• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie z MON do KAS

A jak jest z kredytami w scs? W wojsku i w policji z tego co wiem banki oferują specjalne programy dla tych służb.
To bank jako kredytodawca decyduje o tym czy da ci specjalny program lub go nie da. Zwróć się z tym pytaniem do swojego banku oraz do innych banków w okolicy. Dostaniesz odpowiedź.
 
Witam
Od czerwca rozpoczynam pracę w Służbie Celno-Skarbowej i chciałbym dopytać czy ze stopniem kaprala rezerwy będę startował od młodszego rewidenta? Wiem, że w Policji i Straży Granicznej startowałbym od odpowiednika stopnia kaprala. Czy istnieje możliwość puszczenia mnie na szkolenie specjalistyczne rezerwy na 20 dni w formie skoszarowanej?
 
Słyszałem, że ostatnio słabo z tymi reklamacjami.
Ktoś w tym bałaganie chyba o tym zapomniał.
W nieboszczce SC to działało sprawnie, teraz w molochu zapewne nieco gorzej..
 
Słyszałem, że ostatnio słabo z tymi reklamacjami.
Ktoś w tym bałaganie chyba o tym zapomniał.
W nieboszczce SC to działało sprawnie, teraz w molochu zapewne nieco gorzej..
Prawda, nikt nad tym nie panuje i nasze nowoczesne HR zapomina o takim drobiazgu, ale jestem przekonany że jak ktoś przyniesie wezwanie na szkolenie rezerwy to zostanie wyreklamowany w trybie ekspresowym
 
Witam
Od czerwca rozpoczynam pracę w Służbie Celno-Skarbowej i chciałbym dopytać czy ze stopniem kaprala rezerwy będę startował od młodszego rewidenta? Wiem, że w Policji i Straży Granicznej startowałbym od odpowiednika stopnia kaprala. Czy istnieje możliwość puszczenia mnie na szkolenie specjalistyczne rezerwy na 20 dni w formie skoszarowanej?
Zgłoś się ochotniczo do odbycia takiego przeszkolenia. Jak znam życie, odpowiednie osoby w IAS nie dopełniły formalności. Reklamacja z urzędu ma miejsce dopiero po wysłaniu do WCR (dawne wku) imiennego wykazu. Szanse na to, że taki na czas pójdzie są mizerne :)
 
Ustawa o obronie ojczyzny Art. 137. 1. Funkcjonariusz Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby
Więziennej, Straży Marszałkowskiej, Służby Celno-Skarbowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu,
Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego może być na
własną prośbę przeniesiony do dalszego pełnienia służby w ramach zawodowej służby wojskowej, jeżeli wykazuje predyspo￾zycje do pełnienia tej służby
Art. 138 ustawy o obronie ojczyzny mówi o możliwości przeniesienia stopni. Jest tak: "Osoba...powołana na jej wniosek albo za jej zgodą do zawodowej lub terytorialnej służby wojskowej otrzymuje stopień równorzędny ze stopniem posiadanym w danej służbie..". Obecnie jestem w WOT i czekam na rozstrzygnięcie sytuacji ze stopniem.
 
Back
Do góry