• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytanie nr.5

wigilia nadchodzi

babcia uczyła, że bydło gada w tę noc ludzkim głosem, o to chodzi ?
dlaczego ? najwyższy raczy wiedzieć.
 
tak tak

kaczka pieczona na wigilii ?
Bareja- pamiętam, tego się nie da zapomnieć i ....nie ma na co liczyć.
 
Jestem człowiekiem i nic co ludzkie,nie jest mi obce ! Może takie motto przy okazji, przysłowiowego wigilijnego "ludzkiego" glosu !. Może przyjąć, taki tok rozumowania
Szanowna Dyrekcjo IC Szczecin !
Wszędzie wokół, nie tylko przy ul.Energetyków panuje duch demokracji,
wręcz jawność i otwartość sceny politycznej, kreatywnie dominuje "państwo prawa".
W związku z tym propozycja brzmi : proszę o przedstawienie listy gratyfikacji
finansowych dla poszczególnych pracowników szczecińskiej SC, na koniec 2010 r.
Ostatecznie nie mamy, chyba doczynienia z tematem TABU.Czasy ciemnogrodu
już minęły, ponoć panuje XXI wiek ! Może jestem w epokowym błędzie !
 
Nie licz na to kolego,to za duża kasa żeby cokolwiek ujawniali.Mają do tego przyzwolenie Jaśnie Panującego.Całe kierownictwo
się sprzedało i nikt juz nie myśli o ludziach.Wystarczy popatrzec jak rozdzielili nagrody roczne.Teraz to bedzie kolesiostwo.
 
One przeca pazerne ... nie som !
Im jeno tak się oczęta świecą
na myśli przebrzydłe o tych srebrnikach !
 
zarządzanie

Tu wcale nie trzeba demokracji Tylko (naprawdę TYLKO!) trochę wiedzy w temacie zarządzania organizacją oraz ludźmi. Ale aby tą wiedzę posiadać trzeba być menadżerem, a nie humanistą. Instytucją państwową w tych czasach należy zarządzać jak firmą prywatną, a w przypadku Energetyków 55 tak nie jest! Nawet za jaśnie panującego było troszkę lepiej. Wstyd!!! Naprawdę nie byłoby dyskusji, gdyby nie problemy z zarządzaniem - no i jeszcze tylko, gdyby nie te Święta :)
 
Nie licz na to kolego,to za duża kasa żeby cokolwiek ujawniali.Mają do tego przyzwolenie Jaśnie Panującego.Całe kierownictwo
się sprzedało i nikt juz nie myśli o ludziach.Wystarczy popatrzec jak rozdzielili nagrody roczne.Teraz to bedzie kolesiostwo.

Jakie przyzwolenie? Trzeba być człowieiem. Tyle wystarczy! W innych Izbach mogą, a tu porażka. Ale z tym trzeba się urodzć (mieć we krwi) - nauczyć się tego nie da. A może mieć tylko przysłowiowe "jaja"? - tylko na tym nie zawędruje się do MFu. Polityka Panie, Polityka! pozdr :-$
 
Z jednym bezapelacyjnie się zgadzam .... z tym trzeba się urodzić,mieć to we krwi.
Podstawą są cechy wrodzone, a nie wyłącznie nabyte..
Kontynuując, Humanista - NIE, Menadżer - TAK.
Jak najbardziej, tylko jedno "ale", trzeba mieć pojęcie o dniu codziennym,
o problemach przeciętnego Celnika, tych stricte zawodowych - tak na poziomie ul.Energetyków, ale także na poziomie UC, na poziomie OC, OC nie tylko w Sz-nie./ moja przypadkowa kolejność, wcale nie oznacza jakiejkolwiek hierarchii ! /.
Skoro Menadżer, ( Humanistę, już wykluczyliśmy )- to na miłość niech zatrudni doradców, czy też z-ców z doświadczeniem, odrobiną pojęcia o pracy i przede wszystkim szacunkiem dla podległych pracowników.Taka recepta jeszcze nikomu nie wyszła na złe.Proszę zasięgnąć 'języka' u Menadżerów, którzy osiągneli Sukces.
 
Tu wcale nie trzeba demokracji Tylko (naprawdę TYLKO!) trochę wiedzy w temacie zarządzania organizacją oraz ludźmi. Ale aby tą wiedzę posiadać trzeba być menadżerem, a nie humanistą. Instytucją państwową w tych czasach należy zarządzać jak firmą prywatną, a w przypadku Energetyków 55 tak nie jest! Nawet za jaśnie panującego było troszkę lepiej. Wstyd!!! Naprawdę nie byłoby dyskusji, gdyby nie problemy z zarządzaniem - no i jeszcze tylko, gdyby nie te Święta :)

Za "jaśnie panującego" mam nadzieje ,że się nie obrazi za to określenie,bo mimo ,że pewnych kwestiach się z nim nie zgadzam , szanuje go bardzo!!!!!, za konsekwencje i przede wszystkim za to ,że naprawdę coś chce zmienić, mieliśmy tu chyba najlepsze czasy i nie tylko my, podmiot też był podmiot , a nie przedmiot.
 
A ja Panowie uważam, że nie powinniście gryźć ręki, która Was karmi. Jest takie powiedzonko: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego. Wiem, że jest u nas masa malkontentów, tacy nigdy nie będą zadowoleni. Celman: popatrz w lustro i zastanów się kim jesteś. Jak czytam Twoje posty to wiedzę człowieka przegranego, wiecznie utyskującego grafomana i krytykanta, który nie potrafi nic zaproponować konstruktywnego. Dam Ci radę: poświęć tyle czasu na faktyczną pracę co na trolowanie na forum a efekty będą zaskakujące.
 
A ja Panowie uważam, że nie powinniście gryźć ręki, która Was karmi. Jest takie powiedzonko: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego. Wiem, że jest u nas masa malkontentów, tacy nigdy nie będą zadowoleni. Celman: popatrz w lustro i zastanów się kim jesteś. Jak czytam Twoje posty to wiedzę człowieka przegranego, wiecznie utyskującego grafomana i krytykanta, który nie potrafi nic zaproponować konstruktywnego. Dam Ci radę: poświęć tyle czasu na faktyczną pracę co na trolowanie na forum a efekty będą zaskakujące.

Kolega mnie źle odebrał. Oczywiście, nie należy gryźć karmiącej ręki. Chodziło mi tylko o to , że w takim okresie (przedświątecznym) każdy czeka na te nieszczęsne pieniążki - chyba kolega też? A taka ogólna niewiedza wprowadza tylko niepotrzebnie nerwową atmosferę wśród naszej braci. A szef prostym komunikatem może temu zapobiec - patrz inne Izby. To się nazywa zrozumieniem. A przede wszystkim tak można zjednać sobie ludzi i uzyskać lojalność podwładnych. Naprawdę wpisy na forum byłyby inne - nie licząc tych zgorzkniałych. Pozdrawiam Inspektorze i Życzę Wesołych i Pogodnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2011 - Tobie, a także całej Dyrekcji oraz wszystkim Koleżankom i Kolegom.
 
W końcu się doczekałem na konstruktywne riposty,
na postawione wcześniej pytania.Powoli zaczynają
reagować obrońcy koncepcji BIEDRONKI w/g SSC !
Przepraszam pojawiaja się nowe elementy : grafoman,
lustro,bezproduktywny troll itp. epitety.
Rozumiem,iż są to te rzeczowe argumenty dowartościowanych.
Chciałoby się rzec dowartościowanych inaczej.
Nie mam najmniejszego zamiaru reagować na tego rodzaju
impertynencji.Co nie znaczy, iż w dalszym ciągu nie oczekuję
na konstruktywne ustosunkowanie się do zgadnień
postawionych wcześniej
Przy okazji chciałbym pozdrowić i pogratulować f.c.,
którzy obecnie zostali uniewinnieni przez szczeciński
Sąd, w toczącej się przeciwko nim sprawie.
Im też zaproponujecie BIEDRONKĘ,nowych Menadżerów,
karzecie patrzeć w lustro z przekonaniem przegranych ludzi.
Proponuję każdemu z nas, z osobna - indywidualne
refleksje n/t mijającego roku.
 
Back
Do góry