• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rekrutacja!!!!!!!

Fox

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam

Jak powszechnie wiadomo w dniu 09.11.2011 została ogłoszona rekrutacja na stanowisko młodszego specjalisty Służby Celnej.
Bardzo proszę o informacje dotyczące rekrutacji, rozmowy kwalifikacyjnej i testu wiedzy.
 
Postępowanie kwalifikacyjne w zakresie naboru do pełnienia służby w Izbie Celnej w Katowicach składa się z następujących etapów:
I etap - weryfikacja formalna nadesłanych ofert,
II etap - test wiedzy,
III etap - test sprawności fizycznej,
IV etap - test psychologiczny,
V etap - rozmowa kwalifikacyjna.

Co obejmuje test wiedzy i jak wygląda test sprawności fizyznej? Proszę o cenne uwagi i info. :)
 
etapy

I etap - weryfikacja formalna -czy jesteś znajomym, rodziną, kumplem
II etap - test wiedzy - czy jesteś głupszy od potencjalnego kierownika
III etap - test sprawności fizycznej - czy będziesz umiał harować jak wół,
IV etap - test psychologiczny - czy jesteś uniżony i dajesz się upodlić bez protestu,
V etap - rozmowa kwalifikacyjna- właściwie jesteś już przyjęty jeżeli przeszedłeś pozytywnie poprzednie etapy.
 
eMes dzieki za szczere rozwiniecie tych jałowych wyliczeń. Mam rozumimeć, że bez kumoterstwa nie ma szans?
 
Małe jeszcze uzupełnienie:
I - nie napisano KOGO krewnych lub znajomych - oczywiście Królika;
II - jeśli jesteś głupszy od potencjalnego kierownika, to raczej nie przyjmą, bo nie szukają naczelnika, a musiałbyś być jeszcze burakiem;
III - harować jak wół, aportować jak pies, znosić cierpliwie jak osioł, ślizgać jak wąż i do tego być wiewiórką;
IV - tak naprawdę, to czy nie udawałeś głupszego niż jesteś;
V - tu oprócz okazania załączników przedstawiasz gotowy, imienny donosik na któregoś z obecnie pracujących - UWAGA, nawet jeśli to PRAWDA - nie tykasz tych z etapu I !!!
 
cat dzięki za szczegóły :)

Prawdę mówiąc mam zamiar aplikować i do tych szczerych cennych uwag brakuje mi jeszcze tzw. złotych myśli :)
 
cat dzięki za szczegóły :)
Prawdę mówiąc mam zamiar aplikować i do tych szczerych cennych uwag brakuje mi jeszcze tzw. złotych myśli :)

Jeżeli dobrze rozumiem, to "cóś" w rodzaju:
1. Szef ma zawsze rację;
2. Szefa się nie krytykuje;
3. Jeżeli Szef nie ma racji, patrz punkt 1;
...
Idealny w tej sytuacji jest jeden z carskich ukazów:
Podwładny przed Obliczem Przełożonego winien mieć wzrok spuszczony, a wygląd lichy i durnowaty
tak, aby swym pojmowaniem sprawy nie peszył Przełożonego!
 
To znane prawdy w pokręonym dzisiejszym świecie, ale dziekuję. Prawdę mówiąc liczyłem raczej na info., które pomogły by mi się przygotować do tych poszczególnych etapów :)
 
To znane prawdy w pokręonym dzisiejszym świecie, ale dziekuję. Prawdę mówiąc liczyłem raczej na info., które pomogły by mi się przygotować do tych poszczególnych etapów :)


Dobrze Panie Fox!
Widzę, że Twoja świadomość istnienia "prawd" także w naszej Służbie jest na tyle wysoka, że ewentualnych żali na własne decyzje nie wylejesz na innych.
Wobec tego - "coś" nakazuje mi Cię uspokoić w zakresie:
"...przygotować do tych poszczególnych etapów". Nie wiem jakie masz wykształcenie, ale jak na razie nie istnieje w Polsce "celne", więc teoretycznie po "lalkarstwie" masz identyczne szanse. Praktycznie jest oczywistym, iż po "prawie" będziesz preferowany i to jest etap I. Etap II, to tak naprawdę wykluczenie osób nie potrafiących sklecić poprawnego zdania w języku polskim, nie wiedzących na jakim kontynencie leży Polska lub utożsamiających Służbę Celną ze Strażą Graniczną bądź Agencją Celną. Wobec III możesz zwrócić się o udostępnienie zakresu przeprowadzanego testu (przyznaję, że sam nie pamiętam - zresztą zakres każdego etapu jest oficjalny i zapewne dostępny w kadrach). IV - to "oczywista oczywistość" - kogoś mogą zaintrygować twoje plany odwiedzin teściowej bezpośrednio po otrzymaniu broni (tu uwaga - broń tak naprawdę otrzymują wyłącznie wyznaczeni do pewnych zadań). Do etapu V teoretycznie nie masz się co przygotowywać, gdyż "...jesteś jaka jesteś...", a praktycznie wcześniejsze - sarkastyczne komentarze mogą nabrać znaczenia ... ;)
ps.
Jeżeli nie pytałeś się o obowiązujące w tej SŁUŻBIE świadczenia, to uczyń to czym prędzej!
 
Panie Cat, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :), już traciłem nadzieje na sensowną odpowiedź :)
 
Witam

Jak powszechnie wiadomo w dniu 09.11.2011 została ogłoszona rekrutacja na stanowisko młodszego specjalisty Służby Celnej.
Bardzo proszę o informacje dotyczące rekrutacji, rozmowy kwalifikacyjnej i testu wiedzy.

ogólnie rekruacja do służb celnych to lipa , liczą się znajomość a wszyskie tzw. testy zosają sfałszowane !!!! wiem co pisze
 
Back
Do góry