Przeniesienie z MON do KAS

Krzy97

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Maj 2022
Posty
7
Punkty reakcji
3
Witam, niedługo przenoszę się z wojska do scs. Mam kilka pytań odnośnie takiej decyzji a na które nie do końca znalazłem jasne odpowiedzi.
1. Czy stopień który posiadam zachowam w służbie scs a jest to starszy szeregowy.
2. Czy lata służby ( 6 lat) zostaną zachowane i czy będzie ciągłość służby ( do 31 sierpnia pracuje w wojsku a od 1 września zaczynam służbę w scs)
3. Jakiego wynagrodzenia mogę się spodziewać w służbie przygotowawczej w scs ?
4. Jak wygląda sprawa z awansami?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Poczytaj poniższe wątki, coś tam dla siebie znajdziesz

A tak w skrócie:
ad.1 TAK
ad.2 TAK
ad.3 Jako żołnierz z 6-letnim stażem możesz zostać przyjęty do służby stałej (chyba, że się nie przenosisz a startujesz z naboru zewnętrznego). Zarobki są zależne od regionu Polski i od tego jak bardzo ktoś będzie chciał Cie przyjąć do służby. Generalnie zarobki w SCS sa niższe niż w MON i prawie nie istnieje socjal, do tego brak mieszkaniówki.
ad.4 co 5 lat masz zagwarantowany (jest to w ustawie o KAS). Może być częściej.
 
Szczerze mowiac chyba bym tego nie zrobil.pewnie na przeniesieniu stracisz mysle z 6-8 stow chyba ze jestes plecak i masz obiecana taka sama kase. Tez bedziesz mial tu jedna belke i zostaniesz st.aplikantem.awans max co 5 lat jezeli bez plecow jezeli z plecami to moze byc np co 2 lata.
 
Bardzo ale to bardzo mocno się zastanów. Nie polecam tej służby jeśli to jeszcze jest służba..
 
Niestety w korpusie szeregowych w wojsku kariera kończy się na starszym 😁 Wolą brać z cywila podoficerów niż wysyłać szeregowych na szkółki. Ale stopnie z scs również przechodzą do innych służb ?
 
Niestety w korpusie szeregowych w wojsku kariera kończy się na starszym 😁 Wolą brać z cywila podoficerów niż wysyłać szeregowych na szkółki. Ale stopnie z scs również przechodzą do innych służb ?
Do wejścia nowej ustawy o obronie ojczyzny czy jakoś tak stopni z SCS nie można było przenieść, ale nowa ustawa juz daje taką możliwość, o tyle na plus dla nas
 
dawid321, jesteś w mylnym błędzie.
Ta równorzędność stopni jest od dobrych paru lat uregulowana rozp. MSWiA.
 
Okej masz równorzędność stopni i z tym się zgadzam
Teraz daj mi przepis który daje możliwość przeniesienia stopnia do wojska (stara ustawa o powszechnym obowiązku)
 
Do wejścia nowej ustawy o obronie ojczyzny czy jakoś tak stopni z SCS nie można było przenieść, ale nowa ustawa juz daje taką możliwość, o tyle na plus dla nas
Gdy zakończyłem zasadniczą służbę wojskową to miałem stopień starszego szeregowego/ 1988r/ , natomiast w cle po 32 latach dorobiłem się starszego aspiranta. Obecnie jestem na emeryturze i mam takie pytanie- czy jakbym ewentualnie dostał powołanie do rezerwy na cwiczenia, to czy będę starszym szeregowym czy też starszym chorążym?
Pomijam fakt że nie mam już karty mobilizacyjnej- mówię o pewnej ewentualności powołania.
 
Ustawa o obronie ojczyzny Art. 137. 1. Funkcjonariusz Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby
Więziennej, Straży Marszałkowskiej, Służby Celno-Skarbowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu,
Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego może być na
własną prośbę przeniesiony do dalszego pełnienia służby w ramach zawodowej służby wojskowej, jeżeli wykazuje predyspo￾zycje do pełnienia tej służby
 
Też prawda, PJS.
Natłukli tego ostatnio.
Co do pytania o możliwość przeniesienia stopnia do wojska, to już regulują ustawy właściwe dla konkretnych służb/wojska. Np. SG ma artykuł wskazujący na mozliwość przyjęcia z innych służb na równorzędny stopień, jeśli posiada predyspozycje itd. odpowiednio w innych służbach ustawy to przewidują.
 
A jak jest z kredytami w scs? W wojsku i w policji z tego co wiem banki oferują specjalne programy dla tych służb.
 
Back
Do góry