• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Psycholog

bassito

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Kwiecień 2023
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, mam pytanie jeśli nie przeszedłem psychologa w Straży Granicznej, to mogę od razu składać papiery do SCS? czy niestety muszę czekać rok czasu?
 
Możesz.
Pytanie jest, czy oblałeś w ciągu roku w SCS, nie gdziekolwiek indziej.
 
Daj spokój Kolego, te testy i całe to postępowanie to w dużej mierze loteria.
Jak pan doktor ma zły humor z to nie przejdziesz choćbyś był Rambo.
Poczytaj fora służb podległych MSWiA, naprawdę ciekawe rzeczy.
Odpadają jak leci, dostają się i tacy, co nie powinni. A jak by tak dobrze zweryfikować SCS co już są,, to też byłaby niezła rzeź. Wystarczy niektórym "starym" wspomnieć o wariografie, to robią się bladzi...
 
Możesz, tylko zadaj sobie pytanie dlaczego nie przeszedłeś tego badania. Nie dla każdego są służby mundurowe.
Te wszystkie selekcje mają na uwadze dobro organizacji, a nie jednostki. Pewnie, jak ktoś jest nerwicowcem, to najprawdopodniej będzie się tylko męczył i dopuszczenie takiej osoby do służby nie jest w jej interesie. Ale jeżeli ktoś jest ponadprzeciętnie inteligentny i świadomie gdzieś kandyduje, a organizacja z jakichś przyczyn nie chce zbyt inteligentnych osób, to czemu ma rezygnować? Zanim ktoś się oburzy - nic mi nie wiadomo, aby w SC czy KAS kiedykolwiek stosowano taką selekcję negatywną, ale formacje typu policyjnego niekiedy tak robią (otwarcie lub nie).

Zresztą, człowiek idealny albo zbliżony do ideału też zostanie odrzucony, ze względu na zakładaną dyssymulację.
 
Możesz, tylko zadaj sobie pytanie dlaczego nie przeszedłeś tego badania. Nie dla każdego są służby mundurowe.
Eetam w sg się nie przechodzi, a do policji tak i odwrotnie, albo dwa razy się nie przechodzi potem za trzecim tak..takie są te testy, czasem też sporo zależy od dyspozycji dnia czy też od pani psycholog
 
Najbardziej szamański zawód medyczny.
Potrafi zrobić z ciebie wariata, a innego dnia jesteś spoko.
Ich opinii nikt dla bezpieczeństwa własnego nie podważa.
Królowe rekrutacji :)
 
Back
Do góry