• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rzepin walczy

walka się zaczne także w tym temacie

W dzienniku ustaw z 06.03.2010 Dz.U.33 poz.177 ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie świadczeń socjalnych z par.10 odbierającym prawo do dopłaty do wypoczynku w kwocie 736 PLN wbrew zasadą demokratycznego państwa prawa wiążącym się zasadą ochrony praw słusznie nabytych, której treść i sens wielokrotnie był przedmiotem rozważań Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Trybunału treścią zasady praw nabytych jest zakaz stanowienia przepisów arbitralnie odbierających lub ograniczających prawa podmiotowe przysługujące jednostce lub innym podmiotom prywatnym występującym w obrocie prawnym. Zarówno w poprzednim jak i w aktualnym stanie prawnym zasada ochrony praw nabytych wywodzona jest z ogólnej zasady państwa prawnego, na równi z dwiema innymi fundamentalnymi zasadami ustrojowymi - państwa demokratycznego i państwa sprawiedliwego. Zasady te są obecnie wyrażone w art. 2 Konstytucji RP.
 
chyba o własne stołki

Rzepin walczy na argumenty daje przykład że o trudnych sprawach warto rozmawiać

relacja nadbudowy do produkcji na poziomie IC (stosunek zatrudnienia na poziomie zarządczym (ic) do zatrudnienia na poziomie wykonawczym (uc,oc) w ujeciu procentowym 86,04% NAJWYŻSZY W KRAJU

W przypadku wyroków odnoszących się do skarg kasacyjnych do NSA w sprawach celnych, w których dyrektor IC Rzepin jest stroną, 70,8% spraw rozstrzyganych jest negatywnie dla organu celnego, w tym w przypadku spraw, w których dyrektor ic jest stroną i wnosi je w zakresie ustalenia wysokości zobowiązań 100% rozstrzygnięć jest negatywnych dla organu celnego

Może by tak postępowanie dyscyplinarne przeciwko takiej kadrze zarządzjącej?
 
zobaczymy

W latach 2004-2005 Ic Rzepin wysłała na wschód setki wspanialych celników. Kadra wysyłała i nic ją nie obchodziło. Pozostali merytorycznie niezbędni ( oczywiście fikcja). Z tych kilku setek na wschodzie pozostała garstka. Kto był ten wie jak tam jest. Najczęściej bez rodziny, samotnie, z domu nie wyjdziesz bo wkoło przemytole patrzą co kupujesz w sklepie. Ile złego zrobiła alokacja wiem bo sam byłem. Kilka lat i człowiek nigdy nie zapomni poniżania, opluwania i grożb ze strony przemytoli. Samotności i bezradności. Chciałem wrócić zgodnie z zasadami realokacji- też fikcja.Więc teraz patrzę i obserwuję. I nie mogę się doczekać niezbędnych merytorycznie z IC RZepin na wschodzie. Alokers
 
cała kadra zarządzająca

W latach 2004-2005 Ic Rzepin wysłała na wschód setki wspanialych celników. Kadra wysyłała i nic ją nie obchodziło. Pozostali merytorycznie niezbędni ( oczywiście fikcja). Z tych kilku setek na wschodzie pozostała garstka. Kto był ten wie jak tam jest. Najczęściej bez rodziny, samotnie, z domu nie wyjdziesz bo wkoło przemytole patrzą co kupujesz w sklepie. Ile złego zrobiła alokacja wiem bo sam byłem. Kilka lat i człowiek nigdy nie zapomni poniżania, opluwania i grożb ze strony przemytoli. Samotności i bezradności. Chciałem wrócić zgodnie z zasadami realokacji- też fikcja.Więc teraz patrzę i obserwuję. I nie mogę się doczekać niezbędnych merytorycznie z IC RZepin na wschodzie. Alokers

powinna na trzy miesiące jechać na "ścianę wschodnią" i na pasach pełnić służbę

to jest najlepsza szkoła zarządzania zasobami ludzkimi
 
Otóż to!

relacja nadbudowy do produkcji na poziomie IC (stosunek zatrudnienia na poziomie zarządczym (ic) do zatrudnienia na poziomie wykonawczym (uc,oc) w ujeciu procentowym 86,04% NAJWYŻSZY W KRAJU

Nic dodać nic ująć. Dawno należało zrobić z tym porządek. Pamiętam jak w 2004 mówiłam takiemu jednemu głupio mądremu, żeby się tak nie cieszył, że zostaje na starych śmieciach, bo to jedynie kwestia czasu - krwawe plany oszczędnościowe MF siegną w końcu do jądra/sedna problemu. Nie wierzył.
 
rzepin

Wystarczy zmniejszyć liczbę kadry
pozostałe wskaźniki biją na głowę IC S
Nic dodać nic ująć. Dawno należało zrobić z tym porządek. Pamiętam jak w 2004 mówiłam takiemu jednemu głupio mądremu, żeby się tak nie cieszył, że zostaje na starych śmieciach, bo to jedynie kwestia czasu - krwawe plany oszczędnościowe MF siegną w końcu do jądra/sedna problemu. Nie wierzył.
 
Rzepin walczy jedynie o swoje tyłki na stołkach a nie o godziwe miejsca pracy w sc, gdzie byli rzepińscy cole jak była alokacja? Gdzie byli jak Dorohusk walczył o godziwe traktowanie coli?! Grzali tyłki i grzeją dalej , tylko coś Im one z pod tyłka się wyślizgują! A myśleli, że do nich przyrośli na stałe :):):) Do roboty koledzy! Większość z nas pracuje na was!!!
 
gdy wysyłali alokersów nie upomnialem się o nich bo nie byłem do alokacji
gdy zwalniali nie upomniałem się o nich bo nadal miałem poparcie
gdy przyszli po mój stołek nie było już nikogo kto by się upomniał o mnie
i zaprosili mnie do Dorohuska
 
w Białej nikt ich nie chce

Desant rzepiński? To chyba kpina... jeżeli tak ma być to będą na listach wisieli, a ludzi do pracy nie przyjdą.
 
nie taki smutek u wszystkich.

W Rzepinie nikt tak naprawde nie wierzy w likwidacje. W Rzepinie mówią, że chcą pracy i godnej płacy... Taki Burmistrz oraz viceburmistrz tego grajdołka zarabiają więcej niż Prezydenci takich miast w Polsce jak Wrocław, czy Gdańsk.
Wszyscy mają szanse bo wybory samorządowejuż niebawem. ..
 
Back
Do góry