• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ślask tak jak Wrocław przygotowuje się

C

celnik1

Gość
Bielsko-Biała - Katowice, dnia 23 maja 2006r.

Związek Zawodowy Celników
w Katowicach
Plac Grunwaldzki 8-10
40-127 Katowice

Związek Zawodowy Służby Celnej
w Bielsku-Białej
ul. Traugutta 2a
43-300 Bielsko-Biała
Wspólny Komunikat

W odpowiedzi na apel Koleżanki Iwony Fołty, Przewodniczącej Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej, Zarząd Związku Zawodowego Służby Celnej w Bielsku-Białej oraz Zarząd Związku Zawodowego Celników w Katowicach - biorąc pod uwagę wynik referendum przeprowadzonego w Izbie Celnej w Katowicach - wyrażają gotowość przystąpienia do wspólnej akcji protestacyjnej służb mundurowych (Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna).
Celami akcji protestacyjnej będą:
- żądanie od władz równego traktowania w wynagradzaniu funkcjonariuszy służb mundurowych,
- uzyskanie prawa do wcześniejszych emerytur dla funkcjonariuszy celnych,
- sprzeciw wobec planów likwidacji niektórych izb celnych oraz odbierania uprawnień i zadań Służbie Celnej w tym planowanej likwidacji wydziałów dokumentacji celnej.
W związku z powyższym apelujemy do wszystkich funkcjonariuszy celnych Izby Celnej w Katowicach o aktywne włączenie się do planowanej akcji protestacyjnej wraz z innymi służbami mundurowymi.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału w proteście zostaną przekazane w terminie późniejszym.


Przewodnicząca
Związku Zawodowego Służby Celnej
w Bielsku-Białej

Anna Czak -Pyś

(podpis na oryginale)
Przewodniczący
Związku Zawodowego Celników
w Katowicach

Henryk Pander

(podpis na oryginale)
 
Super

musimy wjechać na ambicję tym organizacjom które były przeciwko akcji protestacyjnej. Mam tu na myśli Poznań, Kraków i Kielce.
Może ktoś w końcu ruszy ścianę wschodnią, a może sami zrozumieją, bo nie ma gwarancji, że zostanie tam choćby jedna izba. Przypomnę że jest też plotka mówiąca o 5 izbach w kraju. a dużych miast nie brakuje.
 
Zgadzam się z poprzednikiem. Jeżeli rozwala choćby jedną izbe na wschodzie to ja osobiście watpie czy wszyscy z izby pójda i będa chcieli iśc na pas i odprawiać.
 
Boogie napisał:
... ja osobiście watpie czy wszyscy z izby pójda i będa chcieli iśc na pas i odprawiać.
Skąd się wziąłeś i gdzie tak bujasz Boogie. Jak będzie tak, że FC z likwidowanych urzędów znajdą prace choćby na pasach to niech dziękują opatrzności. Alternatywą i tak jest zielona trawka wbrew zapewnieniom naszych szefów. Dlatego zdecydowany protest jest nieodzowny i zbieżny z obyczajem panującymi w tym kraju w myśl prostej zasady
KTO NIE PROTESTUJE TEGO SIĘ IGNORUJE!
Spórz na Górników, Lekarz, Policjanci itd...
 
wschód

co do aktywności celników ze wschodniej ściany, to jako ten ze wchodu mogę powiedzieć, że nikt z nich nie ruszy palcem w proteści. Oni uważają, że jest im dobrze i nie ma co psuć. Guzik ich obchodzi cała słuzba. Smutne ale prawdziwe.
 
Kolego Jerry skad jestes taki pewny ,że nikt nie ruszy, ja pracuje na wschodzie i wiem ,że są osoby ,które się przyłączą. Problem nie jest z ludzmi tylko ze zwiazkami, które nic nie robia aby przekonać funkcjonariuszy do udziału w akcji protestacyjnej. Przynajmniej ja tego nie zauważylem.
 
obraz0406oq.jpg




Ja byłem tu - a wy?
 
I co zdziałałeś??? Problem polega na tym, że ja nic nie słyszałem na temat jakiegoś protestu, pikiety itp. Obieg informacji jest do bani. Może związki nie chćą aby za dużo ludzi wiedziało o takich akcjach. Bo jeszcze by wszyscy pojechali. Poza tym ta "manifestacja" nie była chyba zbyt głośna, bo nawet w telewizji czy prasie nie było żadnych informacji.
 
Co do informacji w mediach, to nie licz na wiele. W odróżnieniu od górników, rolników i lekarzy nie jesteśmy (nie byliśmy na pikiecie) zbyt medialni. Możemy niestety chodzić tylko w koło.
Obieg informacji jest do bani? Może związki nie chcą aby za dużo ludzi wiedziało o takich akcjach? Zapytaj o to swoich liderów związkowych niech się wytłumaczą, niech wyjaśnią, a jak się nie sprawdzą, to przestudiuj statut. Tam stoi co i jak w takim przypadku.
Szkoda że sławomir.siwy w odpowiednim czasie nie był taki aktywny :roll: Ale dobre i co. Wypijmy za błędy, za błędy na górze Niech wyjdą na dobre zmęczonej ...
 
Back
Do góry