• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służba przygotowawcza a okres próbny.

Służba przygotowawcza trwa 2 lata, po jej ustaniu stosunek zamienia się w służbę stałą odrębnym dokumentem na czas nieokreślony, więc dla banku jest to umowa na czas określony.
 
Jest tak tylko w scs? Rozmawiałem z doradcą kredytowym i mówił że prowadzi kredyty wielu mundurowych którzy są w służbie przygotowawczej i u żadnych to nie jest zaznaczane
 
Chyba doradca jest źle cię poinformował, w innych też jest takie zaznaczenie. Poza tym możesz np. nie zdać egzaminu i nie przejść do służby stałej. Zaczekaj aż dostaniesz akt mianowania do służby stałej. Możesz pisać o skrócenie okresu służby przygotowawczej, ale to oznacza zdanie egzaminów.
 
Jest tak tylko w scs? Rozmawiałem z doradcą kredytowym i mówił że prowadzi kredyty wielu mundurowych którzy są w służbie przygotowawczej i u żadnych to nie jest zaznaczane
Wynika to z faktu, ze po pierwsze egzaminy. A po drugie tutaj podpisuje sie drugą umowę, czego nie ma w innych służbach.
 
Czyli rozumiem że jak chce kredyt to nic innego jak czekać do stałej... Trochę chore to jest że okres próbny trwa dla lata 🤔
 
Czyli rozumiem że jak chce kredyt to nic innego jak czekać do stałej... Trochę chore to jest że okres próbny trwa dla lata 🤔
W każdej normalnej sluzbie trwa 3 lata i nie słyszałem, zeby była możliwość skrócenia tak jak u nas. Kiedyś też trwał 3 wiec nie bardzo rozumiem twoj zal. Przyszedłeś tutaj i pierwsze co, to myślisz o kredycie. Nie bierzesz pod uwage tego, ze cos sie spieprzy i pojdziesz do aresztu jak koledzy na Podlasiu? Albo, ze nie zdasz angielskiego i sie pozegnasz z firma? Jeżeli zalezy Ci na pracy w sektorze budzetowym celem kredytu to moze warto jej poszukac w jakimś urzędzie, albo komunikacji miejskiej. Tutaj z ta stabilnością róznie bywa...Chora jest ta służba i ludzie, którzy ostatnią zaglądają na to forum.
 
Czyli rozumiem że jak chce kredyt to nic innego jak czekać do stałej... Trochę chore to jest że okres próbny trwa dla lata 🤔
Dokładnie zaczekaj do stałej. Chyba będziesz miał nawet większą zdolność kredytową.To nie jest okres próby tylko służby przygotowawczej, kiedy najważniejsze jest zdanie egzaminów. Jak byś nie zdał - wylecisz z roboty i mógłbyś zostać bez pracy i z kredytem. Ja miałem 3 lata okres służby przygotowawczej. Inna rada zmień pracę!
 
W każdej normalnej sluzbie trwa 3 lata i nie słyszałem, zeby była możliwość skrócenia tak jak u nas. Kiedyś też trwał 3 wiec nie bardzo rozumiem twoj zal. Przyszedłeś tutaj i pierwsze co, to myślisz o kredycie. Nie bierzesz pod uwage tego, ze cos sie spieprzy i pojdziesz do aresztu jak koledzy na Podlasiu? Albo, ze nie zdasz angielskiego i sie pozegnasz z firma? Jeżeli zalezy Ci na pracy w sektorze budzetowym celem kredytu to moze warto jej poszukac w jakimś urzędzie, albo komunikacji miejskiej. Tutaj z ta stabilnością róznie bywa...Chora jest ta służba i ludzie, którzy ostatnią zaglądają na to forum.
Nie na Podlasiu a na Lubelszczyźnie!
 
Dokładnie zaczekaj do stałej. Chyba będziesz miał nawet większą zdolność kredytową.To nie jest okres próby tylko służby przygotowawczej, kiedy najważniejsze jest zdanie egzaminów. Jak byś nie zdał - wylecisz z roboty i mógłbyś zostać bez pracy i z kredytem. Ja miałem 3 lata okres służby przygotowawczej. Inna rada zmień pracę!
Sprawa.jest tego typu że o kredyt staram się z partnerką i wszystko jest ok, tylko przez ten dopisek że jest to okres próbny dyskwalifikuje nas to
 
Nie wiem z jakiej jesteś izby. Jak pisałem postaraj się o jak najszybsze zdanie egzaminów i podanie o skrócenie służby przygotowawczej. Nic więcej nie poradzę.
 
Back
Do góry