• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytanie dot. naboru do SCS w IAS Poznań

Diablo_94

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Grudzień 2019
Posty
21
Punkty reakcji
4
Witam.

na stronie KAS pojawiła się informacja o wznowieniu naboru do SCS w Wielkopolsce. Wobec czego chciałbym od doświadczonych kolegów f-szy dowiedzieć się/ doradzić się w paru kwestiach, gdyż nie mam zbyt dużej wiedzy na temat Służby Celno-Skarbowej i nikt z bliskiego mi grona nigdy w niej nie służył.

1. Na jakie zarobki netto/brutto może obecnie liczyć świeżo przyjęty Młodszy specjalista Służby Celno-Skarbowej (stanowisko specjalistyczne) ? Bo na forum z tego co wyczytałem to f-sze SCS mają jedne z najmniejszych zarobków ze wszystkich służb mundurowych.
2. Czy jeżeli nabór jest prowadzony w 1 Izbie, ale z delegaturami czy pionami do innych Urzędów w województwie, czy jest jakaś szansa aby "wybrać/dostać" dany urząd? Czy jesteśmy oddelegowani bezpośrednio z zarządzenia przełożonego?
3. Czy jeżeli dostane się do danej miejscowości XYZ to czy często f-sze są przenoszeni w inne miejsce pełnienia służby? Czy np. jeżeli dostanę się w konkretne miejsce to spokojnie tutaj cały czas będę służyć i nikt mnie nie przeniesie?
4. Jak wygląda 2-letnia służba przygotowawcza ? Gdzie się szkolą f-sze ? Jest jakaś szkółka SCS ? Tak jak w innych służbach jak Policja/SG/PSP/SW ?
5. Z miejsc wymienionych jako docelowe miejsce pełnienia służby w moim mieście to:
  • Pion Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej - Wydział Realizacji
  • Pion Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej - Wydział Dochodzeniowo - Śledczy
  • Delegatura WUCS - Dział Kontroli Celno-Skarbowej Rynku
  • Delegatura WUCS - Oddział Celny
Jeżeli byłby ktoś tak miły, to prosiłbym o krótką/treściwą charakterystyke/zadania poszczególnych powyższych miejsc pełnienia służby oraz doradzenie, które miejsce pełnienia służby jest lepsze a które gorsze pod kątem obowiązujących obecnie realiów.
6. Jak się przygotować do testu wiedzy (tzn. z jakich pytań dokładnie ten test się składa, ewentualnie czy posiada ktoś jakąś bazę pytań/odpowiedzi) ?

Z góry bardzo dziękuję za udzielenie pomocnych odpowiedzi :)
 
Od grudnia 2019 roku zlogowałeś sie i nie wiesz co chcesz robić.
Wszelkie info przekaże ci osoba przyjmująca /organizująca/ nabór do służb c-sk. w wlkp.
 
Od grudnia 2019 roku zlogowałeś sie i nie wiesz co chcesz robić.
Wszelkie info przekaże ci osoba przyjmująca /organizująca/ nabór do służb c-sk. w wlkp.

Konto założylem jakis czas temu ale teraz napisałem swój pierwszy post w którym jasno i konkretnie zadałem pytania na które chciałbym uzyskać odpowiedź :)
 
To ja ugryzę temat z innej strony. Nie do końca interesuje mnie sam nabór...
2,5 roku pracuję w US w SKA. Dwa razy próbowałam się przenieść do SKP, nierealne ze względu na braki kadrowe w SKA.
Z dn. 01.06.2020 dostałam stanowisko kontrolera i nowy mnożnik, a dzień później na mej skrzynce mailowej pojawiło się pismo - zaproszenie do pracy w UCS na podst. art.150 ustawy o KAS.
MK nie był zbyt wylewny jeśli chodzi o miejsce pracy i mnożnik. Mogę przejść jako pracownik (+300zł netto) lub jako funkcjonariusz - mnożnik zależy od komórki.
Pytania trochę podobne:
1) jaki jest zakres swobody w wyborze delegatury i komórki/wydziału?
2) na jaki mnożnik mogę liczyć przy przejściu na stanowisko mł.specjalisty? Nie wiem, czy mi się opłaca; nawet z dodatkiem na dojazd, bo mam kawałek do najbliższej delegatury. Musiałabym się chyba przeprowadzić.
3) macie jakieś sygnały, czy dużo osób z US dostało taką propozycję?🤔
4) interesują mnie działy zaznaczone w załączniku (w kolejności: zielone, żółte, czerwone)
W których można pracować jako funkcjonariusz, a w których jako pracownik SC?
5) tak wiem że nas nie lubicie, z wzajemnością. 😂

Jutro jeszcze zadzwonię do Dubaju, dopytać.
 

Attachments

  • IMG_20200604_011539.jpg
    IMG_20200604_011539.jpg
    333,3 KB · Wyświetleń: 568
Policzyłam, przeliczyłam. Dzięki, ale nie skorzystam. Może gdybym mieszkała Poznań/Kalisz. Na dziś mi się w ogóle nie opłaca.
 
Cześć

Czy ktoś z ma jakieś informacje/kontakt ze strony IAS Poznań co z naborem - termin upłynął 30.06 i do tej pory cisza....?
 
Back
Do góry