• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SIWY !TY SIę TAK NIE RZUCAJ TYLKO COś ZRóB DLA CELNICTWA!

C

czytelnik

Gość
Przeczytaj to dokładnie bo drugi raz pisać nie będę ! Co ty sobą reprezentujesz? walczący Wietnam czy głodującą Etiopię !Rzucasz się i podskakujesz , napisz lepiej co zrobiłeś dla celników z Przemyśla , których zamknęli ? pamiętam jak odgrażałeś się na forum że pomożesz każdej rodzinie i będziesz sprawę pilotował i pomagał!Napisz mały człowieczku ilu pomogłeś ludziom? Co zrobiłeś żeby nasi chłopcy nie byli zabierani jak za komuny za jakieś niesprawdzone pomówienia ludzi przestraszonych przez prokuratorów , sankcje i alternatywę spędzenia więzienia w towarzystwie prawdziwych bandziorów ! Co masz do napisania ,KRZYKACZU! TAKICH CWANIACZKóW JAK TY JEST PEłEN RZąD I PARLAMENT ! POKAż COś żE ZROBIłEś I SIę NIE STAWIAJ BO JESTEś NIKIM!!!
 
oj bardzo ostro

zaatakowano naszego zwiazkowca,niemniej jednak duzo racji jest w tym poscie.....w zasadzie co zwiazki zrobily do tej pory????tylko konkrety poprosze,znam sprawy alokacji-nie wykazaliscie sie inwencja,a ustawa kas tak samo,nikt nie wie co sie dzieje,czy beda zwolnienia? jak rozmawiam ze swoim przedstawicielem zwiazkow to mowi wprost-ze beda,pozbeda sie osob ,ktorych z roznych powodow nie chca,wiec czekam na odp zwiazkow np.co z wygasnieciem stosunku pracy-brak odpraw.pozdr
 
paczki dla dzieci są finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, związki tylko opiniują wydawanie pieniędzy z tego funduszu. Ciekawostką jest to że odpisy na ten fundusz idą z pensji cywili i emerytur mundurowych.
 
paczki

Ciekawe jest to, co piszecie nt. paczek. Ja pracuję 14 lat w IC Wrocław i tylko chyba w 1994 r widziałam paczki rozdawane tym dzieciom, których rodzice pobierali tzw rodzinne w tut. urzędzie!...I to był koniec akcji Mikołajowej idylli paczkowej :evil: Potem jeszcze w którymś roku doczekałam się tzw. zajączka w wysokości 50 zeta i to wszystko!!! :shock: Więc się pytam o co chodzi z tymi paczkami :?: Czyżby nie należały się wszystkim dzieciom we wszystkich Izbach!? Równi i równiejsi, sprawni i sprawniejsi, obrotni i ..... ech szkoda gadać..... :twisted:
 
Zacznijmy od alokacji. Wiele razy wyrażałem swoje zdanie na ten temat. Faktycznie należy winić także centrale związkowe za to barbarzyństwo.
Odnośnie aresztowań w Przemyślu i innych. Sprawę zwolnień ze służby w przypadku tymczasowego aresztowania dwukrotnie z inicjatywy ZZ podejmował TK.
Możemy wejść w poszczególne indywidualne sprawy, ale tylko w stosunku do członków naszych ZZ, na zasadzie przedstawiciela społecznego, który niestety ma niezbyt duże uprawnienia w procesie karnym, chociaż jego stanowisko może też być istotne.
Zbiorowo sprawa może być podejmowana i to stanie się niebawem, gdyż udało się w końcu przekonać do tego przewodniczącą. Stanowisko w tej sprawie zjamie Federacja wraz ze Zrzeszeniem.
Chciałem też w tego typu sytuacjach korzystać z usług profesjonalnej Kancelarii Prawniczej, która na stałe miałaby obsługiwać Federację ZZSC, ale póki co działania te zostały zaniechane nie z mojej winy.
 
Back
Do góry