej?
3. W nowym projekcie Art. 73 pkt 3 ust. 3 jest napisane jak byk, że wracają egzaminy (w pierwszym projekcie jakoś ich nie zauważyłem). Czy egzaminy znów będą z nas robić omnibusów (tak jak jest to dziś) którzy muszą znać zakres wiedzy od przeznaczeń celnych do akcyzy ? Czy będzie specjalizacja, tzn. SzNP ma mieć w jednym palcu wszystkie zagadnienia związane z akcyzą, bez głupot związanych w odprawami celnymi ?
Odnoszę wrażenie, że w nowym projekcie ustawy funkcjonariuszy ze służby przygotowawczej posunięto bez mydła, czyba że się mylę.
 
ceśc
jestem w przygotowawczej w SNP po języku a przed zawodowym

niestety uważam że nieżle po nas pojechali

nikt nie wie co dalej, czy zdawac teraz zawodowy i uczyc się tych pierdół z granicy czy lepiej poczekac i może zdawac w Kas, już pewnie bardziej ukierunkowany materiał

dzwoniłem do IC niestety tam jak zwykle nikt nic nie wie

jak zwykle u nas CZESKI FILM
 
egzaminy

uczyć się uczyć w KAS bedzie latwiej !!!!!!! ::)) KAS wyleczy wszystkich !!!!!! W KAS nie bedzie zadnych problemow !!! A za 2 lata dolacza do nas UKS ::))
 
Anonymous napisał:
Niech nas nawet dołącza do ZUSu byleby pieniądze dali.
Jestem ZA, może być nawet KAS, ale z kasą ! W nowych strukturach kolejny rok spędzić w służbie przygotowawczej nie dostając nawet najniższego XVI stopnia zaszeregowania to lekkie przegięcie. Ile czasu można być dziadem.
 
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Niech nas nawet dołącza do ZUSu byleby pieniądze dali.
Jestem ZA, może być nawet KAS, ale z kasą ! W nowych strukturach kolejny rok spędzić w służbie przygotowawczej nie dostając nawet najniższego XVI stopnia zaszeregowania to lekkie przegięcie. Ile czasu można być dziadem.

popieram

Ile mozna pracowac za 1000 smieszne to wszystko.
Zawsze moze byc lepiej wystarczy ze źle skazimy i wczasy pod grusza z antyterrorystami heh. Czy nasze MF jest nieudolne? A Izby cóż ....porażka.
Mam pytanie dostaliście mundury?
Nie chwaląc się po paru miesiacach ktoś sie obudził, ze nalezy nam wyrobic legitymacje.
Fotke w mundurze już mam, tylko munduru nie dostalem nawet miary nie wzieli. To jest urząd - kabaret.
 
ja dziśw dazecie widziałęm ogłoszenie do pizzeri potrzebują za 2000zł na łapkę a ja tu tyram i zdaje egzaminy no i po studiach oczywiście za 1300 dziadostwo delikatnie mówiać
 
Back
Do góry